NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Mar 05, 2013 12:39 am
potrawy
Autor Wiadomość
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Pią Mar 09, 2007 8:12 am   

hutspot jest dla mnie obrzydliwy i wogole dla mnie to nie potrawa tylko jakas mamalyga (kojarzy mi sie z wojna jak bylo malo jedzienia), co do uitsmijter to dla mnie wymysl na sniadanie i tez nie danie... jedynie co jem to jest zuurkoolstampot (ale tylko jak moj chlopak zrobi)...ale tez tylko z normalna kapusta kiszona (nie z wijnzuurkool)

pozdr.
agata
 
 
 
biedroneczka
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 25
Wysłany: Sob Mar 10, 2007 4:54 pm   

Wczoraj wyladowalam w porze jedzenia u sasiadow Holendrow i zostalam poczestowana zupa.Od razu poznalam,ze zupa jest z gatunku tych gotowych,ale akurat pomidorowa mi z nich nawet smakuje.Pani domu zapytala czy smaczne,mowie,ze tak,a ona,ze sama zrobila(???)czyli-wlala sloik z AH do gara,do tego dolala wody,SAMODZIELNIE wkroila tam jakies warzywa i SAMODZIELNIE ukrecila kulki z mielonego.Drugim daniem byly hamburgery i jako ciekawostaka,gotowa pokrojona cebula (po co sie meczyc).Kurde,juz nie pierwszy raz widze tam takie jedzenie.Wszystko ocieka majonezem i tluszczem.A podobno na takiej diecie dlugo sie nie pociagnie :?:
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 11:24 pm   

dzisiaj zrobiłam ten stampot i nawet mi smakował :lol: .:)
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Pią Mar 16, 2007 12:43 pm   

chyba narodowa potrawa holenderska sa jeszcze nalesniki. Pannenkoken na 101 roznych sposobow... ;) pewne zdziwienie wywolalam w jednej rodzince gdzie kiedys opiekowalam sie dziecmi, robiac nalesniki ze zwyklej maki +jajko, mleko (nie z tego mixa z pudelka) i z dzemem...

tam robili pudelkowe, w dodatku tylko ze stroopem i cukrem pudrem;
ale w niebie dzieciaczki byly kiedy przynioslam polski twarog i zrobilam takie serowe nadzienie :)
 
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Pią Mar 16, 2007 4:59 pm   

oczywiście,że tak,nie ma to jak własnej roboty naleśniki z dżemem lub twarożkiem. :lol: Pycha.A nie tylko gotowe,sztuczne z torebki. :roll:
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Wto Mar 20, 2007 10:30 pm   

jeszcze jakieś propozycje,co by tu można zjeść z holenderskich potraw? :wink:
 
 
Agnieszka*
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 40
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Mar 20, 2007 11:04 pm   

Moze te ich zielona grochowke?? :D
 
 
Agnieszka*
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 40
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Mar 20, 2007 11:07 pm   

A co powiecie na ich ciasta? zwlaszcza te z bita smietana i owocami? (przewaznie z gora smietany i jednym owocem :D )
 
 
mojaholandia
Gaduła


Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 103
Skąd: Bergen op Zoom
Wysłany: Wto Mar 20, 2007 11:58 pm   

EwazHolandii napisał/a:
jeszcze jakieś propozycje,co by tu można zjeść z holenderskich potraw? :wink:



Polecam male ziemniaczki (takie male kuleczki)
z Honing: Aardappel Roerbak Provancals - PYYYCHA :-) )))
Toscaans tez jest pyszne :-)
_________________
<b>Pozdrawiam serdecznie
Monika herbu przypalony racuszek
czyli belferka z Bergen op Zoom
</b>
 
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Śro Mar 21, 2007 12:01 pm   

a ja jeszcze w ramach chlopskiego :D jedzenia stampot boerenkool czyli jarmuz z ziemniakami, do tego kielbaska najlepiej z Hemy, a do stampotu czyli rozgniecionego jarmuzu z ziemniakami mozna dodac kawalki boczku, sosik z gatunku miesnych, i marynowane cebulki. Przypomina konsystencja i kolorem ziemniaki z pokrzywami, moja sp. Babcia robila takie dla kurczat, ale smakuje lepiej, szczegolnie jak sie go doprawi, a poza tym po pierwszych przymrozkach zebrany jarmuz ma bardzo duzo zelaza i to w odroznieniu od krokietow i frykandeli naprawde zdrowa, acz sezonowa ( choc mozna kupic mrozony jarmuz) potrawa, zycze smacznego. Malgosia
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Śro Mar 21, 2007 12:10 pm   

zielona zupa to Ertwensoep w AH sa nawet zestawy do zrobienia takiej zupki (sa takie tacki tam jest ten groszek luskany, marchew, seler i chyba kapusta wloska) fajne to, mozna dodac jeszcze boczku podsmarzonego
 
 
 
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Pon Mar 26, 2007 11:47 am   

Hm. Uwielbiam jarmuz. Szczegolnie duzo jarmuzu i malo ziemiaczkow (istnieje tez specjalna przyprawa tylko do tej potrawy). Pycha!
Wczoraj po raz pierwszy upieklam szarlotke , taka z paczki Dr.Oetkera - myslam nic specjalnego, a okazala sie prawdziwa rewelacja.
Potrzeba maslo, 1 jako, kilogram slodko-kwasnych jablek, cynamom, rodzynki, mozna tez dodac migdaly lub wszelkiego rodzaju orzechy. Przygotowanie trwalo moze z 20min i godzina w piekarniku a efekt spektakularny!
Potwornie bylam z siebie dumna, bo mistrzem kuchni nie jestem. :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group