NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kara za zerwanie kontraktu
Autor Wiadomość
kos 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 5
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 5:41 pm   kara za zerwanie kontraktu

Witam
Byłem zatrudniony przez jedno z biur posrednictwa, dodam że nie należace do CAO.
Kilka tygodni temu pojechałem do Polski na weekend, niestety na miejscu pojawiły się poważne problemy i musiałem zostać cały tydzień. O tym fakcie poinformowałem biuro za pomocą smsa w którym wyraziłem gotowość do pracy w poniedziałek następnego tygodnia. Wiem, że powinienem porozmawiać, dokładnie wytłumaczyć a nie tylko wysłac smsa.. mój błąd.
Biuro nie próbowało się ze mną skontaktować, a następnego tygodnia dowiedziałem się, że jestem zwolniony. Zostałem także obciążony karą za zerwanie kontraktu...

I teraz pytania:
Czy mogą nałożyć taką karę, mimo, że nic na ten temat nie ma w kontrakcie?
Czy to ja zerwałem kontrakt, czy jednak zostałem zwolniony?
Jak wspomniałem, wyraziłem gotowość do dalszej pracy.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 6:21 pm   

Po pierwsze jak mozesz "nie nalezec do CAO"? Po drugie- to oni Cie zwolnili, ale prawdopodobnie z Twojej winy. Mimo wszystko jesli miales umowe fazy A (lub faze pierwsza) a w umowie nie ma zadnych wzmianek o warunkach zwerwani umowy to nie wazne nawet czyja wina, nie maja Ci prawa nalozyc zadnej kary.
Dlatego napisz jeszcze cos wiecej (co z tym CAO bo nie za bardzo rozumiem) i jaka mieles umowe.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
kos 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 5
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 6:55 pm   

Jest to biuro hands to work, nie należą do CAO, jest to wyraźnie w umowie zaznaczone.
Nie wiem jaka to faza, podpisałem z nimi w styczniu umowę na rok, więc chyba faza A.
Jeśli bezprawnie nałożyli mi karę to co mogę zrobić? Adwokaci, sądy, czy może jest ktoś kto zajmuje sie takimi sprawami?
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 7:42 pm   

No z tego co widze, to na stronie bardzo wyraznie jest napisane, ze Hands To Work nalezy do ABU CAO. Jesli masz faze A (jest to zazwyczaj pierwsze 52-78 tygodni pracy), a w umowie nie ma zadnej wzmianki o mozliwej karze, za wczesniejsze zerwanie kontraktu to nie maja prawa nalozyc Ci tej kary, jako ze ABU CAO mowie wyraznie, ze pracownika zatrudnionego na fazie A nieobowiazuje zaden okres wypowiedzenia (pomijajac fakt, ze to oni Cie zwolnili). Co mozesz zrobic? Ja bym zaczela od wydrukowania im praru stron z internetu- najpierw tej, na ktorej sami pisza, ze naleza do ABU, a potem kawalek z ABU CAO:

"Artykuł 14 Zakończenie umowy o pracę tymczasową z klauzulą o tymczasowym charakterze
zatrudnienia
1. W przypadku umowy o pracę tymczasową z klauzulą o tymczasowym charakterze zatrudnienia
pracownik tymczasowy ma prawo do przedterminowego wypowiedzenia umowy w trybie
natychmiastowym. Pracownik tymczasowy jest zobowiązany zgłosić agencji pracy tymczasowej
swój zamiar wypowiedzenia umowy co najmniej jeden dzień roboczy przed jej wypowiedzeniem,
tak aby agencja pracy tymczasowej mogła odpowiednio wcześnie znaleźć zastępstwo dla
zleceniodawcy."
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
kos 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 5
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 8:02 pm   

A jednak nie należą do ABU CAO, mimo że na ich stronie piszą co innego. To jakiś wałek, podobno są dwa hands to work, jedno holenderskie z ABU CAO, drugie polskie-bez. W umowie jest zaznaczone, że nie należą, firma także o tym mówi i podobno nie jest to koniecznością.

Chciałbym dopytać co mówi prawo pracy, czy to ja zerwałem kontrakt, czy to oni mnie zwolnili?Pytam dlatego, że wyobrażam sobie, że wynajdą jakiś załącznik w którym jakieś kary będą.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 8:11 pm   

ja na Twoim miejscu pogadala z kims z http://www.juridischloket.nl/Pages/default.aspx, oni swiadcza darmowa pomoc prawna, na pewno znajda to, czego szukasz.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
kos 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 5
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 9:14 pm   

Dzięki za linka. Rozumiem, że oni tylko po niderlandzku, ewentualnie po angielsku? Nie ma jakiejś pomocy po polsku? Jakoś po ang. sobie radzę, ale jednak w takich sprawach nie czuję sie swobodnie.
 
 
mysia 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Sie 2011
Posty: 1
Wysłany: Wto Sie 09, 2011 7:13 pm   

kos, odezwij sie jak dostales kare za zerwanie umowy gg 37172415
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Śro Sie 10, 2011 6:57 am   

kos - najlepiej byloby zebys wkleil nam skan umowy- wtedy bedziemy mogli ci cos wiecej pomoc.
jesli chodzi o kare- nie maja prawa !!!!!!
a sprobuj tu zadzwonic - po polsku- 0800 2700000
nie wiem czy aktualne ale tam mozna bylo tez uzyskac info.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Sie 11, 2011 7:52 pm   

Witam,

Agata jesli dana osoba podpisala pismo ze jak sie sama zwolni w ciagu pierwszych 4 tyg to moze otrzymac kare 100 euro ( na cele administracyjne ) pod warunkiem ze zgodzila sie na te warunki i podpisala to pismo ... :079:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Damianos 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Cze 2009
Posty: 173
Wysłany: Czw Sie 11, 2011 8:39 pm   

Beny.rac, ale zwolnić się samemu a być zwolnionym przez biuro to dwie różne sprawy. A w tym przypadku przecież Kos pisze, że go zwolnili.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Sie 11, 2011 8:44 pm   

Damianos kazda historia ma dwie strony medalu

Jednej osobie naprawde cos wypadnie np jakis problem rodzinny itp a inna specjalnie cos wymysli aby pobycz dluzej na urlopie itp ... :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group