NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja w STUDIELINK -
Autor Wiadomość
Monjaa
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Mar 2012
Posty: 2
  Wysłany: Sob Mar 31, 2012 1:05 am   Rejestracja w STUDIELINK -

Witam,
Zdecydowałam się założyć nowy temat, ponieważ nie znalazłam nigdzie potrzebnych mi informacji, a sprawa jest dosyć pilna. Będę niezmiernie wdzięczna za szybką odpowiedź.

Chciałabym się dowiedzieć jakie dokładnie są etapy aplikacji w Studielink. Czy po zarejestrowaniu w serwisie należy wnieść jakąś opłatę rekrutacyjną? Jeśli tak, to ile mniej więcej trwa cały proces rekrutacji i czy można wykonać opłatę przed załadowaniem wszystkich dokumentów?
W moim przypadku problem polega na tym,że deadline związany z aplikacją na kierunek, który sobie wybrałam przypada na 1 kwietnia. Dopiero jutro będę mogła wrzucić wszystkie dokumenty i obawiam się,że jeżeli kolejnym krokiem w rekrutacji bedzie wykonanie przelewu może on nie dotrzeć na czas, a tym samym nie uda mi się zaaplikować w terminie! Proszę o rozwianie moich wątpliwości i możliwie najszybszą odpowiedź.

Chciałabym się także skonsultować w sprawie ostatecznego terminu nadsyłania dokumentów. Czy Waszym zdaniem, jeżeli jest napisane, że rekrutacja trwa do 1 kwietnia, to ostatnim dniem na złożenie papierów i zakończenie procesu rekrutacyjnego będzie 31 marca, czy 1 kwietnia włącznie? Oczywiście, wiadomo, że bezpieczniej byłoby przesłać wszystko jeszcze w sobotę, ale miło by było usłyszeć zapewnienie, że dokończenie rejestracji w niedzielę(1.04) nie będzie stanowiło żadnego problemu. Co o tym sądzicie?

Btw. Jeżeli w odpowiedzi pojawią się głosy,że zamiast panikować trzeba było się zabrać za wszystko z odpowiednim wyprzedzeniem, to od razu mówię, że owszem, bez wątpienia byłoby to najlepsze rozwiązanie i zaoszczędziłoby mi niepotrzebnych nerwów, jednak od razu spieszę z wyjaśnieniem, że dopiero niedawno odkryłam możliwości związane z danym kierunkiem i musiałam dokładnie przeanalizować kwestię finansową, co niestety zajęło mi trochę cennego czasu. :088:

Pozdrawiam i bardzo proszę o jakiekolwiek info! :)
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Kwi 01, 2012 6:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Katje 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 14 Maj 2010
Posty: 137
Wysłany: Nie Kwi 01, 2012 2:36 pm   

Mieszkasz w NL czy w PL? Jesli mieszkasz w NL to czy masz DigiD?
Mieszkajac w NL logujesz sie przez DigiD, jesli nie to zakladasz konto (nie znam tej procedury).
Co do daty jesli jest napisane t/m 1 april to znaczy, ze do 1 kwietnia wlacznie, jesli tot 1 april to do 31 marca wlacznie.
Co do oplaty za studia to zazwyczaj jest tak, ze pieniadze musza wplynac przed rozpoczeciem roku akademickiego.
 
 
Aise 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Sty 2012
Posty: 50
Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 11:07 am   

Nie ma opłaty rekrutacyjnej, dopiero opłata za studia jeśli jesteś przyjęta.
Jeśli przewidujesz jakiekolwiek opóźnienia, z jakiegokolwiek powodu, pisz do swojego uniwersytetu do International Student Office, powiedzą Ci co masz zrobić. Zazwyczaj dużo da się z nimi załatwić.
 
 
Monjaa
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Mar 2012
Posty: 2
Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 7:32 pm   

Dziękuję za wszystkie informacje. Udało mi sie wszystko załatwić w terminie i teraz pozostaje tylko czekać na odpowiedź z ich strony :)
 
 
kalitko
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 12
Wysłany: Nie Cze 17, 2012 4:31 pm   

Ja nic nie placilem ( Maastricht University) ale w Amsterdamie prze strone Embark 50E.
Rozumiem ze juz po terminie ale w niektorych uczelniach masz tez termin rozpoczecia w styczniu wiec rekrutacja jest do wrzesnia chyba. Radze ci pozniejszy termin bo sama tego nie ogarniesz wielu rzeczy jak np stuiefinanciering, praca, mieszkanie to wszystko wymaga paru miesiecy w holandii przed rozpoczeciem roku szkolnego.
 
 
Aise 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Sty 2012
Posty: 50
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 12:28 pm   

Sprostuję swoją wypowiedź, bo widzę, że się pewne rzeczy zmieniły: na niektórych uczelniach/kierunkach wymagają teraz opłat rekrutacyjnych. Ale nie sądzę, żeby przygotowania wymagały paru miesięcy. Mnie wystarczyło 10 dni (:
 
 
kalitko
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 12
Wysłany: Śro Cze 20, 2012 3:49 pm   

tak masz racje przepraszam - mialem zle informacje i jeszcze je rozsialem na forum...
Teraz wystarczy pracowac tylko w ciagu roku szkolnego nie przed aby dostac studieinanciering.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group