NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Mar 18, 2010 12:45 am
Skuter
Autor Wiadomość
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 1:09 pm   

Sciezki i ulice juz przerabialismy ;) http://www.niedziela.nl/f...pic.php?t=12147
 
 
 
maario 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 19
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 3:09 pm   

A powiedzcie mi tką rzecz czy mógł bym poruszać się w NL skuterem na PL blachach?
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Śro Mar 03, 2010 3:15 pm   

Skuter musisz ubzepieczyc tutaj (WA) a do tego musi byc zarejestrowany , wiec nie da rady.
 
 
 
maario 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 19
Wysłany: Śro Mar 03, 2010 9:00 pm   

Ok.Czyli przywiozę skuter na PL blachach do NL tam go zarejestruje i ubezpieczę i wtedy bez problemów mogę się na nim w NL poruszać?Czy ktoś orientuje się jaka jest procedura postępowania w takim przypadku,gdzie się udać i jakie dokumenty ze skutera muszę mieć?
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Śro Mar 03, 2010 11:43 pm   

Potrzebujesz dowod rejestracyjny (orginalny i kompletny) i umawiasz sie w RDW do kontroli skutera . By moc dojechac na nim do tej stacji kontrolnej mozesz poprosic o rejestracje jednodniowa. Jak wszystko bedzie w porzadku, otrzymasz poczta dowod rejestracyjny a po blachy idziesz do kazdego porzadnego sklepu rowerowego (ktory sprzedaje tez skutery) . Pozniej ubezpieczasz i w droge ;)

http://www.rdw.nl/nl/voer...ropees_land.htm
 
 
 
mos2005 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 17
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 6:33 pm   

Witam czy ktos mogłby mi napisać jak to teraz jest w Holandi odnośnie skutera poruszania sie nim po Holandii. Czytałem o jakims certyfikacie? Sytuacja wyglada tak mam zamiar go kupic, zarejestrowac, ubezpieczyć w PL. i CHCE GO ZABRAĆ DO NL i poruszac sie oczywiście na PL blachach. Nie mam prawka ani na A i B. Czy bede mogł sie normalnie poruszać po Holenderskich drogach? Wiem ze chyba tez zależy od pojemności. Czy mogłbym prosić o odp. kto sie orientuje jak na dzien dzisiejszy jest. Pozdrawiam
 
 
mario50 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 40
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 11:13 pm   Przerobiony skuter

mam pytanie,jesli kupie skutera na niebieskich tablicach a jest przerobiony na wieksza predkosc a zlapie mnie policja i skontroluje to jakie mi groza sankcje.Podobno ze moga odebrac nawet skuter.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Cze 06, 2010 9:11 am   

tak maja prawo .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
DJacek85 
Poczatkujacy
Jacek


Wiek: 39
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 14
Skąd: Harderwijk
  Wysłany: Nie Cze 06, 2010 7:11 pm   Skuter na Polskim Prawku...

Hej,
Dziś kupiłem skuter Peugeot Jetforce :041:
Jutro jadę go przerejestrować. I mam pytanie mogę nim śmigać na Polskim prawku?
Moja żona ma karte moto rowerową, może ją wymienić w holandii na ten certyfikat?
Za pomoc dziękuje i Pozdrawiam...
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Cze 06, 2010 7:14 pm   

Na polskim prawku mozesz, o ile nie jest ono starsze niz 9 lat.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Nie Cze 06, 2010 8:41 pm   

suska napisał/a:
o ile nie jest ono starsze niz 9 lat.


chyba Ci sie pomylilo tym razem...
od momentu przyjazdu do NL ma sie 10 lat na wymiane, a nie od daty wydania dokumentu w PL... no chyba ze ja cos przekrecilem...
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Cze 06, 2010 8:50 pm   

Cytat:
Jeżeli mieszkasz obecnie w Holandii, to jeszcze możesz przez pewien czas nadal używać swoje prawo jazdy. Okres zależy od kraju, w którym uzyskałeś prawo jazdy. Po zakończeniu „okresu przejściowego” musisz wyrobić holenderskie prawo jazdy. Zasady są następujące: Jeżeli posiadasz prawo jazdy, które jest wydane w jednym z krajów Unii Europejskiej (w tym Polska) lub w Islandii, Liechtenstein, Norwegii lub Szwajcarii, możesz normalnie przez 10 lat od daty wydania używać zagraniczne prawo jazdy. Jeżeli prawo jazdy jest starsze niż 9 lat, to możesz jeszcze przez rok jeździć używając obecne prawo jazdy (rok jest liczony od dnia rejestracji w gemeente), warunkiem jest oczywiście ważne prawo jazdy. Poniższy dokument jest w języku niderlandzkim - prosimy o wycięcie i przechowywanie w samochodzie, w razie kontroli prawa jazdy dla potwierdzenia jego ważności można okazać poniższy dokument.
Dokument pochodzi ze strony internetowej RDW (Rijksdienst voor het Wegverkeer – organizacja rządowa zajmująca się ruchem drogowym).

Troche niejasno to napisalam, fakt:

Jesli prawko nie jest starsze niz 9 lat, to moze jezdzic do 10 lat od daty wydania, jesli jest starsze niz 9 lat to do roku czasu od daty zameldowania sie w gemeente trzeba wymienic na nowe. Sory za niescislosc.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
DJacek85 
Poczatkujacy
Jacek


Wiek: 39
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 14
Skąd: Harderwijk
  Wysłany: Nie Cze 06, 2010 10:18 pm   

ok, a co z:
Cytat:
Moja żona ma karte moto rowerową, może ją wymienić w holandii na ten certyfikat?
 
 
 
magdaholland 
Nieśmiały użytkownik
Mysia Pysia :)


Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 31 Mar 2008
Posty: 70
Skąd: Nibylandia :D
Wysłany: Pon Cze 07, 2010 12:03 am   

A ja mam takie pytanie...
Chodzi o to czy na "snorfiets"rowniez musze posiadac certyfikat lub prawo jazdy??
A jesli tak,to moze mi ktos powie na jakie "motorki" nie musze posiadac ani tego ani tego :)
Z gory dziekuje




nie umieszczaj na forum w kazdym poscie, az tylu ikonek
zle sie potem czyta takie posty ...
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lip 04, 2010 12:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Cze 07, 2010 7:02 am   

Cytat:
Rijbewijs AM

Vanaf uw zestiende verjaardag mag u met een bromfiets, snorfiets of brommobiel rijden. Een rijbewijs AM is dan wel verplicht. Zo'n rijbewijs heeft u voor het leven. Maar u moet er wel eerst de benodigde examens voor behalen.

U kunt theorie-examen doen als u zestien jaar of ouder bent.
Enkele maanden voor u zestien jaar wordt, kunt u al wel een examendatum reserveren.

Sinds 1 maart 2010 moet u bovendien het praktijkexamen bromfiets (of het aparte praktijkexamen voor brommobiel) behalen.

Zware overtredingen op de bromfiets tellen ook mee voor het beginnersrijbewijs.


http://www.cbr.nl/bromfiets.pp

Trzeba miec na wszystko AM albo zwykle prawko.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group