NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Mar 14, 2012 5:07 pm
Porysowane auto
Autor Wiadomość
krzych62 
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 35
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 6:30 pm   Porysowane auto

Witam. W Alkmaar przy ulicy Kwakelkade zaraz na początku strefy wolnego parkowania w niedzielę 04 03 12 miedzy godzina 13 a 14 godz porysowali mi w okół auto ( na polskich numerach). Praktycznie w samo południe, auto stało zaparkowane miedzy innymi autami na NL blachach. Był to jeden z przejawów " sympati " do nas wszystkich. Po ostatnich publikacjach w mediach niektórzy czują się upoważnieni do takich działań . Zgłosiłem to na policję, nie spodziewam się jakichkolwiek rozwiązań. Ale jako zaistniałe zdarzenie. Również powiadomię Ambasadę Pl. Proponuje aby wszyscy poszkodowani powiadamiali odpowiednie instytucje o zaistniałych sytuacjach. Choćby dla tego że jesteśmy prześladowani i dyskryminowani nie tylko w pracy ale przenosi się to na ulice w biały dzień. Pewnie niedługo zaczną na nas polować zachęcani przez polityków i media .Pozdrawiam
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 8:04 pm   

krzych62 napisał/a:
na polskich numerach

Jakoś mnie to nie dziwi. Może powinieneś się jeszcze bardziej obnosić z brakiem poszanowania dla zasad panujących w tym kraju...
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
vlc
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 26
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 8:37 pm   

YANNOSICK napisał/a:
krzych62 napisał/a:
na polskich numerach

Jakoś mnie to nie dziwi. Może powinieneś się jeszcze bardziej obnosić z brakiem poszanowania dla zasad panujących w tym kraju...


A jak ktoś przyjechał w odwiedziny? Łamie prawo?

Inna sprawa: mi zarysowali ostro drzwi w Szczecinie pod budynkiem, w którym mieszkałem.
Objaw rasizmu Polaków wobec Polaków? :)
Nie ma co rozdmuchiwać wybryków jakichś debili do rangi narodowej.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 9:04 pm   

YANNOSICK,
Czy spalone i porysowane auta to zasady panujace w tym kraju?.Czy to zasady panujace w cywilizowanym,EUROPEJSKIM kraju???
Ja rowniez potepiam jezdzenie na polskich blachach jesli mieszka sie tutaj i pracuje,ale takimi postami rozgrzeszasz tych holenderskich wandali.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 9:14 pm   

w Polsce tez ostanio byla fala podpalen ;-)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
petras 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 15
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 9:20 pm   

m4rcin napisał/a:
w Polsce tez ostanio byla fala podpalen ;-)

Spłonęły polskie samochody w Polsce, w wyniku głupoty zdesperowanego kolesia. A kolega był jedyny na polskich blachach i tylko to auto zostało porysowane. Więc jest to objaw rasizmu. Ja w sobotę jadę do Hagi z narzeczoną w poszukiwaniu pracy, samochodem na polskich blachach i też mam obawy z tym związane. Ale mam nadzieję że nic się nie stanie.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 9:29 pm   

Kiedys dawno temu mialem polskie auto - po tym jak zaliczylem dwa wlamania do auta kupilem auto holenderskie. nigdy wiecej sie cos takiego nie powtorzylo.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 9:31 pm   

m4rcin napisał/a:
w Polsce tez ostanio byla fala podpalen

I mam nadzieje ,ze nikt tego wandala nie rozgrzeszal i usprawiedliwial.
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 9:50 pm   

Mi też porysowali w biały dzień, mieszkam w Rotterdamie. Pojechałem do Lidl-a na zakupy, nie było mnie może z 20min, auto porysowane na całej długości. Krew mnie zalała jak to zobaczyłem. Nic nie zrobisz, możesz tylko wyciągnąć kasę z ubezpieczenia jak masz wykupione.
 
 
 
petras 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 15
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 9:55 pm   

Wychodzi na to że lepiej jechać busem do Holandii w poszukiwaniu pracy niż swoim samochodem na polskich blachach :/
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 10:08 pm   

petras napisał/a:
Wychodzi na to że lepiej jechać busem do Holandii w poszukiwaniu pracy niż swoim samochodem na polskich blachach :/

No cóż takie czasy. Jak to mówią: Kto mieczem....
Sprzedaj auto w PL i po przylocie (bus to bagno) tu kup auto na tutejszych blachach. Tak dla "spokojności". Możesz też wykorzystać sytuacją i dobrze ubezpieczyć polski pojazd ... :036:
vlc napisał/a:
A jak ktoś przyjechał w odwiedziny? Łamie prawo?

Zależy czy zgłosił się do Duane i płaci podatek (trzeba to zrobić od pierwszego kilometra w NL - potem można wystąpić o zwolnienie z różnych powodów na 14 dni). Chodzi mi o to ,że jeżdżąc nie opłaciwszy podatku ( krzych62 jest tu już z 5 lat) obnosi się z tym, że ma w dupie prawo. Podnosi w ten sposób stopień ryzyka. Gdyby miał żółte blachy to by się nie wyróżniał i miałby wciąż piękny, lśniący lakier.
Mathnl napisał/a:
Czy spalone i porysowane auta to zasady panujace w tym kraju?.Czy to zasady panujace w cywilizowanym,EUROPEJSKIM kraju???
Ja rowniez potepiam jezdzenie na polskich blachach jesli mieszka sie tutaj i pracuje,ale takimi postami rozgrzeszasz tych holenderskich wandali.

Nieprzestrzeganie prawa to łamanie zasad na których zbudowane jest społeczeństwo obywatelskie. Nikogo nie rozgrzeszam bo nie toleruję takich metod rozwiązywania problemów. Są od tego specjalne służby. Poza tym nie wiem czy byli to holenderscy wandale czy może znajomi którym poszkodowany winien jest 5 złotych...
Konkluzja jest taka : Jeździsz na gapę to licz się z mandatem.
_________________
If You always follow, You will never lead.
Ostatnio zmieniony przez YANNOSICK Nie Mar 04, 2012 10:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 10:15 pm   

Osobiście może bym się dołączyła do tego by radzić by krzych62 zmienił auto na tutejsze tyle że tak jak zauważył vlc problem możemy odczuć gdy przyjadą do nas goście z Polski... no co mamy im radzić: przyjedzcie busikiem bo w NL ludziom odbija?
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
krzych62 
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 35
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 10:49 pm   

YANNOSICK napisał/a:
krzych62 napisał/a:
na polskich numerach

Jakoś mnie to nie dziwi. Może powinieneś się jeszcze bardziej obnosić z brakiem poszanowania dla zasad panujących w tym kraju...

yannosick może kiedyś koś kto cię nie lubi powie innemu żeby wybił ci zęby bo łamiesz zasady i to zrobi na pewno będzie miał rację :039:
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 11:05 pm   

krzych62, Nie zapominaj,że to Ty sprowokowałeś tą sytuację łamiąc prawo. Bądź uczciwy a spotka Cię w życiu dużo mniej złego. U mnie to się sprawdza.
Dlaczego ktoś miałby mnie nie lubić? Co to w ogóle za logika szympansia? Ja nie łamię zasad tylko np. Ty więc dlaczego mój hipotetyczny oprawca miałby mieć rację. Sugerujesz,że "drapacze" Twojego auta mieli rację...? Czyli zgadzasz się ze mną... to miło. :038:
Oh i nie wysyłaj mi proszę takich prostackich PW
Cytat:
yannosick palancie o jakich zasadach ty piszesz! może ty tez lubisz rysować auta i uważasz to za normalne :072:
_________________
If You always follow, You will never lead.
Ostatnio zmieniony przez YANNOSICK Nie Mar 04, 2012 11:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mbn 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 84
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 6:57 am   

Swoją drogą, co ich akurat te blachy tak mocno drażnią? Przecież to tylko symbol, bo zarabiając tu powiedzmy 2500 brutto i wydając 900 (przykład tylko), płacisz miesięcznie prawie €1000 różnych podatków i akcyz! A auto to jakieś €40-50 zaledwie. No ale sam zauważyłem że żółte blachy to automatycznie uznanie i +10 do lansu ;)

A wbrew pozorom nawet ubezpieczenie nie jest drogie. Za €1200-1500 można wyszukać sensownie jeżdzący pojazd i mieć zwyczajnie spokój, skoro tak ich żal ściska...

PS. sami robią rzeźbe typu wyrejestrowanie kempingu na zime i trzymanie go na zatłoczonym firmowym parkingu.
Ostatnio zmieniony przez mbn Pon Mar 05, 2012 6:58 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group