NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Lis 09, 2011 10:35 pm
Rejestracja samochodu
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Kwi 12, 2014 6:25 pm   

tijs napisał/a:
ad 3 podatek drogowy można płacic na dwa sposoby - kwartalnie lub za cały rok. Nie ma możliwosci płacenia co miesiąc.


opowiadasz ...to dlaczego ja place za swoje auto podatek co miesiac :028:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
tijs 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 26
Skąd: Tilburg
Wysłany: Sob Kwi 12, 2014 6:27 pm   

Gochna H, gdy ja dostalem papiery z belastingu, mogłem wybrać tylko opcje kwartalna lub roczną... A może cos przeoczyłem :)
_________________
Better work, better life.
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Kwi 12, 2014 6:31 pm   

tijs,


a moze dlatego, ze mi sciagaja z konta automatycznie, ale ja zaznaczylam sobie taka opcje ,bo inaczej mialabym jednorazowo / kwartalnie , sporo do zaplacenia


Cytat:
Bij automatisch betalen wordt het bedrag per tijdvak van 3 maanden in 3 (gelijke) maandbedragen verdeeld. De maandbedragen kunnen iets verschillen, omdat de maandbedragen op hele euro's worden afgerond.


ze strony autobelasting

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Kwi 12, 2014 6:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tijs 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 26
Skąd: Tilburg
Wysłany: Sob Kwi 12, 2014 6:38 pm   

Gochna H, ja ustawiłem incasso kwartalnie... za 950kg benzyne nie zbiednieje. Dzieki za wyjasnienie :)
_________________
Better work, better life.
 
 
 
golfkr 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 27
Skąd: Holandia
Wysłany: Sob Kwi 12, 2014 10:49 pm   

Dzięki tijs :)
Ostatnio zmieniony przez golfkr Sob Kwi 12, 2014 10:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Russian
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 7
Wysłany: Sob Maj 17, 2014 3:29 pm   RDW

Czy ktoś miał przyjemność przerejestrowywać auto zakupione w Holandii, po zmianie przepisów, w Amsterdamie? Holender od którego chcę kupić auto uparcie twierdzi, że przerejestrowania (mając w ręku uittreksel, bez holenderskiego prawa jazdy oraz dowodu tożsamości) można dokonać tylko w trzech oddziałach RDW - Groningen, Zoetermeer i Den Bosch. Ktoś może to potwierdzić?
 
 
lena.a 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 77
Wysłany: Sob Maj 17, 2014 6:29 pm   

jeśli nie masz holenderskiego dokumentu to tak tylko w RDW jest 18 miastach nie tylko 3. Jest również w Amsterdamie ja rejestrowałam w Zoetermeer
_________________
http://humanitarni.pl/#
 
 
Russian
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 7
Wysłany: Sob Maj 17, 2014 6:49 pm   RDW

Również wydawało mi się, że jest w 18 miastach ale ten człowiek uparcie twierdzi, że tylko w trzech, które podałem można dokonać zmiany właściciela.
 
 
vanrafell 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 97
Wysłany: Wto Maj 20, 2014 6:49 pm   

http://www.rdw.nl/overrdw...iediensten.aspx
Z tego co rozumię to ten facet miał rację. Kierwa, ładnie pokomplikowali...
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Maj 20, 2014 7:23 pm   

vanrafell napisał/a:
http://www.rdw.nl/overrdw/Paginas/Baliediensten.aspx
Z tego co rozumię to ten facet miał rację. Kierwa, ładnie pokomplikowali...


Facet niema racji i Ty tez zle zrozumiales. 2 m-ce temu przerejestrowywalismy auto niemajac NL prawka i z uitrekslem z gminy w reku i na pewno nie bylo to w jednym z tych trzech miast.

Tak mi sie teraz przypomnialo, ze kolega z pracy pod koniec kwietnia kupil auto i rejestrowal je w ten sam sposob w oddziale w Zwolle.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
Ostatnio zmieniony przez agastepa13 Śro Maj 21, 2014 12:43 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
revolution 
Poczatkujacy


Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 7
Skąd: Gelderland
Wysłany: Nie Cze 01, 2014 5:41 pm   

Witam!

Chcę kupić w NL auto od razu na żółtych blachach, ale mam domek bez meldunku. Czy ktoś się orientuje, czy miałbym jakiś problem gdybym zameldował się gdzieś w gemeente tylko po to żeby kupić to auto, i po przerejestrowaniu na siebie i załatwieniu ubezpieczenia, wymeldowałbym się? Ubezpieczalnia czy Belasting nie mieli by nic przeciwko?

Proszę o odpowiedź kogoś kto ogarnia temat.
_________________
~~~~revolution
 
 
golfkr 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 27
Skąd: Holandia
Wysłany: Wto Cze 24, 2014 8:37 pm   kupno

Witam

Juto kupuję auto w Holandii od dilera samochodowego, jakie papiery muszę wziąść od sprzedającego żeby zarejstrować auto w RDW,sprzedający sprawdzał w komputerze moje PL prawojazdy i niestety przez system nie przechodzi,dlatego chcę mieć pewność co potrzebuję od sprzedającego.Samochód jest 50km od miejscowości w której mieszkam ,czy mogę nim dojechać do domu - bo ubezpieczenie muszę sam załatwić.
 
 
tijs 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 26
Skąd: Tilburg
Wysłany: Nie Cze 29, 2014 7:47 pm   

PL prawo jazdy nie przejdzie - musisz miec holenderski dowód tożsamości , aby takowy samochód zarejestrować na swoje imie w biurze komisu, w innym wypadku jedziesz z dokumentami samochodu do RDW. Co musisz mieć ze sobą w RDW?
- dowód tożsamości , najlepiej paszport lub dowód osobisty,
- dokumenty pojazdu czyli dwuczęsciowy KOD (tenaamsteling),
- zieloną karte pojazdu z danymi aktualnego właściciela,
- uittreksel z Gminy w której jesteś zameldowany - jako dowód stałego miejsca pobytu i stałego adresu korespodencyjnego,
- dowód ze stacji diagnostycznej o aktualnym przeglądzie APK chyba też jest wymagany.
- 10 euro przy sobie na opłate przy okienku (może być też karta).

Czy można takim autem jechać? Raczej nie, właściciel bedzie chciał pewnie jechac z Toba do RDW załatwić papiery, bo jeśli coś sie stanie po drodze to właściciel może mieć duże problemy np z ubezpieczeniem. Załatw rejestracje na miejscu, zadzwon od razu do ubezpieczalni i dopiero wtedy jedź w trase powrotną. Takie moje zdanie przynajmniej.

To chyba tyle. Powodzenia.
_________________
Better work, better life.
Ostatnio zmieniony przez tijs Nie Cze 29, 2014 7:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mala40
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 19
Wysłany: Nie Lis 16, 2014 12:00 pm   

przenioslam do odpowiedniego tematu http://www.niedziela.nl/f...p=303530#303530
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lis 16, 2014 12:04 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
golfkr 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 27
Skąd: Holandia
Wysłany: Nie Lis 23, 2014 3:54 pm   

tijs napisał/a:
.

Dzięki :)

Teraz mam pytanie odnośnie exportu autka do PL ,czy można liczyć na jakieś ulgi z tym związane (przesiedlenie czy coś w tym stylu?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group