NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dodatek na partnera
Autor Wiadomość
adam
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 57
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 12:55 pm   dodatek na partnera

witam.slyszalem ostatnio o czms takim jak rozlakowe.czy jest ktos w stanie mi wytlumaczyc kto moze sie starac o otrzymanie pieniedzy z tytulu rozlaki z malzonkiem.z jakim urzedem trzeba sie zkontaktowac itd...z gory dzieki.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Sty 24, 2010 6:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Misimovic 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 93
Skąd: Europa
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 1:27 pm   

Witam. Jest to tzw. rozłąkowe ktoś to tak nazwał i tak się przyjęło. Polega to na tym że możesz się rozliczyć wspólnie z żoną w Holenderskim Urzędzie Podatkowym. Np.Twoja żona przebywa w Polsce i nie pracuje a Ty uzyskujesz dochody z pracy w Holandii i w tym momencie Twojej żonie przysługuje zwrot z twojego podatku. W 2007 roku jest to kwota max 2046 euro.

Ja obecnie jestem na etapie załatwiania formalności z rozliczeniem wspólnie z moją żoną a załatwiam to przez biuro podatkowe.

Pozdrawiam :039:
Ostatnio zmieniony przez Misimovic Nie Mar 30, 2008 1:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 5:08 pm   

to nie jest rozlakowe... nie ma czegos takiego w nl... tylko dodatek na partnera, ktory nie pracuje lub malo zarabia... poniezej 6500 rocznie...
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 9:35 am   

Rozlakowe ... tak ktos kiedys nazwal ten dodatek i cala Polska uzywa tego terminu. Ten dodatek, nie ma nic wspolnego z rozlaka. Jest to jak powiedziala Duuvelke dodatek na zone/malzonka danej osoby rozliczajace sie z podatku holenderskiego w Holandii.
Aby otrzymac ten dodatek, zona/partnera osoby rozliczajacej sie moze miec w Polsce lub innym kraju dochod do 6.500 euro w roku. Jezeli nie ma dochodu wogole to woczas ta osoba otrzyma dodatek w kwocie 2.043 euro za 2007 r. W kazdym roku podatkowym kwoty te sa podwyzszane.
Ale aby otrzymac ten dodatek, rowniez nalezy osiagnac odpowiedni dochod w Holandii. Tak wiec, jezeli ktos pracuje kilka miesiecy,nie otrzyma tego dodatku.
Dodatek ten mozna otrzymac na zone/partnera jezeli ma sofi numer oraz jezeli nie ma sofi numeru.
Jednym z warunkow otrzymania tego dodatku oprocz dochodow brutto jest rowniez prowadzenie wspolnego gospodarstwa domowego, a wiec zameldowanie pod tym samym adresem, nalezy rowniez udokumentowac iz osoby rozliczajace sie maja slub lub tez sa partnerstwem (np. wspolne zameldowanie).
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
mimi22 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączyła: 21 Paź 2007
Posty: 7
Skąd: Zutphen, Deventer
Wysłany: Pią Maj 22, 2009 6:16 pm   czy moge zmienic nr konta

dostalam pismo ze w ciagu miesiaca wplynie mi 2007 euro heffingskorting. mam pytanie.czy moglabym zmienic nr konta na ktore zostanie przlana ta kwota, obecnie jest podany nr konta meza. chcialabym zmienic na moj nr konta. jesli jest to mozliwe, czy tam rade zalatwic to sama jedynie ze znajomoscią angielskiego w belastingdienst? nie mam nikogo kto moglby mi w tym pomoc. dziekuje z gory za odpowiedz
 
 
 
cela 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 62
Wysłany: Pią Maj 22, 2009 7:45 pm   

tak z angielskim poradzisz sobie,zadzwon do belasting i powiedz o zmianie numeru konta,zreszta list ktory dostalas powinno byc napisane ten numer konta co podalas i jakis numer telefonu ze jesli ten numer sie nie zgadza masza zadzwonic czy odeslac list
 
 
mimi22 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączyła: 21 Paź 2007
Posty: 7
Skąd: Zutphen, Deventer
Wysłany: Pią Maj 22, 2009 7:57 pm   

ok dzieki tak wlasnie zrobie.tylko jeszcze musze szybko zalozyc konto:( mam nadzieje ze z tym sobie tez jakos poradze.
 
 
 
magdalena14 
Super gaduła
Polka


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 220
Wysłany: Pią Maj 22, 2009 8:19 pm   

nollewska napisał/a:
Dodatek ten mozna otrzymac na zone/partnera jezeli ma sofi numer oraz jezeli nie ma sofi numeru.


no ,własnie!
kiedy musi mieć nr sofi a kiedy nie?
od czego to zależy?
będę wdzięczna za info.
 
 
slubomania 
Poczatkujacy
slubomania

Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 3
Skąd: Nijmengen/Wroclaw
Wysłany: Nie Lip 12, 2009 1:12 pm   

Czy jak zona konczy studia w polse, mamy dziecko i po obronie przylatuje tutaj razem z dzieckiem,

czy ten dodatek dla partnera takze sie liczy, jamam sofi, prace na rok czasu
_________________
- - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - -
zapraszam na strony niekomerycjne slubomania pl dzięki tym stronom z organizujesz szybko i zdalnie wesele :)
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Nie Lip 12, 2009 1:57 pm   

Magdalena14 - jezeli nie ma sofi numeru, to moze otrzymac, to nie jest problem. Aby otrzymac zwrot podatku na niepracujaca zone czy tez malo zarabiajaca, musi miec sofi numer, lub urzad nada sofi numer.
Poza tym bedzie on bardzo przydatny do innych dodatkow, np. dodatek na dziecko itp.
Slubomania - dodatek na zone niepracujaca lub malo zarabiajaca, jest zalezny od tego ile uzyskales Ty dochodow oraz Twoja zona, odprowadzonego podatku przez pracodawce itp. Bardzo wazne jest aby posiadac wspolne zameldowanie (stale lub czasowe).
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
buuba 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 28 Maj 2009
Posty: 67
Skąd: holandia/opolskie
Wysłany: Nie Lip 12, 2009 3:13 pm   

Nie koniecznie musi to być żona mąż partner lub partnerka może to być każdy członek rodziny który ukończył 18 lat jest z nami zameldowany przynajmniej przez pół roku pod wspólnym adresem ogólnie może to być każdy jeżeli tylko udowodnimy że prowadzimy z daną osobą gospodarstwo domowe a taką osobę nazywamy partnerem fiskalnym.
 
 
kubica27 
Poczatkujacy
kubica27

Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 6
Wysłany: Pią Lip 17, 2009 12:19 pm   heffingskorting

okolo 1,5 miesiaca temu przyznali mi heffingskorting za 2008 mialam dostac w ratach po 500euro 15 tego dnia miesiaca,dostalam pierwsza rate na konmto meza, kolejne 3 mialy wplynac na moje, gdyz zmienilam w belasting no i cisza...sprawdzam konto i nic nie ma. maz z ktorym jestem w separacji w tym momencie mowi ze na jego nic nie wplynelo a jak wplynie to mi wplaci (na moje mowi prawde)....moze ktos wie czy maja jakies opoznienia? w belasting potwierdzili ze wplynie na moje konto, wiec jestem zdziwiona ze nadal nie ma i nie za bardzo wiem jak to zalatwic.dzieki za pomoc z gory
 
 
yvonne32 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 4
Skąd: DEN HAAG
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 6:32 pm   

czy starajac sie o tzw.rozlakowe jaki formularz musze wypelnic?? staram sie o rozlakowe z dzieckiem..przebywam w Hollandii prawie 2 lata..moje dziecko mieszka w Polsce z moja mama...dodam,ze jestem po rozwodzie i moj byly maz nie lozy na dziecko...zlozylam dokumenty na rozliczenia za 2008rok,ale jak sie teraz okazalo gosc,ktory mi je wypelnial zrobil wszystko zle :011: i musze pisac od nowa:( pytam o rozlakowe zeby znowu nie popelnic jakiegos nowego bledu...bede wdzieczna za kazda informacje!!! dodam ze mam druk TC do wypelnienia i jest tu wzmianka o dzieciach...
Ostatnio zmieniony przez yvonne32 Wto Lip 28, 2009 6:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 6:47 pm   

Te wasze cale "rozlakowe" nie ma nic wspolnego z rozlaka. Czytaj najpierw btematy, w ktorych umieszczasz posty (czytaj wyzej)
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Wto Lip 28, 2009 6:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
yvonne32 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 4
Skąd: DEN HAAG
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 7:12 pm   

moze dla Ciebie Suska to nie jest wazne,ale akurat dla niektorych bardzo...jestem nowa na forum i mozliwe,ze popelnilam blad piszac akurat tutaj,ale chyba mozna mi taki blad wybaczyc na poczatek:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group