NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Wrz 24, 2013 1:32 pm   

karolisko2007, zalezy jakie masz to ubezpieczenie i jaka operacje chcesz zrobic bo podstawowe nie zwraca kosztow bez medycznego wskazania , a na planowana operacje / leczenie poza granicami NL czesto potrzebujesz pozwolenie od twojego ubezpieczenia .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Wrz 24, 2013 1:36 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
karolisko2007
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 2
Wysłany: Wto Wrz 24, 2013 1:46 pm   

Mam ubezpieczenie podstawowe. Ostatnio byłam u lekarza na takiej ogólnej wizycie kontrolnej. Mój pracodawca wysłał wszystkich pracowników na badania. Po badaniu wzroku lekarz stwierdził, że wzrok mi się pogorszył i sama zresztą zauwazyłam to pogorszenie. Muszę zmienić okulary na mocniejsze, ale nie ukrywam, że ta wada daje mi w kość od zawsze i chciałabym się jej pozbyć jeśli to jest mozliwe. Juz teraz mam mocne okulary, a bez nich bardzo źle widze. Myslałam, że w Polsce pójde na konsultacje na której lekarz powie czy kwalifikuje się na laserową operację wzroku. Nie wiedziałam, że musze informować holenderską ubezpieczalnie o planowanej operacji. Jeszcze to sprawdze. Dziekuje za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez karolisko2007 Wto Wrz 24, 2013 1:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Wrz 24, 2013 2:24 pm   

karolisko2007, znalazlam na stronie VGZ cos takiego
Cytat:
Volledige vergoeding voor niet-spoedeisende zorg in het buitenland (na toestemming van VGZ), op basis van Nederlandse marktconforme tarieven.

Czyli ty chcesz poprostu miec szkla kontaktowe ? Jak mocne masz te okolary ?
+/- 4 D czy mocniejsze ? Umieszczenie szkiel kontaktowych nie jest pokrywane przez VGZ . Musiala byc miec mocnjesza wade jak - 4 / +5 lub w niektorych schozeniach nawet -10 lub staar .
karolisko2007 napisał/a:
Mam ubezpieczenie podstawowe
musisz miec naprawde powazna wade zeby dostac zwrot z ubezpieczenia , ale radzila bym ci mimo wszystko rozszezyc pakiet jak chcesz sie leczyc .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Wto Wrz 24, 2013 5:51 pm   

karolisko2007, Moj kumpel, ktory rowniez jest ubezpieczony VGZ (pakiet podstawowy) mial planowany zabieg chirurgiczny w Polsce i gwarantuje Ci, ze mial o wiele mniejszy problem od Twojego. Byl to problem ortopedyczny ktory nie kwalifikowal sie na natychmiastowy zabieg. VGZ nie robilo zadnych problemow. Musial oczywiscie pokryc wlasne ryzyko, reszte mu zwrocili.
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Nie Wrz 29, 2013 12:08 pm   

Ma ktos do czynienia z "chronisch ziek" mam pytanie odnosnie eigen risico. A dokladniej o compensatie eigen risico.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Wrz 29, 2013 12:15 pm   

xenon,



compensatie - chronisch zieken sa ustalone w wysokosci 99 euro na rok
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Wrz 29, 2013 12:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Nie Wrz 29, 2013 7:13 pm   

Kwote wlasnie znam ale nie wiem jak sie o to starac,na jakims formularzu sie to zglasza? Gdzie wyslac oraz czy mozna sie starac za zeszly rok. Czy o tym jest informowany pracodawca?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Wrz 29, 2013 7:40 pm   

xenon napisał/a:
nie wiem jak sie o to starac,na jakims formularzu sie to zglasza?

https://www.hetcak.nl/alt...mulier2012.aspx - to jest fomularz na 2012
Niestety nie wszystkie chroniczne choroby i zazywane lekarstwa kwalifikuja ciebie do odtrzymania compensacji .
xenon napisał/a:
Gdzie wyslac oraz czy mozna sie starac za zeszly rok.
mozna sie starac za rok wstecz . musisz jednak spelniac wiele warunkow . poczytaj o tym na ich wlasnej stronie .

[ Dodano: Nie Wrz 29, 2013 7:43 pm ]
xenon, znalazlam cos takiego , ze jesli masz prawo do tego CAK samo sie o tym dowie od twojej ubezpieczalni i sami ci wysa zawiadomienie
Cytat:
Of u recht heeft op de Compensatie eigen risico wordt bepaald op basis van gegevens van de zorgverzekeraar en de gegevens die bij ons bekend zijn. Wij ontvangen het burgerservicenummer (BSN) en het rekeningnummer van de mensen die recht hebben op de Compensatie eigen risico.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Wrz 29, 2013 7:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Wrz 29, 2013 11:06 pm   

xenon,

Tak jak wyzej kolezanka pisze , jesli ci sie nalezy compensatie ,to w najblizszym czasie do 14 oktob, otrzymasz list z informacja w liscie bedziesz mial blankiet , ktory trzeba wypelnic i odeslac w zalaczonej kopercie


Cytat:
Kom ik in aanmerking voor de Compensatie eigen risico 2013?

Als u in aanmerking komt voor de Compensatie eigen risico 2013 dan sturen wij u tussen 31 augustus en 14 oktober 2013 automatisch een brief (beschikking). Het is niet mogelijk om eerder in aanmerking te komen.

http://www.hetcak.nl/port...ie-eigen-risico

dodam jeszcze i smiesznie to zabrzmi ,

ale zeby na to sie '' zalapac'' jest ustalona przez CAK ilosc tabletek + dawka leku w mg

wszystko mozna znalezc w ich broszurze
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
dezyderata 
Poczatkujacy

Dołączyła: 24 Wrz 2013
Posty: 11
Skąd: petten
Wysłany: Wto Paź 01, 2013 9:36 am   

zuzka1978 napisał/a:
Witajcie, otóż otrzymałam pracę, wszystko jest ok, ale muszę szybko załatwić ubezpieczenie zdrowotne i każdy mi mówi, że mam się zalogować na stronie i wtedy przyślą mi potwierdzenie zgłoszenia do domu, a potem zorgpass, ale wiem, że są biura, do których można pójść osobiście i załatwić wszystko od ręki, tylko pytanie, które i gdzie? Chodzi mi o Hoorn, Alkmaar, Heerguowaard. Proszę, pomózcie, bo nie chcę siedzieć w domu tydzień albo dłużej. Aby mnie zatrudnili wystarczy właśnie samo poświadczenie zgłoszenia.

Nie było mnie tu trochę i pouciekały mi pewne sprawy...

Nie wiem, czy w dobrym dziale jestem, za co z góry przepraszam.


Hej ja jestem z Petten (15kom od Alkmaar) i jestem ubezpieczona z mężem w Unive, i faktycznie jak sie zapisywaliśmy rok temu to poszłam do biura w Schagen i wszystko załatwiłam od ręki, na kartę musiałam tydzien poczekac ale juz byłam ubezpieczona. takze polecam i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Gru 12, 2013 1:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Wto Paź 01, 2013 1:15 pm   

baileys,Gochna H,
Po przejrzeniu warunkow okazuje sie ,ze compensatie sie nie nalezy. Co by tlumaczylo brak informacji od ubezpieczalni
Dziekuje i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez xenon Wto Paź 01, 2013 1:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pią Paź 04, 2013 12:41 pm   

Witam, otrzymałem Zorgtoeslag za 2013 do września włącznie oraz od teraz co miesiąc.
Za 2012 wciąż nie ma, ale dostałem takie pismo:



Niestety nie było mnie przy tym i nie wiem z czym dokładnie przyszło.
Jak się do tego odnieść?


Czesciowo edytowane Img usuniety

uwazasz ze to odpowiedni watek do umieszczenia takiego postu
a niby od czego istnieje temat zorgtoeslag....lub topick w ktorym tlumaczymy
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Paź 04, 2013 2:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Martensa
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Paź 2013
Posty: 4
Wysłany: Pią Paź 04, 2013 5:39 pm   ubezpieczenie zdrowotne

Mam pytanie

Mój mąż jest zatrudniony w Polsce, ale został wysłany na szkolenie do Holandii. Ubezpieczenie ma z polskiej karty EKUS. Ja, w związku z wyjazdem, jestem na rocznym urlopie bezpłatnym, więc jestem obecnie ubezpieczona razem z mężem (również posiadam kartę EKUS). Nie mamy ubezpieczenia w Holandii i z tego co wiem, nawet podstawowe ubezpieczenie nam nie przysługuje, bo nie mamy tu meldunku, ani nie płacimy podatków. Planuję zajść w ciążę i bardzo proszę o informacje na temat ubezpieczenia. Czy mając kartę EKUS muszę wykupić jeszcze jakieś dodatkowe ubezpieczenie w Holandii, i jakie? Czy są tu jakieś prywatne ubezpieczenia dla osób przyjezdnych, bez meldunku i pracy.

Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Paź 04, 2013 6:43 pm   

Martensa,


Cytat:
Na podstawie EKUZ przysługują świadczenia medyczne w zakresie niezbędnym z medycznego punktu widzenia. Lekarz udzielający pomocy ustala, czy dane świadczenie jest niezbędne w konkretnym przypadku, biorąc pod uwagę jego charakter oraz przewidywany okres pobytu ubezpieczonego w danym państwie członkowskim.
Każde państwo członkowskie ustala własne kryteria i zasady udzielania świadczeń medycznych, dlatego polski świadczeniobiorca udający się do Holandii będzie, w zakresie prawa do świadczeń medycznych, traktowany jak osoba, która jest ubezpieczona w holenderskim systemie opieki zdrowotnej.

https://www.ekuz.nfz.gov....zam-do/holandia

Cytat:
Planuję zajść w ciążę i bardzo proszę o informacje na temat ubezpieczenia.


Na podstawie tego cytatu mozna wnioskowac , ze planowana ciaza nie bedzie kwalifikowana pod ''niezbedne swiadczenia medyczne'' ,by rozwiac jednak watpliwosci
skontaktuj sie z AGIS Zorgverzekeringen z ktorym polski Ekuz ma podpisany kontrakt
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Paź 04, 2013 6:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Martensa
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Paź 2013
Posty: 4
Wysłany: Pią Paź 04, 2013 6:49 pm   ubezpieczenie zdrowotne

A czy wiecie czy jest jakieś ubezpieczenie, które mogłabym prywatnie wykupić aby zawierało opiekę w czasie ciąży
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group