NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Mar 14, 2012 5:07 pm
Porysowane auto
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 7:13 am   

mbn napisał/a:
Swoją drogą, co ich akurat te blachy tak mocno drażnią?

1) jezdzi ktos po ich drogach na ktore oni placa cekie podatki drogowe ciezkim dieslem
2) b.wielu polakow unika wlasnie podatkow gdzie do skarbu panstwa miesiecznie/kwartalnie nie trafia 15000000 €
3) odrazu widc ze z jakiego panstwa jest dane auto / wlasciciel auta
mbn napisał/a:
zarabiając tu powiedzmy 2500 brutto i wydając 900 (przykład tylko), płacisz miesięcznie prawie €1000 różnych podatków i akcyz!

900€ nie pokryje nawet w calosci p.od dochodu ( od 2500€)
mbn napisał/a:
A auto to jakieś €40-50 zaledwie
tak jesli jezdzisz niezawielka benzyna lub malutkim dieselkiem .
mbn napisał/a:
No ale sam zauważyłem że żółte blachy to automatycznie uznanie

Blachy to tylko jedna z wielu spraw ale najbardziej zocajaca sie w oczy bo najbardziej widoczna.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 8:47 am   

Wielu Holednrów zarabiających całkiem przyzwoite pieniądze rezygnuje z auta lub wybiera malutkie modele właśnie ze względu na koszty. Tymczasem zarabiający rzekomo marne centy , wciąż utyskujący na warunki w NL Polacy ładują zgrzewki taniego piwa z Aldi do bagażników wielkich starych gratów na białych blachach. To boli każdego kto ciężko tyra i uczciwie płaci. Większość Polaków tego nie pojmuje bo mają wrodzoną (lub wpojoną przez rodziców) akceptację dla przekrętów. W Polsce każdy zna kogoś z lewą rentą, kupionym prawkiem, robotą na czarno... itp i nikt tego nigdzie nie zgłasza. To jest jakieś koszmarne przyzwolenie społeczne dla kombinatorów które niestety przeniosło się wraz z nową falą imigrantów poza granice RP. Na tym forum wielokrotnie tłumaczono już ,że kombinatorstwo nie popłaca ale wciąż pojawiają się nowi ,zszokowani "pokrzywdzeni" których wcale nie razi własne naganne i karalne postępowanie za to oburzają konsekwencje.
Pozdrawiam uczciwych.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 9:33 am   

Mathnl napisał/a:

Ja rowniez potepiam jezdzenie na polskich blachach jesli mieszka sie tutaj i pracuje,ale takimi postami rozgrzeszasz tych holenderskich wandali.


Mathnl a jestes pewien, ze to holenderskie wandale a nie zazdrosni/zawistni nasi rodacy, ktorzy zmienili blachy na zolte ? Wcale bym sie nie zdziwila :061: .
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 9:36 am   

YANNOSICK,

nie zgadzam sie z Toba w calej rozciaglosci, bo tutaj przedmiotem sprawy jest porysowane auto na PL tablicach a nie oszukiwanie systemu podatkowego w NL. Tak wiec skoro Holendrzy sa tacy prawi to dlaczego nie zglosza ze widza auto na PL blachach do doune czy na policje? dlaczego policja nie zatrzymuje masowo aut na polskich blachach? dlaczego tyczy sie to tylko blach PL?? u mnie w miescie widze wiecej aut DE niz PL a mieszkam 1,5h jazdy od granicy z DE. Nastepnym razem zostanie porysowany powiedzmy auto z NL blachami ale wlasciciel byl Polakiem, to jakiej bedziesz szukal przyczyny...??

Patrzac wstecz w lata 20-30 XX wieku to tez sklepy zydowskie byly oblewane farba, mialy wybijane szyby, bo wlasnie ktos w heimat'cie krzykna ze sie dorabiaja na krwawicy prawdziwych obywateli tego kraju.....
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 9:44 am   

Bronka napisał/a:
Mathnl napisał/a:

Ja rowniez potepiam jezdzenie na polskich blachach jesli mieszka sie tutaj i pracuje,ale takimi postami rozgrzeszasz tych holenderskich wandali.


Mathnl a jestes pewien, ze to holenderskie wandale a nie zazdrosni/zawistni nasi rodacy, ktorzy zmienili blachy na zolte ? Wcale bym sie nie zdziwila :061: .

Być może nawet niezadowoleni ze zbyt łagodnego klimatu północnosyberyjscy zbieracze kauczuku którzy, w ten sposób manifestują narastającą od pokoleń frustrację wywołaną uprzywilejowaną pozycją społeczną Lapońskich Czukczów z przedmieść Mississaugi ?
guust napisał/a:
YANNOSICK,

nie zgadzam sie z Toba w calej rozciaglosci, bo tutaj przedmiotem sprawy jest porysowane auto na PL tablicach a nie oszukiwanie systemu podatkowego w NL. Tak wiec skoro Holendrzy sa tacy prawi to dlaczego nie zglosza ze widza auto na PL blachach do doune czy na policje? dlaczego policja nie zatrzymuje masowo aut na polskich blachach? dlaczego tyczy sie to tylko blach PL?? u mnie w miescie widze wiecej aut DE niz PL a mieszkam 1,5h jazdy od granicy z DE. Nastepnym razem zostanie porysowany powiedzmy auto z NL blachami ale wlasciciel byl Polakiem, to jakiej bedziesz szukal przyczyny...??

Tak jak napisałem wcześniej nie popieram ani nie usprawiedliwiam takiego postępowania jak niszczenie czyjegoś mienia ale równocześnie nie popieram ani nie znajduję usprawiedliwienia dla polskiego kombinatorstwa i cwaniactwa. Porysowane zostało auto na PL numerach bo w tych niespokojnych czasach rzuciło się komuś w oczy. Swoje pytania odnośnie postępowania holenderskich obywateli i instytucji kieruj do odpowiednich organów a nie do mnie.
Zły klimat wokół Polaków powstał między innymi poprzez eskalację postępków takich jak unikanie obowiązków podatkowych. Prędzej czy później musiało się to obrócić przeciwko Polonii. Najdziwniejsze jest jednak to ,że najbardziej biadolą Ci którzy są najbardziej współwinni takiemu obrotowi spraw.
_________________
If You always follow, You will never lead.
Ostatnio zmieniony przez YANNOSICK Pon Mar 05, 2012 9:53 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 9:47 am   

Uderz w stol a nozyce sie odezwa :072:
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 9:57 am   

Bronka napisał/a:
Uderz w stol a nozyce sie odezwa :072:

100% racji. Zawsze gdy ktoś wytyka innemu łamanie prawa i kombinatorstwo znajdzie się mnóstwo rodaków którzy będą bez racjonalnych argumentów bronić przekręta.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
mbn 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 84
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 10:47 am   

baileys napisał/a:
3) odrazu widc ze z jakiego panstwa jest dane auto / wlasciciel auta

No szkoda że trzeba się z tym kryć. A miało być tak pięknie - jedna Europa ;)

Cytat:
900€ nie pokryje nawet w calosci p.od dochodu ( od 2500€)

Chodziło mi o to, ze zarabiająć €2500, płacisz jakieś (strzelam) €800 w podatkach i para-podatkach od dochodu. Potem z wydanych powiedzmy €1000 - prawie €200 VAT-u. Dolicz akcyze za benzyne i papierosy. Przeciętny, żyjący normalnie ale nie zarabiający kokosów imigrant płaci koło tysiąca euro różnych podatków. Przy tym €50 na auto osobowe to jest nic, i o to mi chodziło kiedy pisałem ze to (durny) symbol tylko a nie realne straty dla budżetu. Kłuje w oczy po prostu, zwłaszcza jak "robol ze wschodu" jeździ nowym kompaktem czy paroletnim passatem, a holender pandą ;)

Tak czy inaczej - warto jednak jeździć na żółtych. Koszt mały a szacun u tubylców ogromny ;)
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 10:55 am   

mbn napisał/a:
pisałem ze to (durny) symbol tylko a nie realne straty dla budżetu. Kłuje w oczy po prostu, zwłaszcza jak "robol ze wschodu" jeździ nowym kompaktem czy paroletnim passatem, a holender pandą ;)
I chodzi właśnie o to, że urosło to do rangi symbolu kłującego w oczy
mbn napisał/a:
Tak czy inaczej - warto jednak jeździć na żółtych. Koszt mały a szacun u tubylców ogromny ;)
:023:
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 11:14 am   

YANNOSICK napisał/a:
Bronka napisał/a:
Uderz w stol a nozyce sie odezwa :072:

100% racji. Zawsze gdy ktoś wytyka innemu łamanie prawa i kombinatorstwo znajdzie się mnóstwo rodaków którzy będą bez racjonalnych argumentów bronić przekręta.


ale ja nie bronie kombinatorstwa, tylko mowie o nasilonym wandalizmie w stosunku do obywateli Polski (i nie tylko) w Holandii.... gdyz, zapraszajac rodzine, przyjaciol do NL z Polski beda narazeni na wlasnie takie 'kwiatki' ze strony ekstremistow popierajacych PVV....
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 11:18 am   

mbn, a czy ty myslisz ze tylko imigranci placa te podatki ? Jesli ktos jest tu zameldowany i tu ma rodzine i tu mieszka bez podnajmowania mieszkania kilku innym to placi takie same podatki jak kazdy holender .
Ale jak sam zauwazasz wielu woli ryzykowac ( duzo wiecej jak kary )jezdzac "symbolem "i pudzniej nazekac ze ich dyskryminuja niz zaplacic 50 € i zyc spokojnie .
Juz jakies 3-2 lata tamu o tym mowilam ale wtedy zrobiono ze mnie faszyste . teraz powiem ze wcale mi nie zal nikogo kto biadoli ze mu spalono auto czy porysowano czy jeszcze jaki pieron.
(Nie mowie ze to dobre zachowanie tego ktory to zrobil i nie popieram takiego zachowania .)
P.S. co do niskich zarobkow jakie maja imigranci to powiem tak ich wlasna zasluga.

[ Dodano: Pon Mar 05, 2012 11:30 am ]
MBN co do nierealnych strat na podatki dla panstwa to policz w ten sposob
+/-150.000 aut na poalich balachach . ( polowa z szacowanej imigracji polskiej)
sredni podatek od auta jakim tu jezdzi tki imigrant to jakies 120-150 euo miesiecznie
czyli 150.000 * 120 =18.000.000 miesiecznie nie trafia do kasy panstwa z ktorej tez sa wyplacane roznojakie dodatki takze dla polakow .
pozatym czytalam w jakiejs gazecie ze imigranci przynosza do szuflady panstwa 1.1 mld z tym ze zostaje im oddane spowrotem ponad 800 mil . dodajac do tego rozne problemy , unikanie wszelakich innych podatkow .nie dziwie sie ze sytuacja jest jaka jest ze ludzie reaguja jak reaguja .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
rohan 
Gaduła
rohan


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 149
Skąd: Helmond
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 12:28 pm   

chcialem kupic auto na miejscu (przelom 2012/2013) ale jak na forum dowiedzialem sie, ze od 2014 odpada opcja belastingvrij dla starych pojazdow, to temat odlozylem miedzy bajki
_________________
polak polakowi polakiem
 
 
 
marek_m 
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 33
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 1:13 pm   

Naprawdę ktoś myśli że holenderska hołota popierająca zapewne PVV demoluje polskie auta bo policzyła sobie jakie rzekome straty przynosi jeżdżenie na pl blachach dla budżetu państwa? albo że tak ich denerwuje rzekome nie przestrzeganie prawa którego oni sami nie przestrzegają że powiem tylko o wyłudzonych zasiłkach, unikanie płacenia podatków, pobieranie zasiłku i pracy na czarno, nielegalne uprawy marihuany itd itd .?
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 1:21 pm   

marek_m, Powiedz nam proszę jaki jest Twoim zdaniem powód tych haniebnych postępków.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 1:35 pm   

rohan napisał/a:
chcialem kupic auto na miejscu (przelom 2012/2013) ale jak na forum dowiedzialem sie, ze od 2014 odpada opcja belastingvrij dla starych pojazdow, to temat odlozylem miedzy bajki


Nawet jak bedzie wegenbelasting i kupisz jakies toczydlo typu Aygo to bedziesz placic podatek w stylu €30/miesiecznie
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group