NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Lut 06, 2012 9:24 pm
Kary nakladane przez Biura pracy
Autor Wiadomość
Qualityweb
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 2:06 pm   Kary nakladane przez Biura pracy

Dzien dobry Zycze na poczatek Wszystkiego najlepszego w nowych roku mam problem biuro Flex temsiolution specjalizen nalozylo na mnie kare w wysokosci 500e za porysanie auta wiem ze na umowie ktora mi dali byla tabela spora dotyczaca kar czy mozna sie odwolac i odzyskac pieniadze ktore zabrali mi z wyplaty poruszam temat poniewaz dni spedzilem w google i nie moge uzyskac informacji w tym temacie czy mozna w jakis sposob odzyskac pieniadze. Dziekuje z góry
 
 
misiakasia 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lis 2011
Posty: 51
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 2:44 pm   

Na Twoim miejscu wzięłabym samochod do mechanika i poprosiła o wycenę szkód- najlepiej na piśmie. Jeśli podpisałeś umowę, na której jest cennik-tabela jak to ująłeś to zapewne musisz ponieść odpowiedzialność, ale jeśli szkoda zostanie wyceniona na 300 euro dlaczego miałbyś nie odzyskać chociaż 200 euro z powrotem. Jeśli auto zostało porysowane nie z Twojej winy, prawdopodobnie bedziesz miał jakies szanse na odzyskanie moze nawet całych 500 euro jednak najlepiej jak weźmiesz umowę, którą podpisałeś i udasz się do radcy prawnego, wtedy bedziesz wiedział jak to ugryść i z której strony. Nie wygrażaj się jednak w biurze, tylko jeśli dowiesz sie, od radcy, że nie mieli prawa odciągnąć Ci tych pieniędzy, popros by do nich zadzwonił i osobiście rzucił im paragrafami, a wtedy może odzyskasz pieniądze. Powodzenia
 
 
Qualityweb
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 3:28 pm   

Dziekuje bardzo za pomoc Pozdrawiam :) bede na bierzaco pisac wiem ze mi sie moze nie udac ale w przyszlosci moze sie ludzia uniknac takich oszustw ze strony tego biura prosze uwazac na to biuro w razie pytan dotyczacych tego biura z mila chcecia pomoge
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 3:36 pm   

Auto jak jest w miare mlode <5 lat to jest pewnie wlasnoscia firmy leasingowej i tam naprawy zapewne musza byc robione w ASO a ASO jest drooogo. Plus auto nie jezdzi np. 3 dni - co jest 15% dni roboczych, czyli auto nie jezdzilo przez 15% dni roboczych. Tutaj firma tez poniosla strate. Wiec dopiero malowanie + koszty poniesione ze zorganizowniem innego auta to wszystkie koszty zwiazane z porysowaniem auta.

Ostanio koledze gosc lekko wjechal w dupe. Straty to lekko porysowany zderzak - ubezpieczalnia wyplacila €700.

Odwolac sie zawsze mozesz, ale bedziesz musial udowodnic, ze auto bylo porysowane zanim je otrzymales.

Biuro chyba nie ma prawa zatrzymac czesci wynagrodzenia i przeznaczyc je na kary.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 6:43 pm   

m4rcin napisał/a:


Biuro chyba nie ma prawa zatrzymac czesci wynagrodzenia i przeznaczyc je na kary.


Z wypkaty tylko komornik ma prawo zabrac pieniadze.

W opisanym przypadku powinni przyslac fakture do zaplaty za uszkodzony samochod.
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 6:52 pm   

Jagoda97 napisał/a:
m4rcin napisał/a:


Biuro chyba nie ma prawa zatrzymac czesci wynagrodzenia i przeznaczyc je na kary.



Z wypkaty tylko komornik ma prawo zabrac pieniadze.


Jeśli tylko przestrzega się prawa, warunki zatrudnienia to sprawa między pracodawcą a pracownikiem i państwo się do tego nie wtrąca. Pracodawca ma prawo potrącić z wynagrodzenia koszty zakwaterowania i dojazdów. Ich wysokość zależy od sytuacji i tego, co strony uzgodniły w umowie o pracę (mogą też obowiązywać uregulowania zbiorowe, takie jak układ zbiorowy lub zakładowy regulamin pracy).
W razie konfliktów można skierować sprawę do sądu, ale wiąże się to z kosztami.

Powyższe wiadomości znalazłam na stronie holenderskiego Ministerstwa Spraw Społecznych i Zatrudnienia (SZW).
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 7:31 pm   

kary legalnie nie moga ci nalozyc ;) zobacz w salarisie jak to opisali ;)
ale i tak to robia bo wiedza ze im mozesz naskoczyc, bo przeciez do sadu nie pojdziesz
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 7:55 pm   

Kare za uszkodzenie samochodu moga mu nalozyc w pelni legalnie.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Pon Sty 02, 2012 7:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 8:04 pm   

nalozyc tak ale nie sciagnac z wynagrodzenia
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 8:16 pm   

napisales cos innego ;)
bejupi napisał/a:
kary legalnie nie moga ci nalozyc ;)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 8:17 pm   

Moim zdaniem jesli ktos swiadomie podpisal regulamin w ktorym jasno pisze ze za uszkodzenia pojazdu odpowiada uzytkownik to biuro ma do tego prawo ...

Ciekawe jak biura pracy miałby ściągać pieniadze za mandaty ktore "zdobywają " użytkownicy pojazdu - prosic o przelanie pieniedzy na dane konto - no bez zartow ...

Gorzej jest w przypadku gdy ktos obcy uszkodzil auto sluzbowe a biuro sciaga kase z uzytkownika pojazdu ... :091:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 10:06 pm   

Beny.rac napisał/a:
Moim zdaniem jesli ktos swiadomie podpisal regulamin w ktorym jasno pisze ze za uszkodzenia pojazdu odpowiada uzytkownik to biuro ma do tego prawo ...

Ciekawe jak biura pracy miałby ściągać pieniadze za mandaty ktore "zdobywają " użytkownicy pojazdu - prosic o przelanie pieniedzy na dane konto - no bez zartow ...

:


Biuro ma prawo sciagnac pieniadze ale nie ma prawa samowolnie potracic ich z wyplaty.

Za mandaty placi kierowca a nie samochod
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 11:28 pm   

Jagoda97 napisał/a:
Za mandaty placi kierowca a nie samochod


Mandat jest na dany samochod a nie imienny wiec za mandat placi aktualny użytkownik pojazdu ... :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Sty 03, 2012 10:22 am   

No i calkiem mozliwe, ze w papierach ktore podpisal, wyrazil zgode na sciagniecie kar za uszkodzenia z pensji. Trzeba zobaczyc co jest w papierach
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
misiakasia 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lis 2011
Posty: 51
Wysłany: Wto Sty 03, 2012 12:26 pm   

Beny.rac napisał/a:
Mandat jest na dany samochod a nie imienny wiec za mandat placi aktualny użytkownik pojazdu ..
mam juz nie jeden mandat na koncie i zawsze widnieje na nim zarówno mojeimie i nazwisko oraz adres jak i nr rejestracyjny samochodu. Zresztą to chyba logiczne, ze mandat nie moze byc wystawiony na samochód tylko kierowce, bo jakby nie patrzec samochód sam za siebie nie zapłaci...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group