NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Długi...
Autor Wiadomość
rychu_haga 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lip 2012
Posty: 6
Wysłany: Nie Lip 08, 2012 1:12 am   Długi...

Witam wszystkich forumowiczow. Wiem ze temat troche dziwny ale chwytam sie kazdej opcji. Problem jest taki, ze popadlem w spore dlugi ktore ciagle rosna i nie wiem jak sie z nich wykrecic, nie wyrabiam z kasa bo mam tez duzo wydatkow typu oplaty za dom, auto i inne, sporo sie uzbieralo rachunkow ktore sa dosc wysokie i nie dalem rady ich zaplacic a w dodatku zaczeli mi naliczac duze odsetki. Postanowilem napisac na forum bo moze ktos z was mial taki problem i ma jakies rozwiazanie, wie ktos moze czy da sie rozlozyc rachunki na raty? Ja mysle ze najlepszym rozwiazaniem jest jakis kredyt gotowkowy zeby splacic te wszystkie dlugi bo przeciez latwiej jest placic jedna rate co miesiac. Bardziej mnie interesuje ten kredyt, szukalem czegos ale bez rezultatow. Bardzo prosze o odpowiedzi.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lip 08, 2012 10:01 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lip 08, 2012 1:27 am   

rychu_haga, mozesz sie zglosic do gminy o schuldsanering . ale zeby otrzymac od nich pomoc musisz spelaniac kupe warunkow m.i. miec tu pobyt dluzszy jak bodajze 5 lat. wklejke z IND , stale dochody itd. Najlepiej zglos sie do gminy w ktorej mieszkasz tam ciebie poinformuja najlepiej .
Jak juz masz dlugi i komornik juz cie pogania nigdzie nie dostaniesz pozyczki bo jestes zgloszony do BKR.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
rychu_haga 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lip 2012
Posty: 6
Wysłany: Nie Lip 08, 2012 1:38 am   

baileys , mozesz wyjasnic co to jest tenschuldsanering i jaki jest tego cel? No wlasnie mam noz na gardle, chcialbym sie pozbyc tych dlugow jak najszybciej bo w niedalekim czasie mam zamiar kupic dom pod hipoteke i nie wiem co mam z tym wszystkim zrobic :(
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lip 08, 2012 1:47 am   

to jest restrukturyzacja zadłużenia i trwa to oko 3 lat . Pracownik z gminy ci pomaga w splaceniu dugow , dostajesz tyg na rodzine cos +/-50-70 € na przezycie czyli jedzenie paliwo fajki . Reszta zajmuje sie ten pracownik . Ale jak juzmowilam musisz spelniac kupe warunkow by moc taka pomoc dostac od gminy . Zapytaj w gminie gdzie jestes zameldowany oni ci powiedza co i jak.
rychu_haga napisał/a:
w niedalekim czasie mam zamiar kupic dom pod hipoteke
a wiesz ze jak jestes zarejestrowany w BKR to ten dlog widnieje przez 5 lat od splacenia ostatniego zadluzenia ? i pewnie tez wiesz ze z rejestracja w BKR hipoteka jest praktycznie nie mozliwa ? Jesli mial byc malutki dlug np za telefon , to moze by jeszcze patrzyli przez palce ale jak masz juz tak powazne problemy to juz nawet z zamknietymi oczami ci nie dadza hipoteki.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Lip 08, 2012 1:48 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rychu_haga 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lip 2012
Posty: 6
Wysłany: Nie Lip 08, 2012 1:54 am   

No to teraz jestem zalamany jeszcze bardziej bo myslalem ze jak splace te dlugi to nie bede mial problemow z hipoteka :( A czy to pewne ze jestem zarejestrowany w BKR ??
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lip 08, 2012 1:57 am   

Tak . Kazdy dluznik podany do komornika lub incasso jest rejestrowany w bkr
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
rychu_haga 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lip 2012
Posty: 6
Wysłany: Nie Lip 08, 2012 2:07 am   

Czyli hipoteke mam z glowy... ale dziekuje za informacje, lepiej wiedziec o takich sprawach. A co do tych dlugow masz moze jeszcze jakis pomysl zeby pozbyc sie tego problemu?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lip 08, 2012 2:14 am   

Jak pisalam wyzej.lub zglos sie do bewin. Oni dalej zajma sie twoja sprawa.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
rychu_haga 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lip 2012
Posty: 6
Wysłany: Nie Lip 08, 2012 2:21 am   

Ok. Dzieki za pomoc, teraz ide spac a jutro poszukam wiecej informacji bo teraz juz wiem na czym stoje. Pozdrawiam
 
 
dorcia7890 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 6
Wysłany: Pią Lis 09, 2012 6:00 pm   

co mam zrobic jesli widnieje w rejestrze BKR a mam sporo dlugow?! nie moge wziac pozyczki w takim razie co moge? pomozcie...
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Lis 09, 2012 6:13 pm   

mozesz splacic dlugi
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
dorcia7890 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 6
Wysłany: Pią Lis 09, 2012 6:17 pm   

oczywiscie, jakbym miala pieniadze to bym splacila...
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Lis 09, 2012 6:19 pm   

jezeli nie masz pieniedzy to nie zaciagaj kolejnych pozyczek, bo to tylko pogorszy twoja sytuacje. w koncu trafisz na kogos, kto bedzie w stanie skutecznie upomniec sie o swoje.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
dorcia7890 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 6
Wysłany: Pią Lis 09, 2012 6:24 pm   

ale lepiej jest placic jedna rate miesiecznie i do tego mniejsza
i nie chce zaciagac kolejnej pozyczki bo jeszcze takowej nie zaciagalam.
chce wziac pozyczke, splacic dlugi i po prostu spac spokojnie. chcialabym do 5 tysiecy
Ostatnio zmieniony przez dorcia7890 Pią Lis 09, 2012 6:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Lis 09, 2012 6:31 pm   

zeby dostac taki kredyt konsolidacyjny to jednak trzeba sie wykazac zdolnoscia kredytowa. moze sprobuj sie dogadac z wierzycielami i renegocjuj jakos warunki splat.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group