NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
praca w Otto a dodatek do ubezpieczenia
Autor Wiadomość
polodriver13 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 40
  Wysłany: Czw Mar 04, 2010 5:20 pm   praca w Otto a dodatek do ubezpieczenia

Mam następujący problem. Pracowałem w Otto w 2006 roku i wtedy podpisałem jakieś papiery, że będę dostawał dodatek do ubezpieczenia. Jednak wtedy nie zobaczyłem żadnej "żywej" kasy na moim koncie ani nic nie zostało mi zrekompensowane w postaci ulgi na obowiązkowe ubezpieczenie.

Niedawno dostałem pismo z Belastingu, że za 2006 rok mam do zwrotu dodatek ubezpieczeniowy bo mi się nie należało.

Przeraża mnie ta cała sytuacja bo ja żadnych pieniędzy nie dostałem. Nie wiem czy Firma Otto nie skasowała mojego dodatku w 2006 roku?

Miał ktoś podobny przypadek???
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Mar 27, 2010 12:18 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kameleon 
Poczatkujacy

Wiek: 48
Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 6
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 11:05 pm   

Tak to je mozliwe.Jesli firma zlozyla prosbe o tymczasowy zwrot zz ubezpieczenia przez Belastingdienst i ty to podpisales to oni oszacowali twoje roczne dochody i kazdego msc zostalo to przesylane na ich konto.W momencie kiedy rozliczales za danu rok z twojego jarografu wtedy Belastingdienst zsumowalo to i jesli twoje zarobki przekroczyly dany poziom wtedy trzeba to oddac.Dlatego nie jest warto tego dodatku pobierac podczas calego roku.

A niestey takie przypadki sie zdarzaja ze firmy tak robia-z wieloma rzeczami sa robione przekrety i na takie rzeczy mozna reagowac.Trzeba wystosowac pismo do Belastingdienst ze ktos cie oszukal w tej sprawie i ze ty zadnych pieniedzy na konto nie otrzymales-beda zadali wwszystkie dane i wyciagi z kata -jako dowodow-masz szanse

Zycze powodzenia
_________________
Kameleon
 
 
outlast 
Poczatkujacy
outlast

Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 15
Wysłany: Sob Mar 27, 2010 8:54 am   

Czy ostatnimi czasy ktos juz mial przyjemnosc wyjechac z Otto, mam na mysli ten rok oczywiscie.

Jak tam, zmienilo sie cos, swieze nowosci z konc-lagrow? Czy nikt nic biezacego nie pisze, bo szpiedzy niuchaja kto co wypisuje w necie ( i to slyszalem) ?

Idzie kwiecien jak tam z robota? Podobniez teraz Holandia przejmuje role ziemi obiecanej w opinii wielu, niekoniecznie ma to pokrycie w rzeczywistosci....niczym dawniej UK.

pozdr.
 
 
andi 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 26
Wysłany: Nie Mar 28, 2010 11:11 pm   Re: praca w Otto a dodatek do ubezpieczenia

polodriver13 napisał/a:

Niedawno dostałem pismo z Belastingu, że za 2006 rok mam do zwrotu dodatek ubezpieczeniowy bo mi się nie należało.

Przeraża mnie ta cała sytuacja bo ja żadnych pieniędzy nie dostałem. Nie wiem czy Firma Otto nie skasowała mojego dodatku w 2006 roku?

Miał ktoś podobny przypadek???

Jak najbardziej to zrobiła i na dodatek jeszcze Cie naciągneli na dodatkową kasę. W jaki sposób?Prosty: Jeżeli zwracasz się o Zorgtoeslag, czyli dopłatę do ubezpieczenia, to wypłacają Ci to tak długo dopóki nie złożysz pisma iż mają przestać wysyłać pieniądze, bo już się nie ubezpieczasz. Oni tego czy płacisz ubezpieczenie nie sprawdzają na bieżąco, tylko co jakiś czas. Uważaj żeby nie było jeszcze zwrotu za następne lata.
Dodatek ubezpieczeniowy na pewno ci się należał, ale tylko za okres który pracowałeś i ubezpieczałeś się. Tylko że to chore OTTO "zapomniało" zgłosić koniec twego ubezpieczenia.
Musisz pisać odwołanie jak wyżej napisano. Dołącz oczywiście wszystkie możliwe dokumenty. Oczywiście pospiesz się, bo na to nie ma za dużo czasu.
Cytat:
Jak tam, zmienilo sie cos, swieze nowosci z konc-lagrow? Czy nikt nic biezacego nie pisze, bo szpiedzy niuchaja kto co wypisuje w necie ( i to slyszalem) ?

Wierzysz w takie cuda? Pamiętaj że każda taka firma zmienia sie na gorsze, NIGDY(!!!) na lepsze, a takie szambo jak OTTO zawsze pozostanie szambem i nie zrobisz z tego salonu, ale dużo jest ludzi którzy lubią wdepnąć w takie gówno.

Pewnie zaraz szpiedzy się odezwą :031:
Ostatnio zmieniony przez andi Nie Mar 28, 2010 11:20 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
bafana 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 76
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 5:14 pm   

A czego tu się spodziewać po otto... kabaret :082:
 
 
polodriver13 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 40
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 8:47 pm   Pani/Pan Gohna H

czesc postu edytowana nie na temat




Czy to jest nomralne? Nie to nie jest normalne. Mam już dość tego forum i już nic nie napisze.

[ Dodano: Czw Kwi 01, 2010 6:43 pm ]
Jak jeszcze raz zostanie edytowana moja wypowiedz przez administratora to złożę zarzalenie w innym miejscu. Jak nie podoba się to co piszę to usuwajcie całość a nie zostawiajcie zdania wyrwane z kontekstu.

Najbardziej złośliwa dla ludzi jest moim zdaniem Gohna H.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Mar 30, 2010 9:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group