NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Mar 14, 2012 5:07 pm
Porysowane auto
Autor Wiadomość
rohan 
Gaduła
rohan


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 149
Skąd: Helmond
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 1:45 pm   

m4rcin
mam ta swiadomosc, ze nie sa to wielkie kwoty. chcialem spelnic swoje marzenie i kupic klasycznego oldschoolow`ego land rover`s defendera..... spakowac sie (rower + kajak) i jezdzic w wolnym czasie po europie.

a na aygo lub peugeot 107 strach zalozyc kajak :/

[ Dodano: Pon Mar 05, 2012 1:51 pm ]
popieram wypowiedz marek_m, to wyglada na jakies pirachunki wewnatrz spolecznosci polskiej

ta nacja nie ma takiego temperametu jak my i nie posuneli by sie do spalenia pojazdu. chyba, ze w tamtej okolicy odbywaja sie regularne masowe bojki miedzy tubylcami a "husaria". o takich sprawach czytalem w gazetach jak bylem w UK
_________________
polak polakowi polakiem
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 2:00 pm   

Land Rover Defender >30 lat (ma zostac chyba data prod przed styczniem 87) powien byc wgenbelastingvrij. Nowsze i tak nei sa.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Pon Mar 05, 2012 2:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rohan 
Gaduła
rohan


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 149
Skąd: Helmond
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 2:06 pm   

powinien, ale tylko przez rok :(
co mi z tego?
_________________
polak polakowi polakiem
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 2:09 pm   

oldtimerowcy ciagle walcza o zachowanie wegenbelasting, ale IMHO jest to bez sensu... Bo np. taki LR diesel nie spelniajacych zadnych norm emisji spalin jest wegenbelastingvrij a auto spelniajace euro5 nie jest. Jako ze wegenbelasting ma byc zalezny od emisji spalin to nie logiczne jest zwalnianie starych aut.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 2:22 pm   

RMB wyniesie zera dla 30 latków ale dojdzie brandstoftoeslag na takiej samej zasadzie jak dla młodszych aut.
LINK
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
rohan 
Gaduła
rohan


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 149
Skąd: Helmond
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 2:26 pm   

zgadzam sie, trudno podpisujac ustawe zadowolic wszystkich

abstrahujac, to nawet nie chodzi tylko o oplaty. sa miejsc a w europie gdzie tak starym samochodem, ktore nie spelnia odpowiednich norm sie nie wjedzie w dni robocze. tak jest w kilku/kilkunstu miastach niemiec (naklejki na szybie zolte, czernwo i zielone chyba).

nie chce diesel`a ze wzgledu na rosnace ceny paliw. mysle o LPG, zreszta aktualnie korzystam i jestem zadowolony
_________________
polak polakowi polakiem
 
 
 
marek_m 
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 33
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 2:27 pm   

YANNOSICK napisał/a:
marek_m, Powiedz nam proszę jaki jest Twoim zdaniem powód tych haniebnych postępków.


A skąd ta pewność że to właśnie ten powód?

Wg mnie jest to czysty przejaw ksenofobii żeby nie powiedzieć rasizmu części holenderskiego społeczeństwa nakręcany przez inicjatywy Wildersa akceptujące milczenie holenderskiego rządu oraz kreowanie wizerunku Polaków w części holenderskich mediów od długiego czasu
Polskie blachy to tylko pretekst ale taki pretekst można znaleźć w każdym narodzie i w każdej grupie społecznej


ps Rohan źle zrozumiałeś
 
 
krzych62 
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 35
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 5:11 pm   Re: Porysowane auto

krzych62 napisał/a:
Witam. W Alkmaar przy ulicy Kwakelkade zaraz na początku strefy wolnego parkowania w niedzielę 04 03 12 miedzy godzina 13 a 14 godz porysowali mi w okół auto ( na polskich numerach). Praktycznie w samo południe, auto stało zaparkowane miedzy innymi autami na NL blachach. Był to jeden z przejawów " sympati " do nas wszystkich. Po ostatnich publikacjach w mediach niektórzy czują się upoważnieni do takich działań . Zgłosiłem to na policję, nie spodziewam się jakichkolwiek rozwiązań. Ale jako zaistniałe zdarzenie. Również powiadomię Ambasadę Pl. Proponuje aby wszyscy poszkodowani powiadamiali odpowiednie instytucje o zaistniałych sytuacjach. Choćby dla tego że jesteśmy prześladowani i dyskryminowani nie tylko w pracy ale przenosi się to na ulice w biały dzień. Pewnie niedługo zaczną na nas polować zachęcani przez polityków i media .Pozdrawiam
Widzę że yannoscik uzurpuje sobie prawo do wydawania wyroków i wypowiedzi prawniczych:D Tylko w gwoli wyjaśnienia przyjechali do nie z Pl pojechaliśmy do Alkmaar na zakupy i po łaźić (nie mieszkam tam) po powrocie po pół godzinie było po wszystkim. w szeregu sześciu aut uszkodzone zostałotylko to na polskich numerach. Jest to wandalizm czy dyskryminacja? A madrości w/w są prymitywne i nie na temat to jakis grafoman który siedzi na forach wydaje się że może wszstkich pouczać. W imie jakichś zasad a nawet przytaczanego prawa mozna robic co sie chce. A propo parlamet NL odrzucił wniosek o opodatkowanie pojazdów na innych numerach rejestracyjnych
 
 
Iwonak01 
Poczatkujacy
Iwonak

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Sty 2008
Posty: 34
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 5:15 pm   

A dla mnie jesteście jak chorągiewki na sile próbujecie sie przypodobać holendrom żeby tylko was akceptowali a ja uważam ze i tak będziemy obcy. Ja tez tu mieszkam płace podatki i jeżdżę na żółtych blachach ale to nie znaczy ze akceptuje wandalizm cudzych własności niezależnie czyje sa . Ktoś napisał ze Polacy kupują piwo a Holendrzy to niby nie ? Pija tak samo jak inni ale tu na forum holender święta krowa . Wiec może zastanówcie sie co po niektórzy fakt faktem ze polityczny rasizm sie odbije niezależnie jakim samochodem jeździsz .
 
 
adamek88
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 113
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 5:40 pm   

Tylko że nikt nie wie kto porysował te auto, jak nie macie dowodów to nie obwiniajcie wszystkich w okolicy
 
 
 
Microfast
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 51
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 5:47 pm   

moja znajoma tez ma auto na polskich tablicach i miala ten sam problem.. porysowali jej drugi raz auto. osobiscie mam auto na holenderskich blachach.. po prostu w Holandii sa osoby ktore nie nawidza Polakow... ale co tak naprawde zrobilismy ? że pokazują w telewizji, w gazetach grupe osób, to juz na cały naród tak idzie. a turcy i marokanie, oni to robia w holandi syf i smórod.. gorszy niz polacy, a oni sie polakow doczepiaja :076:
 
 
 
Iwonak01 
Poczatkujacy
Iwonak

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Sty 2008
Posty: 34
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 5:07 pm   

No własnie o to mi chodziło nie ważne kto porysował ważne ze porysowali .czy to znaczy ze jak ja pojadę moim autem do polski to tez mi porysować maja bo jest na żółtych blachach. A tak swoja droga to gdyby tu zostali sami Holendrzy to kraj by zginał kto by tu pracował .Ja pracuje z holendrami a raczej patrze jak ściemniają albo są chorzy ,albo zmęczeni , albo sa holendrami i niech zrobią to inni . A syf to robią sami . Nie mówię ze Polacy sa idealni ale nikt nie jest. Większość przyjechało ty pracować i normalnie żyć maja tu rodziny dzieci a tracą prace również przez nieuczciwych pracodawców.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group