NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internetbankieren - Rabobank - Pytanie!!!
Autor Wiadomość
krymo 
Poczatkujacy
krymo

Dołączyła: 23 Mar 2009
Posty: 6
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 5:56 pm   

Ja zakładałam konto w Rabo pracujac przez uitzen...nie znajac holenderskiego ani niemieckiego ani angielskiego!! mialam ze soba slownik i duza dawke usmiechu!! bez problemu zalozyli mi konto,a po pol roku poprosilam o karte kredytowa i po wytlumaczeniu w jakim celu jest mi potrzebna-i otrzymalam karte oraz pakiet internetowy :026:
Jestem z tego banku zadowolona!
 
 
 
tomaszxxx 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 57
Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 4:25 pm   Re: Internetbankieren - Rabobank - Pytanie!!!

fixer82 napisał/a:
Witam

Czy ktos jest w stanie mi pomoc jak zalozyc internetbankieren w Rabobanku? Przed Bozym narodzeniem bylem w siedzibie banku ale tam niechcieli mi zalozyc mowiac ze nalezy zrobic to przez internet. Po wejsciu na stronke banku i wybraniu zakladki Internetbankieren zaczynaja sie schody. Niema tam jezyka angielskiego a holenderski nie za bardzo znam. Prosze o info krok po kroku- co kliknac a co gdzie wpisac. Zgory dzieki i Pozdrawiam


Tak jak ktos juz wczesniej napisal , najlepiej wizyta w banku i zalatwisz wszystko z kontem i internetem , jezeli sie przeprowadzisz do innego miejsca wcale nie musisz jezdzic do banku gdzie zakladales konto , idziesz do najblizszej placowki i mowisz ze chcesz przeniesc konto na ta placowke , to nic nie kosztuje , oczywiscie ze nie jest to tak latwe jezeli nie znasz jezyka , a faktycznie niekeidy panie z banku zbywaja po prostu , zalezy od czlowieka , niedawno zakladalem konta dla 2 nowych pracownikow i w ciagu pol godziny bylo zalatwione randomreader dostali od razu , po dwoch dniach PIN a na 3 ci odebrali karty na poczcie . Nie dawajcie sie zbywac banki zarabiaja wystarczajaco !!!
pozdrawiam
 
 
Marysia123 
Poczatkujacy
mar

Wiek: 114
Dołączyła: 06 Kwi 2009
Posty: 5
Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 10:49 pm   

Tak jak juz pisano idzie sie do banku z legitymacja tozsamosci, nazwa pracodawcy i zaklada sie konto bankowe na miejscu ,JEZELI SIE PRZEPROWADZASZ TO WYSTARCZY PODANIE NOWEGO ADRESU ZAMIESZKANIA ,KONTA NIE TRZEBA PRZENOSIC,BO pozostajesz nadal w Rabobank .W kazdym Rabobanku w calej Holandii maja wglad do twego konta .
pozdrawiam
 
 
marcinekpl 
Gaduła
The one and only

Wiek: 45
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 3:31 pm   

Do dwoch moich przedmowcow : niestety nie macie racji, w Rabobanku jest rejonizacja. Otwieralem konto w Heesch teraz mieszkam w Amsterdamie i odwiedzilem tu wszystkie placowki Rabo i w kazdej usłyszalem to samo, musze jechac tam zamknac i otworzyc tu nowy rachunek lub jechac tam i przeniesc. Ta sama sytuacja w przypadku właczeniq usługi przez neta. Dodam ze zrozumialem dobrze bo mowie po nider. i ang. Pozdrawiam
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 3:40 pm   

Bzdura. Nigdzie nie musisz jechac. To bank powinien za Ciebie zalatwic ta formalnosc. Moj facet mial ta sama sytuacje niedawno, oryginalnie zakladal konto z Rabo w Delft, teraz mieszka w Hoorn i bank sam wyszedl z inicjatywa przeniesienia wszystkich dokumentow do oddzialu w Hoorn. Nigdzie nie musial jezdzic, musial jedynie zmienic adres zamieszkania w bazie danych banku i to chyba wszystko.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
KatarzynaL 
Poczatkujacy
Katarzyna


Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 19
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 8:46 pm   

suska napisał/a:
Nigdzie nie musial jezdzic, musial jedynie zmienic adres zamieszkania w bazie danych banku i to chyba wszystko.


Mam pytanie czy zmiany danych adresowych dokonał osobiście, czy może jest możliwość zrobienia tego przez internet?
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 9:26 pm   

Pytalam mojego faceta i on twierdzi ze trzeba to zrobic osobiscie, za okazaniem dokumentu tozsamosci (dziwne mi sie zdaje, dlatego lepiej by bylo gdybys np zadzwonila do banku, nikt nie jest nieomylny, on tez nie ;) )
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
tom-bit 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 7
Wysłany: Czw Maj 14, 2009 10:17 am   

Czy tzeba byc zameldowanym zeby założyć konto ?
Trzeba tam wypełniać numer SoFi/BSN ?
czy wystarczy miec kontrakt oraz adres zamieszkania ?
 
 
marcinekpl 
Gaduła
The one and only

Wiek: 45
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 162
Skąd: Noord Holland
  Wysłany: Czw Maj 14, 2009 10:38 am   

Jednak musze sprostowac moja wypowiedz sprzed kilku tygodni,nie udalo mi sie przeniesc konta do innego miasta ani zmienic adresu korespondencyjnego ale w koncu trafilem na swietna obsluge i pomogli mi napisac pismo,zrobili ksero karty i paszportu i sami przefaksowali do poprzedniego banku wszystko zeby konto zostalo zamkniete a sami w nowym miescie mi otworzyli nowe konto coprawda z innym nr.konta ale za to z internetbankieren wiec sie jednak da tylko nie zawsze im sie chce. Zycze cierpliwosci w odwiedzaniu kolejnych placowek!
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Maj 14, 2009 2:35 pm   

tom-bit napisał/a:
Czy tzeba byc zameldowanym zeby założyć konto ?
Trzeba tam wypełniać numer SoFi/BSN ?
czy wystarczy miec kontrakt oraz adres zamieszkania ?


Nie trzeba byc zameldowanym, i chyba nie trzeba BSN
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Honda
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 53
Skąd: Zaandam
Wysłany: Nie Maj 30, 2010 11:46 am   

marcinekpl napisał/a:
musze jechac tam zamknac i otworzyc tu nowy rachunek lub jechac tam i przeniesc. Ta sama sytuacja w przypadku właczeniq usługi przez neta. Dodam ze zrozumialem dobrze bo mowie po nider. i ang. Pozdrawiam


Nieprawda . konto miałem załozone w Eindhoven i przeniosłem je sobie do Beverwijku w ciagu 5 minut .
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Maj 30, 2010 1:32 pm   

Dokladnie, by przeniesc rachunek idziesz tylko do nowego oddzialu i prosisz o przeniesienie, oni sami wysylaja miedzy soba papiery i dane.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Admarco 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 24
Skąd: Utrecht
Wysłany: Pon Maj 31, 2010 2:11 pm   

W rabo jest rejonizacja, bo jest to bank spoldzielczy. Kazdy lokalny Rabo jest niezalezna jednostka, ktora laczy logo i standard obslugi z innymi Rabo w NL. Stad kiedy sie przeprowadzisz w inny region kraju, to nie mozesz nic zalatwic w najblizszym oddziale.
Z mojego doswiadczenia moge powiedziec, ze przez internet prawie wszystko mozna zalatwic i nie ma potrzeby za czesto chodzic do banku, chyba ze na kawe i pogaduchy z dyrektorem oddzialu. ;)
 
 
witchq 
Poczatkujacy
witchq

Wiek: 42
Dołączyła: 26 Maj 2010
Posty: 7
Skąd: limburg/brabant
Wysłany: Wto Cze 01, 2010 11:57 am   

witam. zgodze sie z marcinkiempl i admarco. w rabo jest rejonizacja i nacjonalizacja tez.... po przeprowadzce aby przeniesc konto musialam udac sie do swojego starego banku i powiedziec zeby przeslali wszystko co o mnie maja do nowej placowki ktora wskazalam. troche to trwalo, ale w koncu w nowym oddziale maja wszystkie moje papiery... chcialam debet i w nowym banku poprosilam o to po angielsku( nie lubie produkowac sie po holendersku - ale znam) i babka obdzwonila kilka innych bankow myslac ze ja po holendersku nie rozumiem ni w zab.. i kazdy z kim rozmawiala na glosnym mowil jej,ze wystarczy miec konto w rabo przez 1 rok i mozna dostac debet do 1000e bez wzgledu na dochody. po czym pani poinformowala mnie po angielsku, ze trzeba miec fasta... wrocilismy z fastem mojego faceta i z zaswiadczeniem od pracodawcy o stalych dochodach - pani wtedy stwierdzila, ze musimy miec meldunek przynajmniej 5 lat. po awanturze w glownej placowce na nasz land moj facet ma az 1000e debetu.... a ja nie... MAM PROSBE.. czy ktos przypadkiem dokopal sie do takiego przepisu na papierze - konto rok i debet - prosze o linka - zrobie kolejna drake o dyskryminacje :021:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group