NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Maj 03, 2012 10:52 pm
Koningsdag. Święto Króla
Autor Wiadomość
emigrant1488 
Poczatkujacy


Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 8
Skąd: ijmuiden
Wysłany: Czw Maj 03, 2012 5:21 pm   Koningsdag. Święto Króla

tak było w IJmuiden (a jak u Was):

"W Poniedziałek obchodzono w Holandii tzw. "Święto Królowej", co dla nas oznaczało dzień wolny od pracy. Ponadto na terenie całego kraju urządzano różnego rodzaju festyny - także w IJmuiden. Niestety to co działo się w naszym mieście przy Kennemerlaan nie należało do wydarzeń kulturalnych. Przeciętny holenderski uczestnik imprezy wypił dwa małe piwka, plastikowe kubki rzucając na ulicę lub chodnik - i zataczając się wracał "tropem węża" do domu. Na miejscu zostały oblane chodniki i sterty śmieci... Królowa została uczczona po raz kolejny"



link edytowany

po co powielasz artykuly z innej polskiej strony
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Kwi 16, 2015 11:41 am, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
marta75 
Gaduła
marta75

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Cze 2010
Posty: 159
Skąd: krakow-veenendaal
Wysłany: Czw Maj 03, 2012 7:56 pm   

Ja mieszkam w veenendaal ,czyli w miescie gdzie królowa odwiedziła tego roku.bylo oczywiście dużo imprez w mieście,ale to co piszesz o pijanstwie nie zauważyłam.pili fakt ale nie zataczali się,może z inna nacja pomyliles.smieci byly ale nie wiecej niż w po wizycie papieża w Polsce lub po sylwestrze na rynku w Krakowie :039:
 
 
kkasia1981 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 51
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Maj 03, 2012 8:01 pm   

A u mnie w Rotterdamie był też niby festyn, rozstawiali się dwa dni po czym jakiś zespół pośpiewał ze 3 godziny i koniec. Było dużo straganów z używanymi (nawet bardzo) rzeczami. Tak samo jak u ciebie było trochę holendrów którzy "przesadzili" z piwem, a na koniec została sterta śmieci.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Maj 03, 2012 8:01 pm   

Po to jest Dzien Krolowej zeby troche poszalec... To juz mnie swoja droga smieszy, teraz Polacy beda narzekac na to jak Holendrzy swietuje swieto narodowe w SWOIM WLASNYM KRAJU :119: ?
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
kkasia1981 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 51
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Maj 03, 2012 8:35 pm   

Ja nie krytykuje tego jak obchodzą swoje święta, bo i w Polsce widziałam sporo gorszych festynów, ja akurat piszę o tym które widziałam, ale wiem że w Rotterdamie było ich kilka
 
 
emigrant1488 
Poczatkujacy


Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 8
Skąd: ijmuiden
Wysłany: Czw Maj 03, 2012 8:39 pm   

suska napisał/a:
Po to jest Dzien Krolowej zeby troche poszalec... To juz mnie swoja droga smieszy, teraz Polacy beda narzekac na to jak Holendrzy swietuje swieto narodowe w SWOIM WLASNYM KRAJU :119: ?


Twoim zdaniem jak ktoś jest Polakiem, nie ma prawa do własnego zdania, a wszystko co zrobi Holender, nawet jak cie zgwałci i pobije - należy uważać za postępowe, poza tym jest we własnym kraju. Trochę mniej kompleksów dziewczyno, wszyscy ludzie są równi... a jeżeli uważasz się za coś podlejszego niż Holenderka, to bardzo mi przykro
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Maj 03, 2012 9:07 pm   

jakby mi Holender powiedzial jak mam swietowac wasne swieto narodowe w moich kraju, to tez bym wysmiala. Wiec nie, w zadnym wyopadku nie czuje sie gorzej od Holendra. Ae niektorzy Polacy wyzej sraja niz dupe maja, i to oczywiscie nie u siebie.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
marta75 
Gaduła
marta75

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Cze 2010
Posty: 159
Skąd: krakow-veenendaal
Wysłany: Czw Maj 03, 2012 9:10 pm   

Suska " Ae niektorzy Polacy wyzej sraja niz dupe maja, i to oczywiscie nie u siebie." brawa dla ciebie :038:
 
 
lena930 
Super gaduła
lena930

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 261
Wysłany: Czw Maj 03, 2012 9:22 pm   

suska napisał/a:
Po to jest Dzien Krolowej zeby troche poszalec... To juz mnie swoja droga smieszy, teraz Polacy beda narzekac na to jak Holendrzy swietuje swieto narodowe w SWOIM WLASNYM KRAJU :119: ?



:038: :038: :038:
 
 
emigrant1488 
Poczatkujacy


Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 8
Skąd: ijmuiden
Wysłany: Czw Maj 03, 2012 9:35 pm   

suska napisał/a:
niektorzy Polacy wyzej sraja niz dupe maja, i to oczywiscie nie u siebie.


to dotyczy tylko Polaków? Czy Holendrzy, Niemcy, Żydzi, Arabowie czy Cyganie nie są dumni i pyszałkowaci!?

temat nie był o narodach... tylko o dniu królowej... jest relacja ze strony ijmuiden... prośba o inne relacje

czy na każdym forum muszą znaleść się tzw. TROLE?
 
 
TruskavkovaPani
Poczatkujacy


Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 31
Wysłany: Czw Maj 03, 2012 10:08 pm   

U mnie bylo bez rewelacji, poniewaqz Swieto Krolowej bylo w pn, a we wtorek do pracy. Coz w niedziele za to zaprosilam paru znajomych, posiedzielismy, pogadalismy chwilke i po wszystkim. Ot cale swieto ...
_________________
I don't regret my past I just regret the time I've wasted with the wrong people!
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Czw Maj 03, 2012 11:36 pm   

emigrant1488 napisał/a:
czy na każdym forum muszą znaleść się tzw. TROLE?
Sam zadaję sobie to pytanie za każdym razem widząc Twoje posty.
Jakim musisz być nieszczęśliwym, malutkim ludzikiem zamkniętym w swoim żałosnym malutkim świecie pełnym pogardy i nienawiści do ziemi która Cię karmi i jej mieszkańców którzy mieli szczęście urodzić się i zbudować dobrobyt kilkaset mil na zachód od padołu na którym Twoi rodzice spłodzili tak smutne dziecię.
Jako punkt wyjścia do dyskusji (choć wątpię byś naprawdę jej chciał - wnioskując po innym wątku który założyłeś ) o celebrowaniu przez mieszkańców (nie tylko Holendrów przecież ) Holandii ich święta narodowego przytoczyłeś bezbarwną i co warto podkreślić anonimową pseudo-relację własną bądź innego wszechpolskiego grafomana, która nie ma - w zestawieniu z innymi materiałami - nic a nic wspólnego z kunsztem dziennikarskim. Jednakże skoro już pochwaliłeś nam się stroną (odwiedzaną średnio przez 4,4 osoby dziennie - źr. Google stats.) na której nie wyglądający na trzeźwego Polak o jakże polskiej ksywie Jankes spędzający wolny czas w towarzystwie postaci z bliżej nieokreślonej dobranocki uśmiecha się tępo do wzorowego nacjonalisty Wildersa (pewnie Twój idol - poglądy tożsame) przy podobiźnie którego znajdziemy rozwikłanie zagadki pewnego podpalenia (nawet nie rozpoczęto śledztwa na dobre ale Wy w Ijmuiden znacie już winnych i nie boicie się o tym krzyczeć), to ja podam Ci dla kontrastu relacje z tego samego wydarzenia (pod którymi de facto twórcy nie omieszkali się podpisać) napisane przez uczestników a nie skrytych obserwatorów parapetowych.
LINK1
LINK2
I niech zwieńczeniem tego przydługiego wywodu będzie cytat:
Het was weer een geslaagd feest.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
emigrant1488 
Poczatkujacy


Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 8
Skąd: ijmuiden
Wysłany: Pią Maj 04, 2012 6:47 pm   

YANNOSICK napisał/a:
Jako punkt wyjścia do dyskusji


przykład TROLA nie mającego nic do powiedzenia w temacie... brakuje czasu na czytanie przydługich, zakompleksionych bredni a co dopiero na dyskusje ;)
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Sob Maj 05, 2012 4:30 am   

To moze wrocimy do tematu? W Tilburgu bylo pomaranczowo i w dobrych humorach :) Byl festyn, na ktorym mozna bylo pomoc osobom niepelnosprawnym, kupic najdziwniejsze rzeczy, albo dostac stara umywalke gratis :D Byly holendeskie przeboje i calkiem przyzwoite rockowe granie. Fajna atmosfera, doskonale sie bawilam (oczywiscie w pomaranczowej koszulce) i nie obchodzi mnie, czy ktos wracal do domu zygzakiem, czy prosto. Swieto, to swieto, a smieci ktos bedzie musial posprzatac i pewnie bedzie zadowolony, bo w w wielu firmach pracy jest malo...
_________________
<cenzura>
 
 
marcinekpl 
Gaduła
The one and only

Wiek: 45
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Śro Kwi 15, 2015 8:42 pm   

Czy w dzien krola mozna stragany rozstawiac gdziekolwiek i handlowac czym sie chce?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group