NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
samotna matka w Holandii
Autor Wiadomość
Gibson0
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 2
Wysłany: Czw Sty 10, 2013 11:36 pm   

Siema kobitki! tak sobie siedze i czytam i jestem przerazona. za chwile moja sytuacjia zyciowa i finansowa zmieni sie diametralnie 360stopni, wlasnie jestem w trakcie rozwodu,rok temu kupilismy chatke,mamy 3,5 letnia córeczke i miliony długow, własnie stracilam prace, odebrali mi nianie.A z uzyskaniem gdziekolwiek pomocy nie jest łatwo, nie oszukujmy sie,nikogo nie obrazajac dyskryminacjie sie czuje.Jestem przerazona tego co mnie jeszcze czeka i ile trzeba sie nawalczyc zeby zdobyc to co nam sie nalezy. Zycze Wam laski duzo szczescia we wsystkim. :039: powodzenia
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pią Sty 11, 2013 12:24 am   

Mozesz rozwinac mysl - jakiej konkretnie pomocy nie mozesz uzyskac i w jaki sposob odczuwasz dyskryminacje?
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
albax 
Poczatkujacy
Valdi

Wiek: 60
Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob Sty 12, 2013 9:58 pm   

Hmm,chciałem rozwinąć się w temacie,ale po wypowiedzi MeryJane mam stracha....
Nie jestem Samotną Matką,ani nawet kobietą.Więc jakim prawem.Jednak zawsze mogę życzyć powodzenia dziewczynom, samotnie wychowującym swoje pociechy.Znam kilka,które świetnie sobie radzą,troszkę optymizmu i nie poddawać się chwilą zwątpienia,które z pewnoącią atakują czasami.
Gochna,wszystkowiedząca...czytam Cię i mogę powiedzieć że robisz dobrą robotę.Dzięki
_________________
Czerpać z życia garściami...wycisnąć co się da,jak z cytryny...
 
 
Gibson0
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 2
Wysłany: Nie Sty 20, 2013 11:01 pm   

Bronka napisał/a:
Mozesz rozwinac mysl - jakiej konkretnie pomocy nie mozesz uzyskac i w jaki sposob odczuwasz dyskryminacje?


zostałam oszukana przy kupnie chatki na okolo 40 tys euro i tylko dlatego ze jestem Polka.Koles myslał jak głupia polka nie zna sie na niczym to mozna ja oszukac.Dlaczego??? Bo jestem Polka. Nie bardzo orientuje sie jak jest z jakim dokumentem tozsamosci dla dziecka,ale doszly mnie informacje,ze jesli dziecko sie tu urodziło i tak dalej nalezy sie jej jakis dokument,nie koniecznie obywatelstwo,cokolwiek, w Gleemente powiedzieli mi ze pierwsze co moge zrobic to sama postarac sie o obywatelstwo a pozniej moje dziecko tez dostanie.Pare razy miałam niejasnosci takze w Gleemente bo jestem Polka i sami mi to powiedzieli. Takich sytuacji było wiecej,ale coz... Nic dodac nic ujac ...

[ Dodano: Nie Sty 20, 2013 11:08 pm ]
Troche mnie obcielo ale zostało najwazniejsze hahaha
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Sty 20, 2013 11:35 pm   

Gibson0 napisał/a:
zostałam oszukana przy kupnie chatki na okolo 40 tys euro i tylko dlatego ze jestem Polka.Koles myslał jak głupia polka nie zna sie na niczym to mozna ja oszukac
w jaki sposob ciebie oszukal ? pobral ci 40 tys wiecej z konta ?
dodal nieprawnie koszta na 40 tys ?
bo jesli tak to mozesz to wywalczyc w odpowiednich instytucjach .
Gibson0 napisał/a:
jest z jakim dokumentem tozsamosci dla dziecka,ale doszly mnie informacje,ze jesli dziecko sie tu urodziło i tak dalej nalezy sie jej jakis dokument,
jesli dziecko jest urodzone z rodzicow polakow to z gminy nie dostaniecie zadnego dokumentu dopuki dziecko nie bedzie mialo NL boywatelstwa . Przedewszsytkim powinnas pojechac do ambasady polskiej i tam wyrobic paszport dla dziecka , a za jakis czas mozesz sie starac o obywatelstwo NL .
Co do rozwodu to wasze dlugi dziela sie na was dwoje . Mozesz poszukac jakiegos lokum dla ciebie i dziecka poprosic o dodatki do czynszu , ubezpieczenia zdrowotnego i napewno dostaniesz pare euro alimentow .
Dodatkowo mozna zawsze poszukac pracy chociazby na pare godzin dziennie . wtedy u.podatkowy znow bedzie doplacac do nani a za 6 m-cy maluch pojdzie do szkoly i naiania nie bedzie potrzebna . Jesli jestes tu zameldowana dluzej jak 5 lat masz prawo do bijstand o ile twoje dochody nie przekraczaja minimum panstwowego
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Sty 20, 2013 11:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 12:21 am   

baileys napisał/a:
Gibson0 napisał/a:
zostałam oszukana przy kupnie chatki na okolo 40 tys euro i tylko dlatego ze jestem Polka.Koles myslał jak głupia polka nie zna sie na niczym to mozna ja oszukac
w jaki sposob ciebie oszukal ? pobral ci 40 tys wiecej z konta ?
dodal nieprawnie koszta na 40 tys ?
bo jesli tak to mozesz to wywalczyc w odpowiednich instytucjach .
Gibson0 napisał/a:
jest z jakim dokumentem tozsamosci dla dziecka,ale doszly mnie informacje,ze jesli dziecko sie tu urodziło i tak dalej nalezy sie jej jakis dokument,
jesli dziecko jest urodzone z rodzicow polakow to z gminy nie dostaniecie zadnego dokumentu dopuki dziecko nie bedzie mialo NL boywatelstwa .

Dziecko urodzone w Holandii nalezy zameldowac w gemeente i otrzymasz holenderski akt urodzenia dla dziecka i w razie potrzeby uittreksel GBA.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 9:56 am   

Jagoda97 napisał/a:
Dziecko urodzone w Holandii nalezy zameldowac w gemeente i otrzymasz holenderski akt urodzenia dla dziecka i w razie potrzeby uittreksel GBA.
to jest jak najbardziej zrozumiale bo bez tego nie wyrobisz paszportu w ambasadzie ale to chyba nie o to chodzi bo ich corka ma juz 3.5 roku
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
dzulianna84 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 31
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 4:30 pm   

ja jestem na etapie powolnego usuwania mojego partnera z domu- za bicie, etc i w Nl takie kobiety jak ja obejmuja opieka na jakiej zasadzie to sie dowiaduje wiem, że mozna zarejsetrowac sie jako samotna matka trzeba tez sie udac do belastingu i rowniez jest pomoc jakas wiem to od holenderki i dzielnicowego mozna dostac dodatek do mieszkania ubezpieczenia etc tylko trzeba sie wszedzie pofatygowac osobiscie.
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 7:34 pm   

Dodatek do mieszkania i ubezpieczenia to nie jest przywilej dla samotnych matek bo i malzenstwa je otrzymuja ale z podatku owszem nalezy sie alleenstaande ouder korting i to bylo by wszystko.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
Ostatnio zmieniony przez Bronka Śro Sty 23, 2013 7:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrfilipiak
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Wrz 2018
Posty: 2
Wysłany: Nie Wrz 09, 2018 11:26 am   

Witam mamy taki problem z żoną mianowicie mieszkaliśmy na lokacji agencyjnej do 7 miesiąca ciąży żony niestety po powrocie z urlopu musieliśmy znaleźć mieszkanie prywatne i znalazłem ale zostaliśmy oszukani nie mamy teraz na wynajem a wypłatę dostanę za 2 tygodnie żoną w każdej chwili może urodzić a my mieszkamy w aucie co robić już tracę nadzieję ... Proszę o pomoc jakieś lokum obojętnie dla nas do czasu kiedy nie wynajmiemy jakieś 2 m-ce Nordwijk okolice
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group