NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Gru 10, 2012 10:01 pm   

przeniesione

karinakiki napisał/a:
Witam wszystkich,

Przegladalam tematy i mimo to , nie znam odpowiedzi na nurtujace pytanie. Prosze wiec cieplo odpowiedz. Mieszkam w NL od 6 lat i przez caly czas bylam zameldowana. Caly czas mam tez ubezpieczenie. Jako ,ze w zyciu wyszlo tak , a nie inaczej, po sprzedazy mojego domu , przenioslam sie do miejsca, w ktorym nie moglam sie zameldowac. Teraz nie bardzo wiem co mam zrobic, poniewaz adres w ubezpieczali mam poprzedni (120 km ode mnie) ...probowalam go zmienic online, ale okazalo sie,ze tylko poprzez GBA mozna to zmienic. Moze nie martwilabym sie tak bardzo, poniewaz wlasnie szukam mieszkania, aczkolwiek jestem w 2 miesiacu ciazy, musze wybrac sie do poloznej i nie chce zeby , w razie czego rachunki, przychodzily na stary adres. Polecacie mi w styczniu zmienic ubezpieczalnie? Bardzo prosze o rade.

Dzieki!
Kasia
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Gru 10, 2012 10:02 pm   

przeniesione

ewcia.pol napisał/a:
jakbys poczytala tematy na forum to zapewne wychwycilabys info,ze zmienic ubezpieczalnie mozna tylko do 31grudnia,inaczej zostanie ta ktora masz dotychczas.
Zmien sobie w swoim profilu na opcje aby dostawac faktury na maila zamiast poczta i po problemie.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Gru 10, 2012 10:03 pm   

przeniesione

karinakiki napisał/a:
Dzieki Ewa. Radzilabys mi w tym przypadku zmienic teraz ubezpieczalnie na jakas polecana czy zostawic te , ktora mam, tylko zmienic ustawienia?
Pozdrawiam i serdecznie Ci dziekuje
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Gru 10, 2012 10:04 pm   

przeniesione

ewcia.pol napisał/a:
nie mam pojecia jakie masz teraz ubezpieczenie i jakie chcialabys miec.
Jak jestes w ciazy to pomysl o tym czy chcesz rodzic w szpitalu, czy chcesz miec kraamzorg i wtedy popatrz czy to masz w terazniejszym ubezpieczeniu.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Gru 18, 2012 7:14 pm   

przeniesione

bartus2003 napisał/a:
Witam ostatnio zacząłem pracę jednakże nie mam ubezpieczenia.
Czy aby dostać ubezpieczenie muszę być zameldowany? Czy bez meldunku nie dostanę ubezpieczenia?
Czy jeśli będę kupował ubezpieczenie to mam podać datę rozpoczęcia pracy czy datę obecną? Czy oni jakoś mnie sprawdzą?
I czym się różni w CZ Zorgkeuzepolis od CZ Zorg-op-maatpolis?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi :)
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 2:13 pm   

ja mam pytanko odnosnie deklaracji.
Podczas wakacji w pl bylismy z synkiem u dentysty, i te koszta chce zdeklarowac do Menzis,ale mamy tez doorlopende Reisverzekering w ANWB i mamy w nim koszta opieki medycznej i jak to wyglada w takim przypadku?
Na formularzu deklaracji z Menzis pytaja czy mamy reisverzekering
 
 
mateuszk84
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 9
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 1:44 pm   

Witam Mam Takie Pytanie:

Ubezpieczylem sie Przez Agis w Listopadzie. Ubezpieczenie bylo z data wczesniejsza czyli 3miesiace do tylu. Czyli w Grudniu zaplacilem jakoby za 4miesiace dodam ze uzezpieczalem sie bez meldunku i bylo wszystko OK. W Styczniu oczekiwalem na to az pobiora mi za Ten Miesiac skladke ale do dnia dzisiejszego tego nie zrobili, ale przyslali mi informacje ze w ich systemie jestem jako osoba niezameldowana. Co Prawda Kupilem mieszkanie i w lutym bede posiadal meldunek ale czy to wszystko nie przysporzy mi jakis problemow? dlaczego najpierw nie robili problemow a nagle zrobil sie problem
 
 
plama1980
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 1
  Wysłany: Pon Lut 11, 2013 9:47 am   z jakich form leczenia moge korzystać w pl na uwv

przebywam w pl uwv wypłaca zasiłek dla bezrobotnych chciałbym skorzystać z pomocy lekarzy specjalistów gdyż odnowiła mi sie choroba w nfz powiedzieli że najlepiej zadzwonić do źródła płatnika składek i zapytać. co możecie z Waszej strony dodać może macie podobne doświadczenia?
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 10:52 am   

jesli masz europejska karte leczenia wydana przez ubezpieczalnie z nl, masz prawo skorzystac z opieki zdrowotnej zagranica bez ponoszenia kosztow,jesli nie posiadasz prawdopodobnie trzeba bedzie zaplacic za leczenie i przeslac faktrure do ubezpieczalni.
Ostatnio zmieniony przez ewcia.pol Pon Lut 11, 2013 10:53 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 2:25 pm   

plama1980 napisał/a:
uwv wypłaca zasiłek dla bezrobotnych
bedac na zasilku nie mozesz przebywac poza granicami NL , chyba ze zrobiles transfer tego zasilku . Nie masz transferu i nie zglosiles wakacji pozagranicami mozesz sie spodziewac problemow ze strony UWV. Co do ubezpieczenia potrzebujesz formularz E106 ( jak nie masz meldunku w NL ) lub E109 jesli jestes zamledowany w NL . Takowy formularz zamawiasz u swojego ubezpieczyciela , po otrzymaniu go wysyllasz/idziesz z tym formularzem do NFZ by go uznali i mozesz sie leczyc w calej EU .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
kwiatuszki 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączyła: 22 Mar 2013
Posty: 2
Wysłany: Sob Mar 23, 2013 10:12 am   

Witam,
planujemy z mężem przeprowadzkę do NL z naszą 6-cio miesięczną córeczką. I stąd moje pytania, czy wystarczy tylko dla małej europejska karta zdrowia żeby iść do lekarza bez ponoszenia kosztów czy trzeba ją gdzieś zgłosić do ubezpieczenia w NL?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Mar 23, 2013 11:22 am   

kwiatuszki,

Dzieci do 18 roku zycia podlegaja pod ubezpieczenie jednego z rodzicow ,wiec kiedy tu przyjedziecie ,ubezpieczycie sie ...oczywiscie kazdze z osobna , zglaszacie tez dziecko w swojej ubezpieczalni.
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Kwi 24, 2013 7:31 pm   

Gdyby komus odpadlo 3/4 zeba, tak jak mnie dzisiaj... :( Wyglada na to, ze w Ander Zorg mozna wykupic ubezpieczenie na dentyste nie tylko na przelomie roku, tylko w kazdym momencie. Czekam jeszcze na potwierdzenie. Ale zmiane na stronie mi przyjelo.
_________________
<cenzura>
 
 
alain 
Poczatkujacy
alain

Wiek: 37
Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 22
Wysłany: Nie Maj 05, 2013 8:26 am   

Witam wszystkich, 22 kwietnia biezacego roku rozwiazalem umowe o prace z pewna firma w holandii( ow firma płacila za mnie ubezpieczenie zdrowotne - ogciadali to z mojej wypłaty). Teraz zmieniłem miesjce zamieszkania i prace. Jutro ide sie zameldować a pozniej wybieram sie do ubezpieczalni. I pytanie, czy musze sie ubezpieczyć od chwili zakonczenia ubezpieczenia starego tj. od 22 kwietnia, czy tez od momentu zameldowania od 6.05.2013r. Dodam ze od okresu 22 kwietnia caly czas pracuje...
_________________
alain
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Nie Maj 05, 2013 8:52 am   

Pracując musisz być ubezpieczony.

Nie wiem na 100% ale wydaje mi się, że ubezpieczenie zdrowotne ważne jest od dnia zawarcia. Nie ubezpieczą Cię "do tyłu" parę dni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group