NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak najlepiej ubezpieczyc auto?
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 8:51 pm   

O 14 dniach poszukaj na stronie Douane. Jest napisane.

Ja za swojego klekota place cos kolo €160 miesiecznie
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
hoolio 
Gaduła
FSW ZACHÓD

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 116
Skąd: Świebodzin FSW
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 8:52 pm   

m4rcin napisał/a:
Za pociagi tez nie placisz bo malo zarabiasz?
W sklepie tez wychodzisz bez placenia za zakupy jak nikt nie patrzy bo malo zarabiasz?

Czemu bogaty ma placic wiecej od biednego?


Prosze cie stary. Wyszukaj lepszych porównań. Jestesmy w EU. Policja mnie zatrzymywalam wielokrotnie. Ostatnio na granicy D/NL zatrzymali mnie celnicy holenderscy i nikt nie miał problemu. To dlaczego ty masz problem w tym ze polacy jedza na Pl blachach. Do wiadomosci osób bardzo walczących o holenderski podatek to My Polacy jezdzący na Pl blachach placimy podatek, ktory Holandia ma w paliwie (tak jak Polska).
nie placenie w sklepie to juz kradzież wiec zastanów sie kolego co piszesz. Skąd wy wiecie ile czasu są tutaj Polacy na polskich tablicach? moze są tu miesiac w pracy a potem miesiac w Polsce. To dla waszej zadowolonej miny muszą przerejestrowywac auta za kazdym wyjazdem do NL czy do PL? :119:
_________________
-------------------------------------------
Dzięki :)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 9:26 pm   

hoolio napisał/a:
A mozesz napisac ile placisz za swoje auto na holenderskich tablicach? Te

tak moge ja place za jedno 537 (x 2 bo mam 2 takiej samej marki ) na kwr , za drugie 375 na kwr, a za czwarte 349 za kwr . I wyobras sobie ze kazde jest za wlasna kaske kupione.
I wcale nie jestem zazdrosna ale poprostu stac ich na takie auto czy tez na pozyczke zeby takowe kupic wiec powinno ich byc stac na placenie oplat i innych obowiazujacych tu spraw zwiazanych z autem a nie miganie sie bo .........no wlasnie czemu ???
hoolio napisał/a:
Prosze cie stary. Wyszukaj lepszych porównań. Jestesmy w EU.
ten temat 14 dni jest szeroko omowiony i wielu z czytelnikow nawet dz nilo do duane a i wielu zostalo zatrzymanych przez duane i niestety to ze jestes tu jako mieszkaniec unji nie zwalnia ciebie z obowiazujacych TU W HOLANDI praw.
hoolio napisał/a:
Ostatnio na granicy D/NL zatrzymali mnie celnicy holenderscy i nikt nie miał problemu.
alez nikt nie jest przestepca przekraczajac grnice na DE , chinskich czy USA tablicach. Gorzej jest z pobytem takowym autem dluzej jak 14 dni.
MArcin tak moze maly pomysl przenies ten oftop do dobrego tematu jak mozesz.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Cze 17, 2010 9:30 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 9:53 pm   

hoolio napisał/a:
Do wiadomosci osób bardzo walczących o holenderski podatek to My Polacy jezdzący na Pl blachach placimy podatek, ktory Holandia ma w paliwie (tak jak Polska).
nie placenie w sklepie to juz kradzież wiec zastanów sie kolego co piszesz. Skąd wy wiecie ile czasu są tutaj Polacy na polskich tablicach? moze są tu miesiac w pracy a potem miesiac w Polsce. To dla waszej zadowolonej miny muszą przerejestrowywac auta za kazdym wyjazdem do NL czy do PL? :119:


Pudło. Holandia nie ma podatku drogowego w paliwie w takiej formie jak np w DE czy PL.
A ile sa - wiadomo, zobacz tysiace kamer drogowych. Taki system rejestruje kto i kiedy wyjezdzal/wjezdzal...
Zreszta - problem killometerheffingu pewnie wroci. Norwegowie dosc latwo pozbyli sie problemu jazdy na obcych numerach. Bedac tam mozesz kupic sobie tylko na 3miesiace rejestrator do auta na nie norweskich numerach. Z takim rejestratorem placisz 30% mniej za drogi (a tam jest masakra cenowa)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Czw Cze 17, 2010 9:55 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 9:00 am   

hoolio napisał/a:
nie placenie w sklepie to juz kradzież wiec zastanów sie kolego co piszesz

Korzystajac z holenderskich DOBRYCH drog i nie placac za nie tak jak wszyscy, okradasz kraj, ludzi no i Urzad Skarbowy. Wiec tak- to rowniez jest kradziez wiec zastanow sie kolego co Ty piszesz.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
kpereszczak 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 23
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 10:34 am   

To dowiem sie wkoncu jak ubezpieczyc polskieautko ktore jezdzi sobie po europie?
pozdr :)
Kamil
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 10:36 am   

kpereszczak,

w Holandii nie ubezpieczysz auta na polskich tablicach ,chyba ze je przerejestrujesz wtedy nie bedzie problemu

ps. i przestan robic z tematu maslo maslane
odpowiedzi sa w temacie jesli nie uzyskales takich jakich oczekiwales
to uzyj google i poszukaj sam !
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Cze 19, 2010 10:39 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kpereszczak 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 23
Wysłany: Nie Cze 20, 2010 12:59 am   

sorki za te zakrecenie tematu ale jeszcze raz chce sie powiedziec o co mi chodzi.
moj samochod bedzi eubezpieczony w pl, ale sie zastanawiam nad dodatkowymi opcjami ubezpieczenia. i sie pytam jakie wy macie dodatkowe ubezpieczenia podokupywane. np jest cos takiego z esamochod ci padnie to przyjezdzaja po ciebie z serwisu. to nazywa sie chyba assisance. placisz jedna skladne rocznie np 100euro i przez rok masz gwarancje ze na terenie holandii jak samochod ci stanie to przyjezdzaja po ciebie za free i ci cos tam naprawiaja tez podobno za free. i wcale samochod nie muzi miec holenderskich blach :)
ma ktos takie cos wykupione? albo cos innego? albo moze w pl sie cos wykupuje i w holandii obowiazuje ci serwis darmowy jak ci samochod sie zepsuje...
ciekawe czy juz wiadomo o co chodzi :D
pozdr
Kamil
 
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Cze 20, 2010 1:06 am   

http://www.starter24.pl/P...ter_assistance/

[ Dodano: Nie Cze 20, 2010 1:09 am ]
http://etransport.pl/forum29900.0.html

[ Dodano: Nie Cze 20, 2010 1:14 am ]
kpereszczak napisał/a:
ciekawe czy juz wiadomo o co chodzi
I nie udawaj ,ze jestes taki blyskotliwy. I jeszcze jedno http://unfallwagen.net/porady/import_z_niemiec/4/
Ostatnio zmieniony przez Mathnl Nie Cze 20, 2010 1:19 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
andar 
Poczatkujacy

Dołączyła: 07 Sty 2010
Posty: 19
Wysłany: Nie Cze 20, 2010 1:17 am   

suska napisał/a:
Korzystajac z holenderskich DOBRYCH drog i nie placac za nie tak jak wszyscy, okradasz kraj, ludzi no i Urzad Skarbowy. Wiec tak- to rowniez jest kradziez wiec zastanow sie kolego co Ty piszesz.


a czy oni nas nie okradaja gdy za ta same prace placa nam mniej?

baileys napisał/a:

I wcale nie jestem zazdrosna ale poprostu stac ich na takie auto czy tez na pozyczke zeby takowe kupic wiec powinno ich byc stac na placenie oplat i innych obowiazujacych tu spraw zwiazanych z autem...


a porownwalas ceny tych samych samochodow w holandii i w polsce? nie oszukujmy sie, polacy nie zarabiaja tyle co holendrzy, wiec nie moga sobie na takie same autka pozwolic. i to ma byc sprawiedliwe? dlaczego tylko w jedna strone mamy byc traktowani tak jak holendrzy? to jest jeden z niewielkich plusow bycia polakiem w holandii ze mozna sobie taki sam samochod kupic w polsce za duuuuuzo mniejsze pieniadze.
Ostatnio zmieniony przez andar Nie Cze 20, 2010 1:20 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Cze 20, 2010 8:02 am   

a czy oni nas nie okradaja gdy za ta same prace placa nam mniej?

Jak ja bym sie czul okradany przez Holendrow, to juz dawno wrocilbym do polski.
Jednak od lat jest inaczej kazdy nazeka, a Polakow w Holandii coraz wiecej.

quote="kpereszczak"] np jest cos takiego z esamochod ci padnie to przyjezdzaja po ciebie z serwisu. to nazywa sie chyba assisance. placisz jedna skladne rocznie np 100euro i przez rok masz gwarancje ze na terenie holandii jak samochod ci stanie to przyjezdzaja po ciebie za free i ci cos tam naprawiaja tez podobno za free. i wcale samochod nie muzi miec holenderskich blach [/quote]

sprobuj w ANWB czasami sie udaje na polskich tablicach wykupic pomoc drogowa.
Ostatnio zmieniony przez mario007 Nie Cze 20, 2010 8:18 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kpereszczak 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 23
Wysłany: Nie Cze 20, 2010 9:16 am   

Mathnl napisał/a:
http://www.starter24.pl/PL/oferta/starter_assistance/

[ Dodano: Nie Cze 20, 2010 1:09 am ]
http://etransport.pl/forum29900.0.html

[ Dodano: Nie Cze 20, 2010 1:14 am ]
kpereszczak napisał/a:
ciekawe czy juz wiadomo o co chodzi
I nie udawaj ,ze jestes taki blyskotliwy. I jeszcze jedno http://unfallwagen.net/porady/import_z_niemiec/4/

no i elegantino, i o cos takiego mi chodzilo...ktos z was uzywa tego ADAC? i jak to sie sprawdza?
hehe...blyskotliwy :D
pozdr
Kamil
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Cze 20, 2010 9:20 am   

andar, ja Holendra nie stac na takie auto kupuje tansze lub poprostu wcale go nie kupuje.I jak Mario powiedzial czujesz sie oszukany, oszukuja ciebie to szukaj innej pracy gdzie cie nie beda oszukiwac.
andar napisał/a:
mozna sobie taki sam samochod kupic w polsce za duuuuuzo mniejsze pieniadze.
wiec jednak mozna kupic i to nawet taniej . Wiec jak juz tyle zaoszczedzili a chca tym autem tu jedzic to niech teraz jesze z tych oszczednosci kupia ubezpieczenie , przerejestruja na holenderskie blachy, i oplacaja podatek drogowy.
andar napisał/a:
dlaczego tylko w jedna strone mamy byc traktowani tak jak holendrzy?
czy ty naprawde nie zastanawiasz sie co piszesz ??
dostajecie dodatki ??
macie holenderskia opieke zdrowia ( nie mowa tu tylko o lekarzach domowch) ?
zarabiacie tu kase tak jak holendrzy ???
Chodzicie do szkoly na nauke jezyka ??
czy wasze dzieci nie kozystaja z tutejszych szkol darmowo ??
jezdzicie po NL drogach ??
Kto zostawia nieplacone rachunki ???
kto jak juz suska powiedziala okrada ten kraj nie placac miedzy innymi podatkow drogowych ??
A co do plac to powiem jedno jak juz ktos bedzie tu xx lat bedzie tym jezykiem wladal, skonczy szkoly i kursy potrzebne do danej pracy to napewno dostanie wiecej jak Holender. A masz dosc "bycia oszukanym "to mozsze poszukac nowej pracy , lub wrocic do polski .W PL nie bedziesz sie czuc oszukanym tam poprostu bedziesz oszukiwany na kadym kroku. I jak myslisz ze w PL znajdziesz prace w zwyklym zawodzie i dostaniesz 2000 - 3000 zl na miesiac to naprawde ja bym sie nie zastanawiala.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Nie Cze 20, 2010 12:07 pm   

baileys napisał/a:
dostajecie dodatki ??

nie
baileys napisał/a:
macie holenderskia opieke zdrowia ( nie mowa tu tylko o lekarzach domowch) ?

za ktora place a nie korzystam...
baileys napisał/a:
zarabiacie tu kase tak jak holendrzy ???

zalezy jaka funkcja i umiejetnosci, ale narodowosc tez ma znaczenie
baileys napisał/a:
Chodzicie do szkoly na nauke jezyka ??

za ktora place jak kazdy
baileys napisał/a:
czy wasze dzieci nie kozystaja z tutejszych szkol darmowo ??

wiekszosc nie ma dzieci co tu przyjezdza na 3 miechy - powiem wiecej NL nie lozylo na moja edukacje!
baileys napisał/a:
jezdzicie po NL drogach ??

a dlaczego za fietspad nie placimy... moze od roweru tez podatki zaczna pobierac...

wszystko zalezy od punktu siedzenia, jakbys miala do wyboru zarejestrowac w PL i miec samochod, albo go wogole nie miec to bys inaczej pisala, ale po co wczuwac sie w sytuacje innych... Tys najlepsza i najmadrzejsza...

ps. z tego co gadalem z holendrami, to oni juz dawno by rejestrowali auta w pl, de, be tylko nie maja takiej mozliwosci, ale jak by mieli to tak samo by korzystali, znam ludzi co nie placa ubezpieczenia - holendrow - bo ich nie stac, wiec problem nie tyczy tylko obcokrajowcow...

kpereszczak,
w kazdej polskiej ubezpieczalni tez masz taka funkcje
np
http://www.hestia.pl/dla-...assistance.html
Ostatnio zmieniony przez guust Nie Cze 20, 2010 12:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kpereszczak 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 23
Wysłany: Nie Cze 20, 2010 12:56 pm   

Jest takie ubezpieczenie assistance, które jest na osobę, a nie na samochód. Jakimkolwiek samochodem jedziesz jest on ubezpieczony. To ubezpieczenie to ADAC plus, wszystkie informacje w języku polskim znalazłem na : www.adac24.pl, przez tą stronę też się zapisałem. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to podaje kontakt do osoby, która odpowie na pytania i ewentualnie zapisze:Maciej: 0014915703366605 , lub gg:10879885- oczywiscie kontakt też jest po polsku - nie pobierają żadnych dodatkowych prowizji za zapisanie.
Pozdrawiam
Kamil
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group