NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wyjazd do polski a tel na abonament
Autor Wiadomość
bejb21 
Nieśmiały użytkownik
lulka21

Dołączyła: 06 Lut 2009
Posty: 65
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 10:36 am   wyjazd do polski a tel na abonament

Witam! Mam tutaj telefon na abonament i wybieram sie do polski na wakacje moje pytanie jest takie co mama zrobic zeby po powrocie nie rozczarowac sie ze rachunek jest duzy. Wspomne ze posiadam telefon z dostepem do internetu i tutaj non stop cos samo aktualizuje i podejrzewam ze jak bedac w polsce zacznie tak sam aktualizowac czy zacznal wlaczac sie jakies stronki rachunek bedzie olbrzymi. Czy wystarczy ze w telefonie ustawie tryb offline? nie moge go zupelnie wylaczac poniewaz musze byc dostepna pod telefonem. I czy ustawienie trybu offline nie spowoduje tego ze nie bede mogla odbierac i wysylac smsow i odbierac rozmow telefonicznym. Z gory dziekuje za odp
 
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 10:46 am   

wylacz internet w tel poprzez wylaczenie danych pakietowych albo poszukaj w ustawieniach
 
 
bejb21 
Nieśmiały użytkownik
lulka21

Dołączyła: 06 Lut 2009
Posty: 65
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 10:51 am   wyjazd do polski a tel na abonament

Nie zabardzo wiem gdzie tego szukac

[ Dodano: Śro Sty 23, 2013 10:54 am ]
No to teraz moje pytanie brzmi jak wylaczyc dane pakietowe w telefonie samsung galaxy S3
 
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 1:05 pm   

Instrukcja obslugi telefonu sie klania. nie trzeba wylaczac calkiem neta. Wystarczy wylaczyc dane w roamingu. Wejdz w ustawienia i uzycie danych. Domyslnie jest to chyba wylaczone.
 
 
bejb21 
Nieśmiały użytkownik
lulka21

Dołączyła: 06 Lut 2009
Posty: 65
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 1:56 pm   wyjazd do polski a tel na abonament

Mam go od niedawna i ten tel jest tak obszerny we wszystkie funkcje ze jeszcze nie zdarzylam go poznac. I co jezeli wylacze ta funkcje o ktorej mowisz nie bedzie mi naliczalo?
 
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 4:53 pm   Re: wyjazd do polski a tel na abonament

bejb21 napisał/a:
Mam go od niedawna i ten tel jest tak obszerny we wszystkie funkcje ze jeszcze nie zdarzylam go poznac. I co jezeli wylacze ta funkcje o ktorej mowisz nie bedzie mi naliczalo?


no jesli wylaczysz czy calkiem internet czy roaming to jak ma naliczac?
 
 
KeSemka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Sty 2013
Posty: 10
Wysłany: Czw Sty 24, 2013 11:35 am   

a jaki to model telefonu?
najlepiej wpisz sobie w Google model telefonu i hasło: wyłączenie przesyłu danych
albo coś w tym stylu. Ja mam sytuację odwrotną. Tutaj mam polskiego smartfona z abonamentem i bardzo się bałam, czy mi nie będzie naliczać. Ale w roamingu mam wyłączoną opcję przeysłu danych i nic mi nigdy nie naliczyło.
 
 
DominiqueLV 
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 35
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 7:17 pm   

Ustawienia>> więcej ustawień>> sieci telefoni komórkowej>> sprawdź czy w polu roaming danych nie masz zaznaczonego ptaszka z boku.

Ja wyjeżdzając do Polski wyjmuje kartę holenderską i wkładam polkiego playa. Mam samsunga galaxy note 2 i nigdy nie widziałem ani pół centa więcej na rachunku niż wykorzystałem. Nie wiem jakiego masz operatora ale np w Vodafonie nie ma simlocka i spokojnie mogę simkami żonglować.
 
 
bejb21 
Nieśmiały użytkownik
lulka21

Dołączyła: 06 Lut 2009
Posty: 65
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 2:18 pm   

No najchetniej tez bym wlozyla polska karte ale niestety w moim tel jest ta nowa karta sim mini i normalna tam nie wejdzie
 
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 9:26 pm   

wiec tu chodzi o iphona 5
idziesz na ustwienia (instelligen )wylaczasz wifi i przy mobiel netwerk wylaczasz dataroaming i mobiele data

[ Dodano: Wto Kwi 23, 2013 9:27 pm ]
w polsce tez maja mini i nawet micro simkarty do telefonow
 
 
bejb21 
Nieśmiały użytkownik
lulka21

Dołączyła: 06 Lut 2009
Posty: 65
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 9:49 pm   wyjazd do polski a tel na abonament

Nie iphone 5 tylko samsung galaxy s3 i nie oplaca mi sie zmieniac karty na pare tygodni zreszra mam zreszta to nie jest abonament tylko karta doladowujaca w playu i niewiem czy taka karte moge zamienic na mini
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group