NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
W Polsce nie opłaca się pracować
Autor Wiadomość
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 182
Wysłany: Śro Cze 19, 2013 9:44 pm   

Nawet wolnosc w internecie sie juz ograniczac zaczyna, poprzez czyjes widzi mi sie :) . A do spojnosc i niegramotnosci wypowiedzi .. zgadzam sie. To zlepek zaszłyszanych od roznych ludzi slow a przeciez forum nie jest po to aby tutaj esej publikowac. A sam link skierowany do osob,ktore zainteresowanych postem: "W Polsce nie oplaca sie pracować"

ps. nie zawsze to co pisze jest tym co mysle. Lubie poznawac opinie,a jeszcze chetniej rady innych a najlatwiej uzyskac to "pobudzajac: jakich temat. A pewna Pani moderator ma dosc rozbudowane ego :)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Cze 19, 2013 10:13 pm   

przemekm26,
Cytat:

nie zawsze to co pisze jest tym co mysle


a ja zawsze pisze to co mysle .... zanim zaczniesz wytykac na forum moje ego choc gowno ci do tego ... to zapytam co dzis jarales ?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 182
Wysłany: Śro Cze 19, 2013 11:06 pm   

Bo ja czasami dopiero ksztaltuje poglady(mysli) na okreslony temat stad czasami slowa nie sa tym co mysle. Tak jak probuje zrozumiec,porownuje polityke roznych stron i bardzo czesto ktos podzieli sie trafna opinia w tym temacie. Ostatnio uslyszalem ciekawa wypowiedz odnosnie polityki spolecznej:... w czasie wojny bylo ludziom latwiej-mieli scisle okreslonego wroga i wszystko co zle ich spotykało mieli na kogo zrzucic a teraz poznajemy Niemcow a oni maja te same problemy co i My Polacy"

ps. nic swiadomnie nie jaralem,nie brałem moze to przez to ze nie ma komu marudzic? :) A w necie za marudzenie jeszcze nie karza. Czy moze juz sa jakies kary,"baty"? Po za tym pogoda taka ze spac nie mozna :)
Ostatnio zmieniony przez przemekm26 Śro Cze 19, 2013 11:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Czw Cze 20, 2013 11:27 am   

lol osoba ktora bierze hipoteke na 1100pln/m-c zarabiajac 2tys pln netto - tylko pogratulowac inteligencji! - brawo :)
 
 
Robben
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 9
Wysłany: Wto Lip 02, 2013 1:16 pm   

Da się pracować, naprawdę... nie jest tak łatwo znaleźć dobrą pracę i na pewno nie takich warunkach co w Luxemburgu, ale da się.
 
 
schogun
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 45
Wysłany: Sob Lip 27, 2013 12:05 am   

Ja nie narzekam , poniewaz mam prace, ale wiem , ze lekko nie jest. Od moich znajomych w Holandii slysze , ze i tam szalu juz nie ma. Kiedy pracowalem w NL odlozylem troche i wybudowalem dom , a teraz moja pensja i zony spokojnie starcza na normalne zycie i wakacje :039:
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Sie 04, 2013 6:32 pm   

Znalazłem taki oto post na polskich stronach (onet) i spodobał mi się dlatego przesyłm dalej
"
~z sieci : Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał
1500 euro i 5,50 euro wydawał na litr paliwa, 20 euro na kino i 250 euro
na średniej klasy buty, 5 tys. euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. euro
za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna,
krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 euro, minimalna płaca w
Irlandii 1462 przy zblizonych kosztach zycia. Polacy to najglupszy naród
na swiecie, od zawsze okradany i ponizany i nawet nie zdajacy sobie z
tego sprawy (Vide Wyniki Wyborów) A teraz jeszcze bedziemy sie dokladac
do wymienionych wyzej panstw. Bo nas stac a oni maja mityczny kryzys,
To co jest w Polsce to nawet nie mozna nazwac kryzysem, to jest od
zawsze dno i dwa metry mułu! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a
Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach
Wyzszych nlz W UE. Ludzie otwórzcie oczy! Gdybym był okupantem i
chcial zniszczyc naród to Wyganialbym mlodych ,madrych ludzi zagranice
za chlebem na emigracje, podnosilbym podatki i wprowadzalbym nowe,
dawal podwyzki i kolejne przywileje resortom silowym, stawialbym 500
nowych radarów, wzmacnialbym inwigilacje obywateli, likwidowalbym
panstwowe szkolnictwo i sluzbe zdrowia oraz ograniczalbym do nich
dostep, oddalbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski,
wysmiewalbym ich wartosci i religie, skłócalbym mlodych ze
starszymi ,aby przez odwrócona hipoteke przejac za bezcen ich mieszkania
i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby
nle nadawaly sie na dobre matki i zony, zadluzalbym ich bezposrednio
oraz posrednio przez panstwo i gminy, aby nie mogli sie temu sprzeciwiac,
likwidowalbym ich przemysl ,a w zamian budowalbym ogromne stadiony
na kredyt, aby przynosily straty, dopuszczalbym do sejmu zlodziei i
degeneratów, itd. obejrzyj sie wokolo! Niech kazdy prawdziwy Polak
wklei to raz pod jakims artykułem "
 
 
franek84
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sty 2015
Posty: 2
Wysłany: Śro Sty 07, 2015 6:53 pm   

Najgorsze w Polsce są obowiązkowe opłaty do ZUS np. służbę zdrowotną. Nie chodzisz całe życie a i tak 270 zł co miesiąc tam płacisz chociaż lepiej opłaciło by się chodzić prywatnie do lekarza.
_________________
Co kraj to obyczaj...
http://www.naszagospodarka.info
Pozdrawiam
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Czw Sty 08, 2015 11:28 am   

W NL płacisz 100 EUR, a i tak musisz pokryć pierwsze 370 kosztów z własnej kieszeni. Lepiej też nie jest.
 
 
czerwony 
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 12, 2015 1:44 pm   

franek84 napisał/a:
Najgorsze w Polsce są obowiązkowe opłaty do ZUS np. służbę zdrowotną. Nie chodzisz całe życie a i tak 270 zł co miesiąc tam płacisz chociaż lepiej opłaciło by się chodzić prywatnie do lekarza.


Dokładnie, płacisz co miesiąc, a jak potrzeba jakiegoś zabiegu, to i tak nie ma wolnych miejsc albo trzeba czekać aż do śmierci:/
 
 
Marekx 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lis 2015
Posty: 3
Wysłany: Wto Lis 24, 2015 1:31 pm   

To prawda, w Polsce ciężko jest z dobrą płacą, czyli taką, za którą można wyżyć jak normalny człowiek. Żeby wyżyć, trzeba zasuwać na 3 zmiany, nie widzieć domu, rodziny, nie mieć czasu na sen i na nic więcej. Są oczywiście sfery uprzywilejowane, ale to dla nielicznych. Są branże, np. reklama, gdzie zarabia się aż nieprzyzwoicie dobrze...chociaż jest w Polsce takie zjawisko, jak nieprzyzwoita płaca? Macie może jakieś dobre skojarzenia w tym temacie, bo ja nie... W porównaniu z płacą za granicą, z socjalem...(((
 
 
durex_sed_lex 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 6
Wysłany: Wto Mar 08, 2016 8:42 pm   

Witam, mam takie pytanie do Was. Ile chcielibyście zarabiać w Polsce, żeby nie wyjeżdżać za granice. Ja zarabiam ok. 2200-2300 zl na miesiąc jako operator maszyn odlewniczych , mam umowę na czas nie określony , co roku mamy jakieś podwyżki , w tym roku będzie to 78 groszy brutto :) Mam 28 lat i za jakieś 30 lat może dojdę do stawki 3000 na rękę i sie własnie zastanawiam czy opłaca sie w tym kraju siedzieć . Od 1 do 1 starczy, ale zeby cos odłożyć to można pomarzyć.

link do strony usuniety od tego jest serwis ogloszeniowy
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Mar 09, 2016 9:47 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Wto Mar 08, 2016 8:51 pm   

Każdy ma własną sytuację - trudno generalizować.
Nie wiem czy u ciebie 2200-2300 to kokosy bo taki zarobek w Pcimiu, a Warszawie to dwa światy.

Osobiście urządzałoby mnie ok. 3000 zł na rękę - z Polski pochodzę ze 150 tys miasta. Nie mam żadnych zobowiązań, długów itd. Mam własnościowe mieszkanie więc nie muszę odkładać na kredyt. Czynsz i media to ok. 450 zł więc gdybym miał 3000 zł zostaje 2500 na życie. To sporo na polskie warunki, myślę, że porównywalne z tutejszymi płacami jeśli porównać jakie są wydatki.

Dla kogoś innego 3000 zł będzie małą kwotą bo mieszka w metropolii, nie ma mieszkania i musi spłacać kredyty. Stąd nie można generalizować i trudno ocenić twoją wypłatę ;)
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Mar 09, 2016 5:28 am   

Fegelein,
6000 PLN do reki i tez wracam. :033:
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Mar 09, 2016 6:32 am   

Fegelein napisał/a:
Każdy ma własną sytuację - trudno generalizować.


Zgadzam sie w 100%

Cytat:
Osobiście urządzałoby mnie ok. 3000 zł na rękę - z Polski pochodzę ze 150 tys miasta. Nie mam żadnych zobowiązań, długów itd. Mam własnościowe mieszkanie więc nie muszę odkładać na kredyt. Czynsz i media to ok. 450 zł więc gdybym miał 3000 zł zostaje 2500 na życie. To sporo na polskie warunki, myślę, że porównywalne z tutejszymi płacami jeśli porównać jakie są wydatki.


Mi by starczylo ok 2000-2500 zl na reke ( bo od czegos trzeba zaczac po powrocie z NL ) poniewaz tez bym zyl bez kredytu w PL . :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group