NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Sty 17, 2013 4:55 pm
Kupno używanego samochodu
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Maj 29, 2009 3:17 pm   

Na dowodzie rejestracyjnym jest godzina rejestracji - jesli z autem jest wszystko OK to chyba najlepiej (najbezpieczniej) zrobic jak darkis mowi - kupic ubezpieczenie na siebie a dopiero pozniej na poczte :039:

U mnie podobnie - dostalem faxem potwierdzenie zawarcia polisy a koperta dotarla do domu po tygodniu...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Pią Maj 29, 2009 3:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Pią Maj 29, 2009 3:43 pm   

czyli jakie potwierdzenie sie otrzymuje kupujac ubezpieczenie przez internet w chwili zakupu? jakies potwierdzenie ktore trzeba wydrukowac i miec ze soba do momentu otrzymania karty?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Maj 29, 2009 3:44 pm   

Ja dostalem potweirdzenie fax'em, ale go nie wozilem ;)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Pią Maj 29, 2009 4:28 pm   

ja dostalem polise poczta po 2 dniach, wiec szybko...


PS.Gratuluje innowacja na forum, dostaje emaile z potwierdzedniem iz ktos odpowiedzial na moj post!!!!!!!!BRAVO!!!
_________________
www.stalgorzow.pl
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Cze 13, 2009 11:42 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Pią Maj 29, 2009 9:07 pm   

Ewa, jak zalatwisz ubezpieczenie przez internet to zawsze jest dopisek(jesli wyraza zgode), ze jestes od tego momentu ubezpieczona. Zanim dostaniesz jakies papiery mozesz jezdzc, wglad do takich rzeczy to maja "smerfy" odrazu ;) I jeszcze cos, nie zapomnij o znizce za schadevrije jaren (jak to nazawcc po Pl?) za lata bez stluczek (jesli je masz) :)
 
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Sob Maj 30, 2009 5:45 pm   

Dziekuje Wam bardzo :) ))

A czy na cos szczegolnie musze zwrocic uwage kupujac auto uzywane? mam na mysli stan samochodu :)
 
 
dragon 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 3
  Wysłany: Sob Maj 30, 2009 6:27 pm   

Na auto :039:
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Sob Maj 30, 2009 7:11 pm   

Ewa, bardzo wazne jest APK!!!czyli przeglad techniczny..
Zas jesli jestes laikiem to lepiej kupic auto z gwarancja, co prawda jest drozej , ale jesli sie nie znasz to nie wcisna ci zadnego zloma.
A jaki chcesz kupic samochod????
Napewno masz jakies typy...

No i zalezy ile bedziesz kilomwtrow jezdzial , bo jak duzo kilometrow jezdzisz to najlepiej jak kupisz G3 albo diesla..no ale drogi podatek..jak malo kilometrow to benzyna..
_________________
www.stalgorzow.pl
Ostatnio zmieniony przez darkis Sob Maj 30, 2009 7:59 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Maj 30, 2009 9:17 pm   

Tez polecam zakupic auto z gwarancja Bovag na pol roku-rok... Za roczna gwarancje placilem €950, polroczna byla €100 tansza ;) wiec nie oplacalo sie pol rocznej ;)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Sob Maj 30, 2009 10:47 pm   

Czesto jest tez tak w komisach jak kupujesz auto to doliczaja "RAJKLARMAKEN" i wynosi to cos okolo 300-500 eur ...w tym jest APK i "samochod przygotowany do uzytkowania" smieszne mi sie to wydaje, bo cene ci podaja a pozniej jak juz ucieszysz sie ze utargowales cos...do zaplacty cena za soamochod+ RIJKLARMAKEN...
wiec lepiej przed podjeciem ostateczne decyzji o tym ze bierzemy auto zapytac sie dokladnie ILE KOSZTUJE Z WSZYTSKIM DODATKAMI....

ps.
sam bylem w takiej sytuacji , cena za auto 5000 ..ztargowane na 4700 ...zas jak przyszlo do placenia 5200...
wiec wku***em sie...i powiedzialem TOT ZIENS....
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Maj 30, 2009 11:00 pm   

Jak bierzesz Bovag to dostajesz w "pakiecie" duzy przeglad auta (filtry, oleje, klocki/tarcze jesli zuzyte sa w 2/3, rozrzad [jesli do wymiany jest mniej niz 20oookm], serwis klimy, jesli trzeba to nowe opony, nowy APK jesli stary jest wazny krocej niz 3-6m-cy).
Moje auto kosztowlo X do tego doplacilem €950 za Bovag na rok i dostalem [odrazu przy zakupie]:
- dwie nowe opony (€300 w necie, €500 w serwisie stacjonarnym :) )
- nowy spryskiwacz xenon'a (€100)
- nowy panel klimy (€150)
- wymiana oleju i czynnika w klimie, odgrzybienie (w PL okolo 200-250pln)
- olej w silniku, filtry [paliwa, powietrza, przeciwpylkowy] - €149 w ASO

dodatkowo co wyszlo w "trakcie"
- przelacznik zespolony - €550
teraz chyba rozszczelnil sie przewod do intercoolera i kolejne kilka stowek ;) i zacina mi sie przycisk blokowania el. szyb z tylu wiec koleje €100

Wiec suma sumarum mocno sie oplacalo ;)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Sob Maj 30, 2009 11:01 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
slmvp 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 23
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 8:59 pm   

a jak wybrac to ubezpieczenie przez hema, nie moge sie tam za bardzo odnalezc a tez bede to potrzebowal, pierwszy raz bede kupowal auto na siebie nie mam zadnych znizek nic ....please help :)

[ Dodano: Wto Cze 09, 2009 9:24 pm ]
aha jest cos takiego w ubezpieczeniu teraz wlasnie patrzen na anwb ze musisz wybrac ile w roku kilometrow przejedziesz ?
_________________
...::: IN TRANCE WE TRUST :::...
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Śro Cze 10, 2009 7:56 pm   

jesli chodzi o hema to wchodzisz na www.hema.nl potem zakladka verzekering, i dalej auto..
a jak nie masz znizek to bedzie drogo,.....no ale musisz zaczac zbierac korting.... :038: :038: :038:
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
Skiponl 
Poczatkujacy
Skiponl

Wiek: 40
Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 5
Skąd: Rijsbergen
Wysłany: Śro Cze 10, 2009 10:06 pm   

Jesli zas ubezpieczycie auto na przyklad przez pomylke, w wiecej niz jednej ubezpieczalni, macie 14 dni na zrezygnowanie z ubezpieczenia bez ponoszenia jakich kolwiek konsekwencji. Ja mam 2 auta ubezpieczone w VDK, Opla Tigre za ktorego place 28 euro miesiecznie i VW Passat za ktorego place 75 euro.

[ Dodano: Sro Cze 10, 2009 11:17 pm ]
W nastepnym tygodniu wykupuje abonament w ANWB ktory wynosi mnie 80 euro rocznie. Za ta cene ANWB gwarantuje mi: transport z miejsca zdazenia uszkodzonego auta w miejsce ktoro ja wyznacze(oczywiscie jest linit kilometrow) na terenie calej Europy, samochod zastepczy. Jest jeszcze wiele opcji ale trzeba samemu ocenic. Mysle ze jest to dobra rzecz, a cena jest jak najbardziej przystepna.
 
 
 
slmvp 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 23
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 12:14 am   

darkis jakbys mógł pokierowac jak dokładnie dalej sie poruszać w tym auto verzerkering na hema.nl bo naprawde nie mam pojecia co wybrać, jakie opcje itd....moge podac detale auta, nie bede mial znizek bo to pierwsze ubezpieczenie auta ...prosze o pomoc bo jestem zielony hehehehe i pytanie jaka opcje zaplaty mozna wybrac tylko pol roku lub rok czy kwartał tez wchodzi w rachube ????
_________________
...::: IN TRANCE WE TRUST :::...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group