NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto planuje powrót do PL?
Autor Wiadomość
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Sob Gru 05, 2009 3:16 pm   

"...kto powiedzial ze ty masz tu mieszkac do konca zycia??????"
po pierwsze: temat-Kto planuje powrot do Pl
po drugie: przeczytaj moj poprzedni post,ostatnie zdanie!

"Moj facet tez tak mowil kiedys . A jestesmy juz ze soba 9 lat :043: Uwazaj bo sa kobiety , ktore usidlaja na zawsze :061: :041: "

Tak moze i usiedlaja dobrze jak robia to nie swiadomie.Gorzej jak sa na tyle inteligentne i wredne aby usiedlac swiadomie!!! Ja jeszcze nie spotkalem takiej.
A jak spotkam to mozliwe,że zloze jej moja druga przysiege w zyciu,ale to bedzie juz druga w kolejnosci przysiega. Piewsza zawsze najwazniejsza,pozniej druga itd. wedlug hierarchi skladania albowiem skladajac kolejna przysiege musimy miec na uwadze poprzednia.
 
 
normango85 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 59
Wysłany: Sob Gru 05, 2009 3:21 pm   

opinie jak widać mocno podzielone . wynika to m.in. z faktu, ze jedni przybyli do holandii z regionow mniej -, a inni z bardziej rozwinietych w Polsce. Jest napewno wielu ludzi ktorzy np. z powodu nieznajomosci niderlandzkiego, pracuja ponizej swoich kwalifikacji. U mnie jak narazie brak zdecydowania; czekam na jakis " impuls od zycia", co mam dalej robic. Miewam czesto mysli o powrocie do polski; rodza sie we mnie ciekawe pomysly...
Bywam bardzo czesto w ojczyznie i za kazdym razem porownuje koszty zycia na godnym poziomie, szanse rozwoju, itp. Na chwile obecna ucze sie niderlandzkiego, ale nie wiem jak dlugo pozostane w NL. Mysle ze wszedzie,gdzie jestesmy nalezy podejmowac kazda szanse rozwoju, a podejmowane decyzje przemyslac zawsze dwukrotnie.
Ostatnio zmieniony przez normango85 Sob Gru 05, 2009 3:27 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Sob Gru 05, 2009 6:20 pm   

przemekm26 napisał/a:
Tak moze i usiedlaja dobrze jak robia to nie swiadomie.Gorzej jak sa na tyle inteligentne i wredne aby usiedlac swiadomie!!! Ja jeszcze nie spotkalem takiej.


Nie chodzilo mi o to ze kobiety usiedlaja mezczyzn np. ciaza itp. tylko miloscia!!! :023:
Ale z Ciebie pesymista .
_________________
Im kto wyższy, tym łatwiej i niżej spaść może.

— Adam Mickiewicz
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Sob Gru 05, 2009 6:46 pm   

raczej realista Mariolko hehhe (no wiesz tyle czyta sie w necie o kobietach zyjacych z facetami-bo musi)

Zgadzam sie,z jednym z postow powyzej,ze wiele zalezy rozwniez z jakiego regionu,a nawet bardziej precyzyjnie- srodowiska ktos jest.
Po za tym tego dla jednego odkladanie wiekszej kwotki na konto bedzie wrecz wniebowzieciem ale dla drugiego bedzie bez znaczenia czy odlozy czy zjedzie na debet na koncie.
Ostatnio zmieniony przez przemekm26 Sob Gru 05, 2009 6:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Sob Gru 05, 2009 7:15 pm   

A ja jestem optymistka . Kocham i jestem kochana . Pieniądze ?? Nie graja u mnie wiekszego znaczenia.
Teraz sie zastanawiam co jutro na obiad zrobic , a nie tam , za co to kupic :081:
_________________
Im kto wyższy, tym łatwiej i niżej spaść może.

— Adam Mickiewicz
 
 
Rauf 
Gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 172
Skąd: Netherlands
Wysłany: Sob Gru 05, 2009 8:23 pm   

Wracajac do tematu postu ;) ja planuje wrocic do PL, niemam zalozonego z gory planu ze jestem tu np na 3 , 5 lat. Zastanawiajac sie nad powrotem do glowy przychodzi mi mysl ze mam nadzieje ze za 10 lat juz mnie tu niebedzie ;)
 
 
piotrm 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 53
Wysłany: Sob Gru 05, 2009 9:14 pm   kto planuje powrot do PL?

No to jestem chyba szczesciarzem?Poznalismy sie w Holandii do ktorej wyjechalem 3 lata temu bo ciekawy bylem tego kraju.2 miesiace temu kupilismy mieszkanie na kredyt w Gdansku,odajemy polowe kredytu i w ciagu roku od tego czasu nas tu juz nie bedzie.To moje marzenia ale w pelni realne,nastepna Wigilie spedzic we wlasnym mieszkaniu z kms bliskim...Tego tez wszystkim zycze-tym powracjacy i tym zostajacym w NL
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Nie Gru 06, 2009 1:10 pm   

piotrm napisał/a:
To moje marzenia ale w pelni realne,nastepna Wigilie spedzic we wlasnym mieszkaniu z kms bliskim...Tego tez wszystkim zycze-tym powracjacy i tym zostajacym w NL


To bylo moje zyczenie z ubieglego roku-identyczne . I mi sie spelnilo . Wiec OPTYMIZMU zycze dzis na MIKOLAJKI . :039:
_________________
Im kto wyższy, tym łatwiej i niżej spaść może.

— Adam Mickiewicz
 
 
kaczyniak
Gaduła

Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 138
Wysłany: Nie Gru 06, 2009 8:45 pm   

my tez planujemy powrot i jestesmy w podobnej sytuacji, mieszkamy w NL ponad 2 lata, od poczatku uczymy sie holenderskiego i pracujemy w normalnej firmie, na normalnych stawkach.
ogolnie nie czuje, ze Holandia to kraj w ktorym chcialbym zamieszkac na stale, mamy troche oszczednosci, ja mam dobry zawod (nawet pl jest wmiare normalna wyplata), a moja dziewczyna "trek" na wlasna mala gastronomi, takze mysle, ze w Polsce da rade godnie zyc,
Roznica jest taka, ze w swoim miescie czuje sie jak ryba w wodzie, rodzina, znajomi, przestrzen, zielen, mozliwosc posiadania auta (wiekszego diesla) bez kolosalnych oplat!!!
W Polsce w razie jakiegos nieszczescia (odpukać!!!) wiem, ze moge na kogos liczyc, tutaj jestemy zdani tylko na siebie ...:( choc mamy jakis tam znajomych...
pozdro
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Nie Gru 06, 2009 10:36 pm   

Duzo osob mowi o powrocie i ze w Polsce jest lepiej. A tak naprawde to zostajecie tu rok po roku , poniewaz nie macie dosc odwagi zeby wrocic do Polski.A narzekanie i narzekanie do niczego nie prowadzi . Jak tak mozna zyc z tesknota i z niezadowoleniem , nie rozumiem poprostu tego. Dawno bym szukala szczescia gdzie indziej .Ale to ja !

kaczyniak napisał/a:
Roznica jest taka, ze w swoim miescie czuje sie jak ryba w wodzie, rodzina, znajomi, przestrzen, zielen, mozliwosc posiadania auta (wiekszego diesla) bez kolosalnych oplat!!!


To co Cie tu jeszcze trzyma ?
_________________
Im kto wyższy, tym łatwiej i niżej spaść może.

— Adam Mickiewicz
 
 
superdziki 
Gaduła


Pomógł: 6 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 118
Wysłany: Pon Gru 07, 2009 7:49 am   

Mariola101 napisał/a:
A tak naprawde to zostajecie tu rok po roku , poniewaz nie macie dosc odwagi zeby wrocic do Polski.A narzekanie i narzekanie do niczego nie prowadzi

To ja sie do tych odwaznych zaliczam, czas start 12 dni :028:
_________________
Przychodząc na czas do pracy, odnoszę wrażenie, że wszystkim przeszkadzam.
Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.
 
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Gru 10, 2009 12:24 pm   

ona21 napisał/a:

sylwinkaa napisał/a:
Polska jako kraj ma dużo bardziej dla Polaka do zaoferowana niż muzułmańska Holandia.


a co do muzlumanskiej Holandii RASISCI!!!!!!!!
widac wlasnie jacy katolicy z was!!! z tego co wiem to kosciol nakazuje
-szanuj blizniego swego jak siebie samego
i mowi....
-Bog jest tylko jeden ale w wielu postaciach i ma wiele imion


Skoro odbierasz nazwanie czegos jako "muzulmanskie" jako obelge, to sama chyba uwazasz, ze bycie muzulmaninem jest powodem do wstydu. Jak ktos napisze jade do "czarnej Afryki" to tez sie tak oburzysz? Albo jak ktos powie, ze Obama jest czarny? Zreszta z bycia muzulmaninem nie wynika nic odnosnie rasy, wiec nie moze tu byc zadnego rasizmu, za to brzydko zaszufladkowalas, ze wszyscy muzulmanie sa kolorowi. Nie wspominajac o tym, ze tak naprawde Arabow, do ktorych pewnie pijesz, kwalifikuje sie jako biala rase.
_________________
Dumny Polak
Ostatnio zmieniony przez jso Czw Gru 10, 2009 1:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Gru 10, 2009 6:48 pm   

Holadnia nie jest krajem muzulmanskim to raz, a dwa moim zdaniem ten epitet "muzulmanska" nie mial oddzwieku pozytywnego- co jest krzywdzace dla muzulmanow (nie wiem czemu "muzulmanskie" mialoby od razu byc zle?)
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
rades29 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 24
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 8:59 am   

ona21 napisał/a:
wzbogacacie sie dzieki holandi i jeszcze nazekacie! od tych pieniedzy juz sie wam w glowach poprzewracalo i na dodatek nie umiecie jeszcze szanowac kraju co wam pomaga!!!!

sylwinkaa napisał/a:
Polska jako kraj ma dużo bardziej dla Polaka do zaoferowana niż muzułmańska Holandia.


jezeli Polska ma wiecej do zaoferowania to co tutaj robicie??? wracajcie do Polski i zwolnijcie miejsca pracy dla tych ludzi kturzy beda ten kraj szanowac i ktorym sie on podoba!

a co do muzlumanskiej Holandii RASISCI!!!!!!!!
widac wlasnie jacy katolicy z was!!! z tego co wiem to kosciol nakazuje
-szanuj blizniego swego jak siebie samego
i mowi....
-Bog jest tylko jeden ale w wielu postaciach i ma wiele imion

wracajcie tam skad przyjechalscie i nie wyzyskujcie wiecej kraju ktory jest otwarty dla wszystkich z pomoca bo nawet nie umiecie tego szanowac!!!!!!

to nawet i choinka przeskadza muzumana w Holandii:
http://www.pardon.pl/arty...raza_muzulmanow
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 10:06 am   

rades29 napisał/a:
to nawet i choinka przeskadza muzumana w Holandii:
http://www.pardon.pl/arty...raza_muzulmanow

widziałam dwa takie artykuły jeszcze gdzieś w jakiejś szkole nie postawili z powodów trzech muzułmańskich uczniów uczęszczających do szkoły. Ale z tego co czytam, to nie ma tam nic o tym, że uczniom muzułmańskim przeszkadza, tylko o tym, że dyrekcja postanowiła nie stawiać.
Ja ostatni szłam przez Dam z chłopakiem, który jest muzułmanem i jak zobaczył stojącą tam choinkę, to żałował, że w tym roku taka mała, powiedział, że w poprzednich latach stawiali dużo większą. Nie było w jego wypowiedzi żadnego oburzenia na sam fakt stawiania choinki. Czemu zresztą choinka ma być strikte chrześcijańska? Gwiazda betlejemska lub anioł na jej szczycie, być może, ale sama choinka? Jest to symbol świąt w sensie komercyjnym wg mnie. Może usuńmy postać Świętego Mikołaja, w końcu przecież jest święty, a to jest czysto chrześcijańskie, a przynajmniej nie muzułmańskie...

Btw. to wszystko nie ma nic wspólnego z tym, kto wraca do Polski :P
Ostatnio zmieniony przez calendargirl288 Pią Gru 11, 2009 10:07 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group