NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sie 21, 2013 10:55 am   

przeniesione

zuzka1978 napisał/a:
Witajcie, otóż otrzymałam pracę, wszystko jest ok, ale muszę szybko załatwić ubezpieczenie zdrowotne i każdy mi mówi, że mam się zalogować na stronie i wtedy przyślą mi potwierdzenie zgłoszenia do domu, a potem zorgpass, ale wiem, że są biura, do których można pójść osobiście i załatwić wszystko od ręki, tylko pytanie, które i gdzie? Chodzi mi o Hoorn, Alkmaar, Heerguowaard. Proszę, pomózcie, bo nie chcę siedzieć w domu tydzień albo dłużej. Aby mnie zatrudnili wystarczy właśnie samo poświadczenie zgłoszenia.

Nie było mnie tu trochę i pouciekały mi pewne sprawy...

Nie wiem, czy w dobrym dziale jestem, za co z góry przepraszam.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 1:00 pm   

Po tym jak pocisnąłem CZ to mnie ubezpieczyli. Jest w porządku, lecz mam inne pytanie bowiem w gąszczu tylu tekstów ciężko znaleźć prostą odpowiedź.

Mam ubezpieczenie bez dentysty z ryzykiem € 500.

Po zakończeniu kontraktu idę na zasiłek holenderski i zjeżdżam do Polski na 2-3 miesiące. W tym czasie chcę wyleczyć zęba - koszt około 400-500 zł (prywatnie).

Czy przy druku E-106 CZ zwróci mi tą kwotę jeśli tutaj w NL nie mam pakietu dentystycznego?
Czy jeśli bym miał ten pakiet, ale ryzyko własne jest w kwocie € 500 to i tak bym nic nie dostał ze względu, że koszt zęba to ~€100?


Czy da się jakoś dowiedzieć co dokładnie by mi przysługiwało za darmo w Polsce na podstawie ub. holenderskiego? Na stronie CZ jest broszura co otrzymuje się w pakiecie, ale nie wiem jak ma się to odnosić do polskich realiów, gdzie w NL zabieg X może być inaczej traktowany niż zabieg X w Polsce.
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Sob Wrz 14, 2013 1:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 2:03 pm   

Fegelein napisał/a:
Mam ubezpieczenie bez dentysty z ryzykiem € 500
to jakim cudem chcesz miec zwrot kosztow za leczenie zebow ?
Fegelein napisał/a:
Czy przy druku E-106 CZ zwróci mi tą kwotę jeśli tutaj w NL nie mam pakietu dentystycznego?
nie nie zwroca ci , nie ma takiej opcji .
Fegelein napisał/a:
Czy da się jakoś dowiedzieć co dokładnie by mi przysługiwało za darmo w Polsce na podstawie ub. holenderskiego?
wszystkie koszta do 500€ bedziesz pokrywal sam oraz wszystkie koszta wpadajace w ubezpieczenie dodatkowe bedziesz pokrywal sam . pokrywa te same koszta zagranica ktore pokrywa w NL w danym pakiecie , w niektorych wypadkach tylko do 75% . Za duzo tego by ci wyszczegolniac co pokrywaja a co nie , najlepiej wpisz cobie cala stronke na tlumacza i powoli doczytasz co i ile pokrywaja .
Fegelein napisał/a:
Po zakończeniu kontraktu idę na zasiłek holenderski i zjeżdżam do Polski na 2-3 miesiące
nie zapomnij zrobic transfer zasilku bo jak ciebie zlapia ze bez pozwolenia lub transferu wyjechales to ci kaza zwracac zasilek i doloza 100% kary
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Sob Wrz 14, 2013 2:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 4:44 pm   

Dziękuję za informacje.

W takim razie w czasie np. wypadku w Polsce, gdzie złamię rękę to i tak będę musiał pokryć koszty leczenia, któe np. w przeliczeniu wyniosą 300 EUR?

To chyba lepiej by było wykupić na 3 miesiące ubezpieczenie w PL....


Post czesciowo edytowany

to temat o ubezpieczeniu a nie o zasilku wiec przestan juz o nim nawijac !
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Wrz 14, 2013 5:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
werx
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 5
Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 5:50 pm   polskie ubezpieczenie w Holandii

Witam.
Mam pytanie. Wiem, że ubezpieczenie w Holandii jest obowiązkowe. Jednak czy można mieć ubezpieczenie polskie? Takie jak w Allianz (obejmujące pracę) czy MUSI być to ubezpieczenie z holenderskiej firmy ubezpieczeniowej?

Takie polskie ubezpieczenie oczywiście obejmuje Holandię od strony ubezpieczalni ale czy tutejsze prawo również je "akceptuje"?

Pytam, ponieważ holenderskie ubezpieczenia kosztują ok. 100€ miesięcznie, a roczne np w Allianz to ok 800-900ZŁ więc jakieś 200-250€ za cały rok.

Dlatego też zależy mi na uzyskaniu odpowiedzi.


BARDZO dziękuję za wszelkie, które padną.

Pozdrawiam
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 6:18 pm   

werx,


Jesli mieszkasz, lub pracujesz w Holandii. to musisz posiadac tutejsze ubezpieczenie tyle razy juz o tym bylo pisane

'' poczytaj'' temat o karach za brak obowiazkowego ubezpieczenia

poprawilam link powinien juz dzialac
http://www.niedziela.nl/f...r=asc&start=255

to moze szybko przejrzysz na oczy i zrozumiesz ,co bedzie dla ciebie lepsze ,
drozsze holenderskie, czy tansze polskie...Ktore i tak z racji tego, ze tu pracujesz lub mieszkasz nie bedzie uznawane
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Wrz 14, 2013 6:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
werx
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 5
Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 6:23 pm   

co to znaczy, że nie będzie uznawane? nie będę mogła z niego korzystać? czy w świetle prawa holenderskiego nie będę ubezpieczona?

ja wiem, że wałkowaliście temat na bank już milion razy ale ta cała kwestia ubezpieczenia holenderskiego jest dla mnie tak wariacka, że aż w to nie wierzę ;)

[ Dodano: Sob Wrz 14, 2013 6:23 pm ]
i link nie działa

[ Dodano: Sob Wrz 14, 2013 6:25 pm ]
i jeszcze jedno. znajomy pracuje tu przez agencję i nie ma ubezpieczenia. ma polskie + eurpejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego. da się? da się. stąd moje pytania.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 6:31 pm   

werx,

Bardzo proste, pracujesz tutaj, potrzebujesz holenderskie ubezpieczenie. - Iedereen die in Nederland woont of werkt moet een basisverzekering afsluiten.

A twój znajomy moze miec potem problemy.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 6:34 pm   

werx,

Cytat:
i jeszcze jedno. znajomy pracuje tu przez agencję i nie ma ubezpieczenia. ma polskie + eurpejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego. da się? da się.


to o czym mamy teraz dyskutowac o znajomym ? przeciez pisales ze sprawa dotyczy ciebie

odpowiedzialam jak to tu wyglada w swietle prawa

rob zatem ,co chcesz czlowieku niepotrzebnie zawracasz innym glowe , skoro i tak wiesz lepiej to ...alleluja i do przodu

pozdrawiam
 
 
werx
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 5
Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 7:20 pm   

niepotrzebna agresja, Gochno

pytam jak się ma sytuacja kolegi do prawa holenderskiego, czy to jakaś pomyłka czy faktycznie można nie mieć holenderskiego ubezpieczenia. on pracuje przez agencję pracy więc oni chyba wiedzą co robią, dlatego też o to pytam, bo trochę mnie to zbiło z tropu.

GeraltRivia , dzięki ;) chciałam się upewnić czy nie ma żadnych ustępstw od tej "reguły".
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 7:39 pm   

werx,

Cytat:
pytam jak się ma sytuacja kolegi do prawa holenderskiego, czy to jakaś pomyłka czy faktycznie można nie mieć holenderskiego ubezpieczenia. on pracuje przez agencję pracy więc oni chyba wiedzą co robią, dlatego też o to pytam,


Ty sie nie pytasz, lecz stwierdzasz co nastepuje

Cytat:
ma polskie + eurpejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego. da się? da się.



wiec Ci odpowiedzialam po polsku ze sie nie da. bo ubezpieczenie jest tu obowiazkowe

Jak widze i tak nie dowierzasz , dalej nakrecasz niepotrzebnie temat, oczekujac wygodnej dla siebie odpowiedzi .. wiec pracuj na ubezpieczeniu z polski. Ja tam nie widze zadnego problemu i tyle w temacie.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Wrz 16, 2013 7:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 9:32 pm   

werx napisał/a:
pytam jak się ma sytuacja kolegi do prawa holenderskiego

ma obowiazek posiadania Holenderskiego ubezpieczenia zdrowotnego , polskie moze oczywiscie miec ale obowiazek posiadania Holenderskiego nadal ma .
werx napisał/a:
czy to jakaś pomyłka czy faktycznie można nie mieć holenderskiego ubezpieczenia

JAk ktos sie nie ubezpieczy to nie ma ubezpieczenia , gorzej jest jakis czas puzniej jak mu kare dowala , to bedzie placz i przeklinanie .
werx napisał/a:
on pracuje przez agencję pracy więc oni chyba wiedzą co robią
wiedza co robia w swojej dziedzinie , a biuro pracy NIE MA OBOWIAZKU kogos ubezpieczac to jest OBOWIAZEK kadego tu pracujacego lub mieszkajacego .
werx napisał/a:
chciałam się upewnić czy nie ma żadnych ustępstw od tej "reguły".

Nie nie ma .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Slath 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 4
Wysłany: Nie Wrz 22, 2013 1:27 pm   

Czy ktos z forumowiczow orientuje sie jak ma sie meldunek do ubezpieczenie? chodzi o to czy da sie gdzies zalatwic ubezpieczenie bez zameldowania czy nie ma takiej mozliwosci. sorry z gory jesli juz gdzies o tym bylo pisane ale czas mnie goni i niestety nie mam go na tyle zeby przeszukaiwac setki stron.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Wrz 22, 2013 2:03 pm   

Slath,

Cytat:
czy da sie gdzies zalatwic ubezpieczenie bez zameldowania czy nie ma takiej mozliwosci.


W tym watku ,nawet kilkakrotnie pojawiala sie informacja ze sa ubezpieczalnie w ktorej mozna sie ubezpieczyc nie posiadajac zameldowania , ale to bylo jakis czas temu i kto wie czy info jest jeszcze jest aktualne
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
karolisko2007
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 2
Wysłany: Wto Wrz 24, 2013 12:40 pm   

Witam. Mam pytanie. Mam dość dużą wade wzroku i planuje zrobić operacje w klinice w Polsce. Jestem ubezpieczona tu w Nl (VGZ) i posiadam kartę europejska. Z tego co się zorientowałam to na tą karte mogę leczyc się w Polsce. Czy jeśli zrobię tą operacje w Polsce to holenderskie ubezpieczenie zwróci mi ewentualne koszty które poniosę w wyniku zabiegu? Jeśli ktoś sie orientuje w tej kwestii to prosze o pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group