NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak szybko zalozyc wlasna dzialalnosc
Autor Wiadomość
robercik
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 3
Skąd: DEN HAAG
Wysłany: Pon Mar 05, 2007 10:13 pm   Jak szybko zalozyc wlasna dzialalnosc

Mam prace ale pracodawca zada zalozenia wlasnej dzialalnosci. Czy ktos wie jak to w miare sprawnie zalatwic. A i jeszcze jedno szukam nieszkania w okolicy Hagi. ile osob moze byc zameldowanych w jednym mieszkaniu.
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Wto Mar 06, 2007 11:35 am   

Moj maz zakladal niedawno wlasna dzialalnosc musial miec numer sofii,meldunek potem musisz isc do Kamer van Koophandel i musisz przedstawic co chcesz robic placisz ok 70 do 100 euro od zalozenia firmy i jeszcze musisz wyslac papiery do belastig biuro zeby dostac (jakis papierek)nie wiem dokladnie jaki ale na niego czekasz ok 4 tyg z tym ze chyba mozesz juz zaczac na legalu pracowac bynajmniej moj maz juz pracuje lecz nadal czeka na ten papier. acha musisz jeszcze zalozyc sobie konto w banku polecam Rabobank ;) .Zycze powodzenia :)
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Bea 
Gaduła


Dołączyła: 02 Gru 2006
Posty: 127
Wysłany: Wto Mar 06, 2007 12:17 pm   

napewno czeka na nr BTW casem to trwa dłużej niż 4tygodnie,ale można prowadzić działalność a na ewentualnej fakturze napisać
BTW nummer : in aanraag
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Wto Mar 06, 2007 2:03 pm   

Dzieki Bea - wlasnie nie wiedzialam jak to sie nazywa :wink:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Bea 
Gaduła


Dołączyła: 02 Gru 2006
Posty: 127
Wysłany: Wto Mar 06, 2007 4:21 pm   

nie ma za co - mój mąż też przez to przechodził
 
 
robercik
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 3
Skąd: DEN HAAG
Wysłany: Śro Mar 07, 2007 10:37 am   

dzieki za pomoc dziewczyny. mam nadzieje ze mi tez sie uda :D
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Śro Mar 07, 2007 2:04 pm   

NIE MA ZA CO CIESZE SIE ZE MOGLAM POMOC :d
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 7:19 pm   firma

z tym numerem BTW to fakt ze dlugo sie czeka ale w pzrypadku firm jednoosobowych jest on taki sam jak sofi numer z tym ze z przodu dodajesz Nl..... i na koncu B01. wiec spokojnie mozesz wystawiac faktury ale nie zauwazylam tu zeby ktos pisal ze trzeba wystapic jeszcze o verklaring i to jestw sumie najwazniejszy papierek dla pracoodawcy. pozdrawiam wszystkich ZZP-ersow
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 7:30 pm   

Agato- Zawsze mozna czegos zapomniec dodac :wink: ,ale dzieki ze dopisalas co jest jeszcze potrzebne .Pozdrawiam
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Pon Mar 12, 2007 8:29 am   firma

wlasnie dlatego to dopisalam przeciez o to chodzi zeby pomoc. pozdarwaim wszystkich zzp-ersow.
 
 
Ramzes
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 7
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sob Kwi 07, 2007 6:43 pm   a czy tos sie

orientuje jak dlugo polska firma moze pracowac w holandii??
 
 
Izabela123 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 20 Cze 2008
Posty: 68
Skąd: Nieuwegein
Wysłany: Śro Lip 15, 2009 10:40 am   

a czy tak samo jest w handlu?czy są jeszcze inne dodatkowe wymogi?
 
 
tulipAnka 
Poczatkujacy
hulpdienst tulipAnka


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Mar 2009
Posty: 21
Wysłany: Czw Lip 16, 2009 4:49 pm   

Pierwsze slysze ze czeka sie na nr BTW az tak dlugo... za poprosilam w KvK aby oni za mnie zapytali i nr BTW mialam w przeciagu paru minut.. Co wiecej... Zaplacilam w KvK ok 30 euro...
A na co czeka sie ciut dluzej.. a na "Verklaring arbeidsrelatie"

Pozdrawiam wszystkich ZZP i zycze powodzenia! :)
_________________
Bylo gorzej i chwalili... ;)
 
 
 
Bombarka 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 26
Wysłany: Śro Lip 22, 2009 4:28 pm   

Witam mam pytanie prosze mi udzielic porady jak dokladnie wyglada zalozenie firmy jednoosobowej w holandii jakie oplaty gdzie sie udac prosze mnie poprowadzic bo co pytam to slysze rozne wersje oplaty wachaja sie miesiecznie od4500+ksiegowa 1500 to dla mnie szok istne bzdury otwarcie dzialalnosci sprzatanie domow biur szkol co trzeba i jak to wyglada prosze o pomoc bede serdecznie wdzieczna pozdrawiam
_________________
Tam gdzie sila nie potrzeba prawa bo prawo jest bezsilne.
 
 
ellepuma 
Poczatkujacy


Wiek: 38
Dołączyła: 09 Lis 2010
Posty: 5
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 8:40 pm   Pytania dotyczące otworzenia firmy jednoosobowej w NL

Witam :)

Z ciekawością dziecka przeszukuję forum i czytam o zakładaniu firmy jednoosobowej. Doszukałam się wielu informacji, w tym kilku zupełnie różnych. Przygotowałam spis pytań. Jeśli ktoś byłby w stanie na nie odpowiedzieć - byłabym niezmiernie wdzięczna :)

Od początku... zamierzam otworzyć własną działaność gospodarczą. Firmę jednoosobową, jak to jest i w Polsce. Chcę zajmować się sprzątaniem, transportem i przeprowadzkami.

1. Czy bardziej opłaca się (pod względem finansowym, rozliczeń itp.) otworzyć firmę w Polsce czy w Holandii?

2. Czy w Holandii również istnieje możliwość otworzenia firmy wielobranżowej - usługowej, która może zajmować się różnymi usługami?

3. Czy w Holandii istnieje możliwość otrzymania bezzwrotnego dofinansowania do działalności (jakiś odpowiednik jak w Polsce - dofinansowanie dla nowych firm z Urzędu Pracy - pieniądze unijne, np. na sprzęt, auto, drukarkę do faktur etc.)

4. Czy należy przygotować biznesplan, jeśli tak, to czy może być anglojęzyczny?

5. Wiem, że w Holandii należy płacić dwa podatki - inkomst belasting (roczny) oraz drugi (nazwy nie znam) - czy jest możliwość zwolnienia z któregoś?

6. Kiedy należy płacić podatki?

7. Jakie są opłaty podczas zakładania firmy? (doczytałam że 70-1--e, ale ktoś pisał, ze jednak 30e)

8. Jakie dokumenty są konieczne do otworzenia firmy? (ostatni post na ten temat znalazłam z 2007 roku)

9. Czy muszę być zameldowana? (i czy musze przedstawiać dokument o zameldowaniu przy zakładaniu firmy?)

10. Czy mając firmę w Holandii mogę starać się o dofinansowanie w Polsce? Czy ktoś z Was próbował lub coś o tym wie?

11. Ostatnio wyczytałam, że o dotację na auto można starać się po roku od założenia firmy. Czy to prawda? Jeśli tak, czy mogę ubiegać się o 100% dofinansowania?

12. Jeśli otwieram firmę - przez pierwsze 3 lata, jeśli nie przekroczę 1000e miesięcznie mogę być zwolniona z podatku - jakiego?

13. Czy dla startujących firm są jakieś inne przywileje i ulgi?

14. Czy dostając dofinansowanie w NL (zakładając, że takie w ogóle jest) mogę kupować na firmę w Polsce, a potem jedynie przedstawiać faktury rozliczeniowe belastingowi z przeliczeniem na euro?

15. Jaaropgave - wiem, że dostają go tylko pracownicy na umowę o prace.
Ale co z Jaarcijfers? Jeśli będę sprzątać domy prywatne i ludzie będą mi przesylać miesięczne wynagrodzenie - mam sobie go zrobić sama? Czy przedstawić wyciągi bankowe przy rocznym rozliczeniu podatkowym dla belasting? Czy może poprosić księgową o zestawienie dochodów na podstawie faktur i rozliczenie firmy? (pytam, bo nie mam jeszcze księgowego i wolę dopytać, niż liczyć tylko na niego, który może okazać się niekompetentny...)

16. Czy księgowy ma obowiązek wydać kopię rozliczeń?

17.
Co w przypadku, jeśli dom, w którym mieszkam, został uznany przez gminę, jako nie zdatny do rejestracji jakichkolwiek działalności, lub gdy wynajemca nie zgodzi sie na rejestrację? Gdzie szukac takiej możliwości? Czy mogę zarejestrować Holenderską firmę pod polskim adresem? (sądzę, ze to głupie pytanie i nie, ale wolę zapytać)

18. Czy określając rodzaj działalności, gdy wybiorę "free lancer" - wolny strzelec. Moge pracować w każdej branży i gałęzi przemysłu? Czy obowiązują mnie wtedty takie same stawki podatkowe i takie same zasady jak dla firmy jednoosobowej z określoną jedną działalnością?


Na razie tylko te pytania mnie nurtują. Mam nadzieję, że wszystko jest zrozumiałe i że nikt mnie nie wyśmieje. Bardzo sobie wzięłam do serca przygotowanie się do tego i stąd tyle moich pytań.

Pozdrawiam serdecznie :039: i czekam na maile o odpowiedziach w wątku :)

Monika
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group