NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
porady językowe, tłumaczenie - pisz tylko tutaj
Autor Wiadomość
Pro
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Lis 2017
Posty: 5
Wysłany: Sob Lis 25, 2017 8:16 pm   

Dziękuję. Wysłałem do do nich, ten dokument ze dochod w PL wyniósł 0. PIT czy coś takiego. Sorry nie znam się na tym. Ale wysłałem im to dokładnie na adres urzędu w NL, tzn zrobiła to za mnie.moja mamuska, bo ja byłem w Holandi.
 
 
Bauu123
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Lis 2017
Posty: 1
Wysłany: Wto Lis 28, 2017 11:31 am   

Witam, dostałem taki list rok po powrocie z Holandii. Czy może ktoś wytłumaczyć mi o co dokładnie chodzi bo tłumaczenie translatorem nie jest do końca skuteczne. Będę ogromnie wdzięczny!! :)

U hebt uw toeslagen over 2016 als voorschof gekregen. Met de nu bekende gegevens hebben wij uw toeslagen definitief berekend.

Uw definitief berekende zorgtoeslag over 2016 is € 249.
Beschikkingsnummer xxxx.xx.xxx.x.xx.x.xxxx
Het definitief berekende bedrag is hetzelfde bedrag dat u als voorschot hebt onyvangen.

Bekijk uw specificatie in Mijn toeslagen
In Mijn toeslagen op toeslagen.nl ziet u de gegevens waarmee wij uw toeslagen hebben berekend. U vindt deze specificatie onder het tabblad 'Mijn beschikkingen'.

Wat u moet weten over uw toeslagen
U bent geen verzekerde volgens de Wet op de zorgtoeslag. Daarom hebt u in de periode dat u geen verzekerde bent geen recht op zorgtoeslag.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lis 28, 2017 11:47 am   

Bauu123, dostalas €249 dodatku do uebzpieczeia za 2016 i po defenitywnym przeliczeniu uznali ze tyle ci sie nalezalo wiec nic nie musisz zwracac i nic ci nie musza doplacac
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
heady2000
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Gru 2017
Posty: 2
Wysłany: Nie Gru 10, 2017 7:49 pm   

Betreft : Rekening nummer doorgeven

U krijgt geld van ons terug. Het gaat om Toeslagen.
Wilt u aan ons doorgeven op welk rekkeningnummer wij dit kunnen uitbetalen?

Geef uw rekeningnummer aan ons door. Op belastingdienst.nl\betalenenontvagen leest u hoe u dit moet doen.

Als u uw rekeningnummer hebt doorgeven, krijgt u binnen 15 werkdagen bericht van ons.

Takie pismo dostalem. Moglby mi to ktos przetlumaczyc ?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Gru 10, 2017 8:19 pm   

heady2000, prosza ciebie o przekazenie im nr twojego konta to ci przeleja pieniazki z toeslag .
Od dnia jak otrzymaja nr konta wysla ci wiadomosci .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Gru 10, 2017 8:23 pm   

heady2000,


Nalezy ci sie jakis toeslag - dodatek, otrzymasz go wtedy, kiedy belasting bedzie znal numer konta na jaki ma go przeslac .Musisz im go podac .
 
 
heady2000
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Gru 2017
Posty: 2
Wysłany: Nie Gru 10, 2017 9:11 pm   

gdzie mam go podac ? Na tej stronie co tam jest podana ?, e-mailem ? listownie ? Bo pojecia nie mam :)
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Gru 11, 2017 5:31 pm   

heady2000,

Cytat:
Op belastingdienst.nl\betalenenontvagen leest u hoe u dit moet doen.


Napisali ci zebys wszedl na ich strone i tam dowiedzial sie jak masz dostarczyc/przekazac numer swojego konta

Byc moze we wczesniejszej korespondencji wyslali ci stosowny formularz do wypelnienia ale go przeoczyles .
 
 
damiannl94
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Gru 2017
Posty: 1
Wysłany: Pon Gru 11, 2017 7:43 pm   

Witam, czy ktoś mógłby mi w skrócie wytłumaczyć o co chodzi w poniższej treści? Pozdrawiam

http://imgie.pl/image/0T8Z8
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Pon Gru 11, 2017 10:41 pm   

damiannl94 napisał/a:
Witam, czy ktoś mógłby mi w skrócie wytłumaczyć o co chodzi w poniższej treści? Pozdrawiam

http://imgie.pl/image/0T8Z8


ponowne wezwanie z holenderskiego U.Skarbowego dot. złożenia zaświadczenia potwierdzającego osiągnięty dochód (Inkomensverklaring 2015 kwalificerende buitenlandse belastingplichtige – Zaświadczenie o dochodach za rok 2015. Podatnik zagraniczny kwalifikujący się do ulg), podbite przez polską skarbówkę. Termin 6 tygodni.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Sty 27, 2018 7:36 pm   

Rangiz3 napisał/a:
Witam wszystkich, nie jestem pewien czy napisałem w odpowiednim miejscu, jeżeli nie proszę o przeniesienie, z góry dziękuję. Sprawa wygląda następująco, otrzymałem list z urzędu skarbowego jak domniemam, i prosił bym was o przetłumaczenie listu który otrzymałam.
Link do zdjęcia
https://zapodaj.net/63ef9f4ea0cb9.jpg.html

Z góry dzięki!
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Sty 27, 2018 8:03 pm   

Rangiz3

To jest definitywne obliczenie z belalstingu , potwierdzajace ,ze otrzymales odpowiednia kwote w 2016 roku -zorgtoeslag , dofinansowania do ubezpieczenia ,nic wiecej ci sie nie nalezy ...ani tez nic nie musisz zwracac .
 
 
Rangiz3
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Wrz 2016
Posty: 5
Wysłany: Sob Sty 27, 2018 8:24 pm   

Dzięki za wyjaśniającą odpowiedź, o to mi chodziło. Z wszystkiego byłem rozliczony, swoje sprawy też załatwiłem dlatego zakoczyl mnie ten list. Dzieki! :)
 
 
papa730
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 11
Wysłany: Czw Lut 01, 2018 1:18 am   

Witam, dostałem takie pisemko i to już jakiś czas temu, wysłałem to do firmy która rozliczała mi podatek z NL ale nie odpisali na to już od miesiąca albo i dłużej... Proszę, pomózta mi, o co w tym chodzi :)




poszperalem cos po necie, i wyszlo mi jakby to byl podatek za wode, za te ich kanaly, do zaplaty? 28 euro wychodzi za te 2 miesiace. tylko dodatkowo jeszcze sytuacje sobie pogorszylem bo podzielili to na pol, ta kwote, i jedna z nich mialem zaplacic do 31 stycznia. Wiecie cos, jakies konsekwencje?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Lut 01, 2018 11:30 am   

papa730,

Dobrze sobie przetlumaczyles ,to podatek za wode , 28 euro a wymieniony w tym liscie termin - jest do 31 marca br.
Konsekwencje sa takie, ze jesli tego nie zaplacisz to, za jakis czas, otrzymasz upomnienie o zaplacenieniu powyzszej kwoty.. potem przyjdzie kolejne i kolejne ,ale juz z naliczona kara
i tak bedzie to trwalo do pewnego momentu , kiedy dlug urosnie do takiej kwoty, ze oddadza go do firmy sciagajaej zadluzenia.
Ztego co widze to maja twoj polski adres, skoro sa w jego posiadaniu to jakas firma windykacyjna dzialajaca na terenie Polski byc moze w porozumieniu z holenderska (choc nie wiem jak oni dzialaja ) moze cie namierzyc .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group