NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Panicelinka
Wto Cze 13, 2017 1:27 pm
Rozliczenie 2015 /2016
Autor Wiadomość
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Cze 14, 2016 5:50 pm   

annab napisał/a:
Witam
Mam pytanie.czy dostal juz ktos zwrot za 2015?

Tak, koniec maja
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Cze 15, 2016 1:22 pm   

przeniesione :
Cytat:
Witam!
Mieszkam w Niemczech od 3 lat. W zeszłym roku dostałam pismo z Balastingu, że do końca marca 2016 rozpatrzą moje rozliczenie za 2014 rok. Jednak niedawno dosłali dodatkowe pismo z formularzem, który ma wypełnić niemiecki Finanzamt, który jednak tego odmawia. Powiedzieli że to nie jest standardowy druk, że wcześniej go nie widzieli i ze nie ma możliwości aby ktoś na tym przybił pieczątkę i się podpisał. Czy ktoś miał taką sytuację? Na pewno sporo Polaków pracuje w Holandii i mieszka w Niemczech. Co mam robić? Proszę o pomoc.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Cze 15, 2016 10:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marianx8 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 36
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 54
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Śro Cze 15, 2016 9:04 pm   

Witam,
kilka dni temu dostaliśmy z bd formularz Opgaaf wereldinkomen za 2015 rok. Ktoś to wyliczał i mógłby podpowiedzieć jak to zrobić? Będę wdzięczny za pomoc. Za 2015 rok rozliczaliśmy się u księgowej no ale ta mi teraz mówi, że to jest dodatkowa usługa i na podstawie jaarografów nam to zrobi za 20 euro. Jesli to nie jakaś wielka filozofia to zrobiłbym to sam tzn. z waszą pomocą :028:
Proszę o pomoc.
 
 
annab 
Gaduła
zocha

Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 114
Wysłany: Pią Cze 17, 2016 12:39 pm   

Witam
taka o to informacje opublikowała kancelaria podatkowa.


UWAGA !!! BŁĘDNIE NALICZONE ROZŁĄKOWE 2015 DLA OSÓB Z DOCHODEM SPOZA HOLANDII !!!
Bardzo ważna informacja dla tych którzy rozliczają się z podatku w Holandii wspólnie i mają prawo do korzystania z ulgi podatkowej tzw. „rozłąkowego” za rok 2015.
Okazuje się, że osoby korzystające z tej ulgi podatkowej otrzymywały błędne informacje na temat wysokości kwoty zwrotu z podatku.

Konkretnie: kwoty zwrotu podatku dla partnera fiskalnego z dochodem z Polski lub innego kraju poza Holandią, zostały zawyżone.

Problem powstał w wyniku zastosowania błędnych algorytmów w programach do rozliczeń, czego wynikiem jest błędne obliczanie kwoty zwrotu. Programiści pracują nad tym, by ten błąd naprawić.
W konsekwencji błędu w programach, kwota ulgi podatkowej została zawyżona.
Nie wiadomo na ten moment, czy dyrekcja Belastingdienst wiedziała o istniejącym błędzie, czy też nie. I czy będzie wydawała decyzje na podstawie danych podanych przez podatnika korzystając z własnych obliczeń, czy wyda decyzje na podstawie obliczeń przesyłanych przez programy podatkowe.
Jeśli po otrzymaniu deklaracji, holenderski Urząd wyda prawidłową decyzję na podstawie własnych obliczeń, czyli z prawidłową kwotą rozłąkowego, będzie to oznaczało wypłatę kwot zwrotu mniejszych niż uprzednio wyliczone przez biura podatkowe.
Jeśli jednak urząd wypłaci kwoty zgodnie według błędnych obliczeń, może to w przyszłości skutkować niemiłą niespodzianką w postaci czeku do zwrotu części otrzymanego zwrotu z podatku.
Jak będzie - zobaczymy na podstawie decyzji, które Belastingdienst zaczyna wydawać. Dlatego wszystkie osoby czekające na zwrot tzw. ”rozłąkowego” prosimy o uwagę. A naszych klientów o wysłanie decyzji do sprawdzenia.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pią Cze 17, 2016 2:22 pm   

I teraz kancelerie podatkowe panikuja? Przebijaja sie reklamami kto da najwiekszy zwrot i jak najszybciej, a mogliby wytlumaczyc swoim klientom roznice pomiedy voorlopige aanslag a definitieve aanslag...
 
 
usmiech:) 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Cze 2016
Posty: 2
Wysłany: Pon Cze 20, 2016 2:34 pm   Rozliczenie 2015

Dzień dobry i cześć wszystkim :)

Przepraszam jeśli pytania będą infantylne, ale rozliczam się pierwszy raz, tyle się już naszukałam, a nie mam pewności...

Czy ktoś orientuje się:

1. Czy mogę wysłać do Belastingdienst swój numer konta zanim mój księgowy mnie rozliczy? (listownie, rozliczam się pierwszy raz przez login i hasło, nie byłam zameldowana, nie mam Digid)

2. Z tego co znalazłam robię to przez formularz Opgaaf Rekeningnummer (konto mam holenderskie) ze strony Belstingu. Są tam dane, m.in. adres - czy ktoś wie, czy adres ten musi taki sam jak podany w banku adres zamieszkania (jestem teraz w Polsce, wolałabym, żeby tu przychodziła ew.korespondencja, ale nie wiem czy nie porównują go z tym z banku, a tam mam mój stary holenderski).?

3. Czy wymagane 2 załączniki (skan dowodu, wyciąg z konta potwierdzający, że jestem właścicielem) należy wysłać w jednym liście razem z formularzem Opgaaf Rekeningnummer czy napierw sam formularz, a potem dostanę jakąś odpowiedź i dosyłam resztę?


Pozdrawiam i dziękuję, jeśli ktoś znajdzie czas na odpowiedź :)
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Cze 26, 2016 2:43 pm   

Witam,

Pytanie lepiej sie rozliczac razem czy osobno z NL urzedem skarbowym ?

Mowa tutaj o 2 osobach co maja zameldowanie pod 1 adresem , bez dzieci , hipoteki itp

Jak dane osoby rozliczaja sie osobno to musze zwracac do NL urzedu ...

Czy wspolne rozliczenie cos daje tzn jakies znizki itp ?
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Shot Caller
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 1
Wysłany: Nie Lip 03, 2016 11:18 am   

Witam, jak to jest z otrzymaniem zwrotu z podatku za rok 2015? Wszystkie papiery wysłałem 4 maja (w tym zaświadczenie z Polski) i do tej pory nie otrzymałem zwrotu, za 2014 roku już miesiąc temu dostałem. Mają jakiś ustalony czas na wypłatę?
 
 
voytec85 
Poczatkujacy
voytec

Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 1
Wysłany: Pon Lip 11, 2016 10:30 pm   

Jakis czas temu przyszło do mnie pismo z Belastingu.Czy ktoś mógłby mi napisać o co w nim chodzi i ewentualnie jak rozwiązać problem? Z góry dziękuje pomoc.


tlumaczymy w innym temacie przenioslam http://www.niedziela.nl/f...p=314594#314594
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Lip 11, 2016 11:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jimi50455045 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 6
Wysłany: Wto Lip 19, 2016 1:13 pm   rozliczenie

dostał już ktoś zwrot podatku za 2015?
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Lip 19, 2016 6:28 pm   

Jimi50455045, Juz zapomnialam, ze cokolwiek dostalam.... Koniec maja to byl... :037:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Jimi50455045 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 6
Wysłany: Śro Lip 20, 2016 12:13 pm   rozliczenie 2015

Ja wypełniłem papiery rozliczałem sie przez firme Polska już w 15 marca i do tej pory jeszcze nie mam kasy dostałem 2 listy z Balastingu w których pisało czy sie zgadzam na przelanie kasy na konto firmie co mnie rozliczała no zgadzam sie bo rozliczyli mnie za pobraniem kasy z tego rozliczenia bo nie miałem akurat i jak na razie cisza z kasa.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Lip 20, 2016 1:10 pm   

Jimi50455045,

To ta firma nie moze zadzwonic za ciebie z pytaniem dlaczego Belastingdienst jeszcze nie przelal? Przeciez juz im zaplaciles?
 
 
Jimi50455045 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 6
Wysłany: Śro Lip 20, 2016 1:21 pm   rozliczenie 2015

Kasę wezną z rozliczenia dopiero bo im jeszcze nie płaciłem.
a jak to jest dużo osób dostało?
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Lip 20, 2016 7:09 pm   

Jimi50455045,
Bylo juz wiele razy powtarzane, jesli wyslales przed 1 maja, przed 1 lipca dostaniesz odpowiedz.
Wiekszosc osob juz dostala.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group