NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Wrz 23, 2010 10:11 pm
rejestracja samochodu
Autor Wiadomość
tharr 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 64
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 9:52 pm   rejestracja samochodu

Mam problem,
po zatrzymaniu przez duane chcialbym kupic samochod i zarejestrowac go w holandii, pracuje tutaj nie mam jednak meldunku, czy mozna zarejestrowac samochod bez bycia zameldowanym tutaj.

Czy duane moze mnie karac skoro tutaj nie mieszkam oficjalnie tylko raz na dwa miesiace przyjedzam do pracy na miesiac? Mam jednak normalny kontrakt, ubezpiecznie itp... bo nawet kiedy jestem w polsce to pracuje dla holenderskiej firmy ktora jest tuataj.

Jak rozwiazac ten klopot?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 10:11 pm   

tharr, j

jesli zostales ukarany pezez Duane to znaczy ze moga to zrobic

skorzystalam z opcji ''szukaj'' i trafilam na taki temat


http://www.niedziela.nl/f...ejestracja+auta
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
tharr 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 64
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 11:55 pm   

Niezupelnie, zatrzyamla mnie policja, przedstawilem jak wyglada sytuacja no ale wlasciwie dlaczego mieli by mi wierzyc skoro oni tylko zatrzymywali samochody dla duane, spisywali papiery i informowali ze duane wysle list itd.
Ale nei potrafili odpowiedziec czy w moim przypadku powinienem miec holenderskie rejestracje skoro nie jestem zameldowany....a moze fakt ze pracuje tutaj wystarcza zebym musial przerejestrowac auto?
Pytanie tylko czy mozna to zrobic nie bedac zameldowanym.
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Pią Wrz 24, 2010 7:38 am   

tharr napisał/a:
a moze fakt ze pracuje tutaj wystarcza zebym musial przerejestrowac auto?


a ile belgow i niemcow pracuej w NL mieskzajac przy granicy z NL i jakos nikt im problemu nie robi a wlasnie NIE sa zameldowani w NL, to jest wlasnie jedno z dobrodziejstw unii, inna sprawa jak sie dowiedza ze mieszkasz tutaj faktycznie a nie przyjezdzasz jedynia na 'projekt' - jak moga sprawdzic, spytac sie gdzie mieszkac - jak na projekcie jestes to musisz miec jakies faktury za lokum, hotel itd...

pozdrwiam

ps a jak Cie duane ukaralo?
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Wrz 24, 2010 9:09 am   

tharr napisał/a:
Jak rozwiazac ten klopot?
potrozmawiac z szefem zeby ci dal fimowe auto na czas pobytu w NL .
guust napisał/a:
a ile belgow i niemcow pracuej w NL mieskzajac przy granicy z NL i jakos nikt im problemu nie robi a wlasnie NIE sa zameldowani w NL
bo to sa grensarbeiders a thaar niestety juz nie .

[ Dodano: Pią Wrz 24, 2010 9:11 am ]
tharr, a tak na marginesie masz Holenderskie ubezpieczenie tu w NL ?? bo to jest obowiazkowe , jesli nie masz to moga cie ukarac za nie posiadanie.
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Pią Wrz 24, 2010 9:21 am   

Miep napisał/a:
bo to sa grensarbeiders a thaar niestety juz nie .


to zalezy...

mam znajomego co przychal 2 razy na projekt do NL za kazdym razem na 1 miesiac, mieszkanie w hotelu itd... widomo, ze wtedy nei musi sie meldowac moglby jezdzic na PL blachach (mieli wynajete auto w NL) wiec to zalezy...

ale tak jak piszesz:
Miep napisał/a:
tharr napisał/a:
Jak rozwiazac ten klopot?
potrozmawiac z szefem zeby ci dal fimowe auto na czas pobytu w NL .

to jest najsensowniejsze...
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Wrz 24, 2010 9:32 am   

guust, jako bywalec forum ( wnioskuje po ilosci postow ) to zapewne czytales gorliwa rozmowe w dziale motoryzacji o 14 dniach mozliwosci poruszania sie polskim autem tu w NL.
Poaztym sam teraz stwierdziles
guust napisał/a:
(mieli wynajete auto w NL

guust napisał/a:
przychal 2 razy na projekt do NL za kazdym razem na 1 miesiac
Ostatnio zmieniony przez Miep Pią Wrz 24, 2010 9:35 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Pią Wrz 24, 2010 9:39 am   

Miep,

no dokladnie, czyli wedlug tego co piszesz przyjezdzajac na miesieczny projekt nalezaloby sie zameldowac i przerejestrowac auto, co nie jest prawda, bo taka osoba jest tu w pracy a nie faktycznie mieszka - dlatego pisalem tez na poczatku o miejscu zamieszkania....

przepis 14 dni tyczy sie osob co faktycznie zdecydowaly sie tu mieszkac! a nie do pracy na krotki okres czasu - delegacja z polski w przypadku mojego kolegi i z tego co tharr pisze to przebywa tutaj 1 miesiac co 2 miesiace, wiec najwazniejsze jest gdzie faktycznie mieszka...
 
 
tharr 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 64
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 11:55 pm   

No wiec duane jeszcze mnie nie ukaralo...czekam na list od nich...nie pracuje na projekcie, mam normalna umowe o prace terminowa na jeden rok ale jestem informatykiem i nie ma zadnego problemu zebym pracowal siedzac w domu w polsce. Przyjezdzam tutaj raz na jakis czas kiedy jestem potrzebny, wynajmuje wtedy pokoj u znajomych, ich adres jest moim tez adresem korespondencyjnym i tyle. Mam ubezpieczenie wykupione bo pracuje wiec musze miec, praca jest zupelnie lagalna, place wszystkie swiadczenia, odkladaja mi sie skladki na emeryturke itp. jedyna roznica jest taka ze tutaj nie mieszkam bo nie musze, moge pracowac przez internet w domu, raz na jakis czas przyjezdzam kiedy jestem potrzebny i to wszystko.

Jesli bedzie trzeba to bede placil ten podatek (podobno mozna go oplacac nie przerejestrowujac samochodu) ale osobiscie nie wydaje mi sie zebym musial skoro tutaj nie mieszkam na stale...(za moje auto zaplace ponad 300 euro kwartalnie wiec wolal bym to ominac)

Teoretycznie moglbym poprosic o firmowe auto, to nie bedzie problem, ale nie bede nim jezdzil do polski, na to moja firma nie pojdzie, efekt bedzie wiec taki ze za kazdym razem kiedy przyjade do nl swoim autem, nawet tylko wjezdzajac tutaj czy wyjezdzajac, duanne moze mnie zatrzymac i ukarac bo stwierdza ze dalej jezdze autem ktore wczesniej juz zatrzymali i ktorym nie moge poruszac sie po holenderskich drogach...wiec to raczej nie jest rozwiazanie...kompletnie bez sensu ten przepis....znajomy holender w polsce pracowal 9 lat i jakos nikt go nie prosil o przerejestrowanie auta...hipokryzja.
Ostatnio zmieniony przez tharr Pon Wrz 27, 2010 12:03 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 5:39 pm   

tharr,

Nie mając meldunku tutaj, mozesz jezdzić autem na PL tablicach. Znajomemu Duane podczas kontroli (dostał wtedy kare) powiedzieli wprost. Chcesz Pan jezdzic autem na PL numerach to sie Pan wymelduj.
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 9:07 pm   

Czyli nie majac meldunku nie ma szans zeby dali mandat za brak przerejestrowania a nie moga np.sprawdzic z Belastingdienst czy placisz skladki co oznacza ze tu pracujesz a nie jestes turystycznie?
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 11:32 pm   

stroopwafel, oni moga sprawdzic jak beda chcieli. Pozatem jak raz ciebie zatrzymaja i wbija twoja rejestracje w baze danych to zawsze to moga wywolac kiedy co i jak. Teraz jak widze w TV i czytam w gazetach duzo jest zapowiadanych kontroli na polskie tablice , prawdopodobnie tez beda wspopracowac z belastingdienst, a ten ma juz wglad do tego czy tu pracujesz i jak dlugo . Z tego powodu bym nie ryzykowala .
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
Gregry 
Poczatkujacy
gregry

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 16
Skąd: NL
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 11:39 pm   

Właśnie mogą,sam byłem tak kontrolowany a w kontroli uczestniczyli pracownicy Belastingdienst,stał bus a w środku komputery i właśnie sprawdzali.I wszystkie samochody na polskich blachach na bok.Oni jak chcą to dojdą,a później odpowiednio podliczą :119:
_________________
gregry
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Wto Wrz 28, 2010 6:37 am   

Mnie to nie sprawdza bo mam nl tablice ale pytalem w troske o moich kilku przyjaciol ktorych nie moge namowic na przerejestrowanie.
 
 
Gregry 
Poczatkujacy
gregry

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 16
Skąd: NL
Wysłany: Wto Wrz 28, 2010 9:38 am   

Każdy ma wybór,zrobi jak uważa,tylko później w razie czego to nic tylko płacz i lament :022:
_________________
gregry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group