NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
samotna matka w Holandii
Autor Wiadomość
Dzidzia 
Poczatkujacy
szara myszka

Wiek: 41
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 6
Skąd: Stavenisse
Wysłany: Wto Paź 25, 2011 6:27 pm   samotna matka w Holandii

Szukam samotnych matek w Holandii
Potrzebuje informacji, jak sobie radzic, gdzie sie zglosic o pomoc, itp.
 
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Paź 25, 2011 8:25 pm   

Z tego co wiem, samotne matki nie mają tu jakichś szczególnych przywilejow. A jaiej pomocy potrzebujesz?
_________________
<cenzura>
 
 
Dzidzia 
Poczatkujacy
szara myszka

Wiek: 41
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 6
Skąd: Stavenisse
Wysłany: Śro Paź 26, 2011 3:52 pm   

Chcialabym wiedziec jak sobie radzic, gdzie szukac jakies pomocy, czy i gdzie moglabym sie starac o jakas pomoc finansowa.
Boje sie ze nie dam sobie rady.
Staram sie o mieszkanie, tylko nie wiem czy podolam finansowo
 
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Paź 26, 2011 4:18 pm   

A z jakiego tytulu chcesz dostac pomoc finansowa? Pracowalas tu? Masz prawo do zasilku dla bezrobotnych?
_________________
<cenzura>
 
 
Dzidzia 
Poczatkujacy
szara myszka

Wiek: 41
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 6
Skąd: Stavenisse
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 9:50 am   

Mieszkam tu (jak narazie u mojego bylego), pracuje tu i mam 3-letniego syna
 
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 11:32 am   

Dla samotnego rodzica:
- pomoc ze strony zakładu pracy ,skrócenie czasu pracy ,platne lub nie.Umożliwienie zaprowadzenia/odebrania dziecka z kinderopvang
- pomoc ze strony gminy,sociale zaken ,osoba koordynująca ,pomoc w sprawach finansowych -planowanie budżetu , mozliwa pomoc w spłacie opłat mieszkaniowych i innych.

Możliwości są ,trzeba jednak się wykłucać z psychologami i innymi mądralami -niezbędny holenderski na poziomie dobrym co najmniej ,i naprawdę dużo siły przebicia.
Ostatnio zmieniony przez bobikpl Czw Paź 27, 2011 11:33 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 11:32 am   

No to z czym masz problem? Jak pracujesz, to masz kase, mozesz sobie wynajac pokoj albo studio i normalnie z synkiem zyc. A na czas pracy daj go do przedszkola.
_________________
<cenzura>
 
 
Dzidzia 
Poczatkujacy
szara myszka

Wiek: 41
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 6
Skąd: Stavenisse
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 1:44 pm   

Problem w tym ze pracuje jako sprzataczka okolo 15-20 godzin tygodniowo, to co zarabiam wystarcza mi na: zaplacenie przedszkola, zaplacenie ubezpieczenia, telefonu i paliwo.
Pokoju albo studia nie moge wynajac bo tam nie moge sie zameldowac z dzieckiem, a dopoki jestem z dzieckiem zameldowana u mojego bylego w domu, nawet dodatki z belastingu sa przelewane na jego konto, a od niego nie dostaje nic :(
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 1:55 pm   

Dzidzia,
Cytat:

a dopoki jestem z dzieckiem zameldowana u mojego bylego w domu, nawet dodatki z belastingu sa przelewane na jego konto

to niestety nie licz na wiele
najpierw bedziesz musiala uregulowac swoja sytuacje ,wierz mi inaczej niczego nie zalatwisz

o ile oczywiscie liczysz na jakas pomoc socjalna i owe dodatki ktorych nie otrzymujesz
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 5:34 pm   

Moim zdaniem powinnas sie jak najszybciej wyprowadzic. I od razu zglosic w belastingu zmiane adresu i numeru konta. Teraz jak przypuszczam naleza Ci sie pieniadze na dziecko i dodatek do ubezpieczenia, gdybys wynajela studio, to pewnie i huurtoeslag by Ci przyznali. Pakuj manatki, mlodego i powodzenia :039:

[ Dodano: Czw Paź 27, 2011 5:36 pm ]
No i nie mow, ze nie jestes w stanie wynajac studia z mozliwoscia zameldowania.
_________________
<cenzura>
 
 
MeryJane 
Poczatkujacy
MeryJane

Dołączyła: 11 Maj 2011
Posty: 22
Skąd: Deventer
Wysłany: Pią Paź 28, 2011 10:31 am   

az mi sie niedobrze robi jak czytam te odpowiedzi ...

zadam tylko jedno pytanie : Ktora z Was ( bagniaczka i Gochna H) jest samotna matka zeby sie wypowiadac na takie tematy?????? z tego co na poczatku przeczytalam to Dzidzia poszukuje osob ktore byly w takiej sytuacji a nie wszystkowiedzacych na wszystkie tematy...

:(
 
 
nastka 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 02 Maj 2011
Posty: 75
Wysłany: Pią Paź 28, 2011 11:01 am   

Dzidzia,
moim zdaniem bardzo fajny temat założyłaś,myślę że jest wiele kobiet w sytuacjach podobnych do Twojej,matek z dziećmi bez wsparcia ze strony ojca dziecka.
I przydałby się taki kącik wsparcia dla tych kobiet które próbują stanąć na własnych nogach by zapewnić sobie i dziecku godne warunki.
Druga rzecz to dziwię się czemu do tej pory nie wypowiedziała się żadna samotna mama.
Czyżby wszystkie userki tego forum będące matkami żyły w związkach (były z ojcami swoich dzieci) ???

Jeśli o mnie chodzi to ja równiez jetem samodzielnym rodzicem,nie wychowuję córki wraz z jej ojcem i Twoje rozterki Dzidzia nie są mi obce.
Ja jestem w nieco odmiennej sytuacji ponieważ moja córka chodzi do szkoły więc opłata przedszkolna odpada,ale podobnie jak Ty pracuję ok 20h tygodniowo.,wynajmuję studio i dostaję dodatek mieszkaniowy.
Ostatnio zmieniony przez nastka Pią Paź 28, 2011 11:02 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
girasol 
Poczatkujacy


Dołączyła: 25 Gru 2006
Posty: 45
Skąd: den haag
Wysłany: Pią Paź 28, 2011 11:38 am   

z tego co wiem samotne matki maja szanse szybciej otrzymac mieszkanie z gminy, ale szczegolow nie znam, warto by sie udac do najblizszego stadsdeelkantoor i zapytac
_________________
byNieUmrzecPośródZgiełkuMiastWcieniuMartwychDrzew
 
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pią Paź 28, 2011 11:59 am   

MeryJane napisał/a:


zadam tylko jedno pytanie : Ktora z Was ( bagniaczka i Gochna H) jest samotna matka

:(


Ja. I jakos sobie radze.
_________________
<cenzura>
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Paź 28, 2011 12:49 pm   

girasol napisał/a:
z tego co wiem samotne matki maja szanse szybciej otrzymac mieszkanie z gminy, ale szczegolow nie znam, warto by sie udac do najblizszego stadsdeelkantoor i zapytac


a to mozna dostac mieszkanie z gminy?? nie wiedzialam... myslalam, ze to woningcorporatie posiada mieszkania...

i to, ze jest sie samotna matka wcale nie przyspiesza otrzymania mieszkania...

U kunt alleen in aanmerking komen voor urgentie als u door niet verwijtbare persoonlijke omstandigheden dringend andere huisvesting nodig heeft. Dit kunnen sociale of medische redenen zijn. In alle gevallen moet er sprake zijn van meervoudige problematiek. Tevens moet u financieel zijn aangewezen op een woning uit het werkgebied van WSZ.
http://www.wsz.nl/Ik-ben-woningzoekende/Urgentie/

w jej sytuacji nie przysluguje jej urgentie...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group