NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wakacyjne z pensji ??
Autor Wiadomość
elektryk
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 8:32 am   Wakacyjne z pensji ??

Witam

Szukam informacji i nie potrafiłem jej znaleśc w wyszukiwarce. Wiem że wakacyjne to 8% od stawki brutto, ale czy jest ona odliczana od pensji pracownika a potem pod koniec roku wypłacana ??
Czy ma być tak,że zarabiasz jakąs tam stawkę a do tego jeszcze pod koniec roku dostajes wakacyjne ?
 
 
Justyna
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 20
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 10:04 am   

To sa dodatkowe pieniadze, nie zadne odliczane.
Jakby odciagali z wyplaty caly rok, zeby pozniej wyplacic jako vakantiegeld to niech se w buty wsadza takie "dodatki" :lol:
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 7:51 pm   

zazwyczaj jest tak, ze w maju (tak ma moj chlopak) wyplacane jest wakacyjne... i mozna to obliczyc w porosty sposob... z kazdego miesiaca 8% brutto... i tak dodajesz te 12 miesiecy i masz wyliczone swoje wakacyjne roczne... i ta oto kwote dostaje moj chlopak na konto w maju...

niektore firmy wyplacaja wakacyjne miesiecznie... tak mam np. ja... tyle, ze ja pracuje tylko w wakacje...
 
 
elektryk
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sie 13, 2007 3:34 pm   

Pytam bo pewne biuro pośrednictwa na spotkaniu organizacyjnym poinformowało że wakacyjne jest pobierane z naszej stawki tzn jeśli stawka na umowie to powiedzmy 7Euro tak faktycznie będziemy zarabiać 7Euro-x

x - część kwoty która idzie na nasze wakacyjne.
 
 
Lutek 
Gaduła

Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 168
Skąd: Skandynawia
Wysłany: Wto Sie 14, 2007 10:09 am   

wydaje mi sie ze to zalezy jak wynegocjowales.
Ja mam oprocz stawki brutto takze dodatek wakacyjny 8%. Wyplacane mam na zadanie ale zabieraja 40 procent podatku .....
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Śro Sie 22, 2007 10:32 am   

Witam-mam pytanie-"dodatek wakacyjny"; "wakacyjne"-czy to jest wynagrodzenie za urlop,czy jakieś dodatkowe pieniądze?Jeśli ktoś jest zatrudniony na umowę o pracę i ma wyznaczony urlop,to powinien mieć zapłacone za urlop tak,jakby pracował + wakacyjne,czy należy mu się tylko "wakacyjne"?Różne wersje słyszałam i dalej nie wiem jak to jest.Z góry dzięki za wszelkie informacje.Pozdrawiam
 
 
ivi2212 
Nieśmiały użytkownik
jacus

Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: Venray
Wysłany: Śro Sie 22, 2007 5:39 pm   wakacyjne

Pracodawca musi zaplacic za urlop tak jakbys pracowal,a wakacyjne to sa wakacyjne,ktore przewaznie otrzymuje sie w maju lub czerwcu w zaleznosci od firmy i w moim przypadku jest to 8% moich rocznych zarobkow.
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Śro Sie 22, 2007 8:58 pm   

Dzięki za informacje-teraz już rozumiem,jak to ma wyglądać.
 
 
agahaga
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 56
Skąd: den haag
Wysłany: Śro Sie 22, 2007 9:56 pm   

a ja jeszcze chcialam zapytac w zwiazku z 40% podatkiem od wakacyjnego, czy to jest legalne, ze tyle kasy biuro posrednictwa zabiera? bo nie jestem pewna czy cos nie kreca
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Śro Sie 22, 2007 10:36 pm   

oczywiscie,ze to jest legalne ,tyle %bierze po prostu urzad podatkowy,a nie biuro posrednictwa.I mi sie wydaje ,ze sie wiecej placi niz 40%, bo z tych pieniedzy nie za duzo zostaje ,pozaplaceniu podatku
 
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 4:59 pm   

Witam-jeszcze jedno pytanie o wynagrodzenie za urlop(nie wakacyjne).Jeśli mój mąż jest zatrudniony przez holenderskie biuro pośrednictwa pracy na umowę,gdzie to biuro określa się jako pracodawca,to czy to biuro ma obowiązek zapłacić za urlop?Dodam,że jest zatrudniony już od początku grudnia 2006 na umowę i w tej chwili ma już drugą-podpisuje na czas określony-sześć miesięcy.Przedtem pracował też przez to biuro ale miał zarejestrowaną działalność,więć wiadomo-sam sobie pracodawcą,więc sam sobie zapłać za urlop;ale jak to ma być w tym układzie?Z góry dzięki za informacje.Pozdrawiam
 
 
ivi2212 
Nieśmiały użytkownik
jacus

Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: Venray
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 5:46 pm   

Ja teraz tez pracuje na drugiej umowie na czas okreslony i za moj urlop otrzymalam takie same pieniadze jak normalnie ,mysle ze tak jest wszedzie,bynajmniej powinno tak byc.
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 5:54 pm   

Mój mąż usłyszał,że wakacyjne to już miał zapłacone,a o urlopie nie było mowy-chyba podciągnęli to wszystko pod jedno-tyle tylko,że pieniędzy za urlop nie zobaczył...(mam nadzieję,że jeszcze je zobaczy...)
 
 
ivi2212 
Nieśmiały użytkownik
jacus

Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: Venray
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 9:51 pm   wakacyjne

ale wakacyjne a urlop to dwie rozne sprawy
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 10:15 pm   

Ja już to wiem ale prawdopodobnie biuro udaje,że nie wie lub nadzwyczajniej kombinuje.Zobaczymy w poniedziałek wieczorem-mąż ma przedzwonić do związków zawodowych z programu"kolega" i upewnić się jakl to jest z tym urlopem.Jeśli faktycznie się należy a jemu nie wypłacą to będziemy szukać pomocy,bo oszukiwać to na pewno się nie damy.Dobrze,że jest to forum-superźródło informacji!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group