NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybory 2007
Autor Wiadomość
Pan Diabel 
Poczatkujacy
Fashe Romantyk


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 31
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 3:28 pm   

Bardzo ladna wyliczanka Kiepie. Nie dowiedzialem sie z niej niczego nowego, niemniej gratulacje za poniesiony trud i wysilek w probie uswiadomienia mnie kto rzadzi od czasu "upadku" komuny. Fascynujace! :D

Nie rozumiem wciaz tekstu "oni juz tez rzadzili". Skad ta natretna mysl zeby dawac wladze tym ktorzy jeszcze nie rzadzili?. Czyz obserwujac poczynania "drugiej strony" nie masz drogi Kiepie wrazenia ze jest to lustrzane odbicie rzadzacej frakcji? Nie wydaje Ci sie ze gdyby w 2005 roku wybory wygrala Platforma (na ktora wtedy z reszta glosowalem) mielibysmy dokladnie taka sama sytuacje? Megalomanski rzad mniejszosciowy i opozycje ktora dla zasady mowi nie?


Faktem jest niezbitym, ze po ostatnich wyborach poziom uprawianej polityki zblizyl sie niebezpiecznie do praktyk niektorych plemion afrykanskich. Ale bedac na miejscu opozycji, chcac przyciagnac niezdecydowany elektorat PiSu staralbym sie raczej przedstawiac alternatywy dla poczynan rzadu a nie dasac sie na wszystko jako dziecko ktoremu mama zabrala zabawki.

Pierwszy przyklad z brzegu - kryzys koalicyjny. Idealny moment na zdobycie glosow ludzi ktorzy zniechecili sie do PiSu po mariazu z SO i LPR.
Co robi opozycja? Nic. Jak mowi sam Tusk - czekamy. Na co? Na zbawienny wypadek w ktorym zgina koalicjanci i bedzie mozna przejac wladze zerowym kosztem?

Zapytam tylko. Na co mam otworzyc oczy? Na PO ktore nie ma zadnego pomyslu na rzadzenie i z mila checia uscisnie reke Czerwonego Olka?
A moze na LiD ktory jawi sie jako nowa odrodzona lewica?

PiS nie jest partia idealna ale przynajmniej ma charakter w porownaniu do nijakiej PO.

Mozesz sie z tym zgadzac lub nie. Ja wiem na kogo glosowac i mam spokojne sumienie.

Pozdrawiam.
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 3:40 pm   

AAAAAAAAAAA se glosuj na kogo chcesz :!: :!: :!:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
yourij 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 19
Skąd: Myslovitz
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 3:41 pm   

Diabełku, cytuję za wikipedią...
Cytat:
Kiep - staropolskie słowo znane z literatury XV-wiecznej (podobnie stare słowo czeskie i ruskie), oznaczające pierwotnie kobiecy srom, a w przenośni także kobietę, a później także mężczyznę zniewieściałego lub zachowującego się nie po męsku (np. niehonorowo lub nierozumnie), z którego wzięło się później kolejne znaczenie na określenie człowieka głupiego, które przetrwało do naszych czasów.

czyli generalnie chciałeś gościa obrazić... zupełnie bez powodu, tylko dlatego, że jest między wami tzw. różnica zdań... często się to zdarza na różnych forach - najczęściej w wykonaniu zacietrzewionych zwolenników ... (tu wstawić nazwę ugrupowania)

A tak rozszerzając temat - na razie znalazłem jedno forum, gdzie dyskusja prowadzona jest merytorycznie i pozwala na wyrobienie sobie własnego zdania zgodnie z przekonaniami... bo dyskutanci operują konkretami i szanują się nawzajem... :roll:
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 3:42 pm   

Cytat:
Na co mam otworzyc oczy?


Na kłamstwa kłamstwa i kłamstwa Kaczyńskiego i jego kumpli.

Jarosław Kaczyński zapewniał, że ludzie z jego listy nie upolitycznią spółek skarbu państwa ...

Cytat:
Czesław Łączak – rada nadzorcza, Zakłady Azotowe w Tarnowie

Czesław Cichoń – rada nadzorcza, KGHM Polska Miedź

Andrzej Jaworski – prezes Stoczni Gdańskiej

Stanisław Kostrzewski – wiceprezes Banku Ochrony Środowiska

Piotr Woyciechowski – przewodniczący rady nadzorczej Nafty Polskiej, były szef spółki Gminna Gospodarka Ochota

Sławomir Skrzypek – były wiceprezes banku PKO, zasiadał też w radzie nadzorczej Banku Pocztowego, TVP i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jacek Rusicki – rada nadzorcza, Ruch

Jacek Tarnowski- rada nadzorcza Banku Gospodarstwa Krajowego, rada nadzorcza Agencji Rozwoju Przemysłu SA i rada nadzorcza Grupy Lotos SA

Robert Malicki- rada nadzorcza Poczty Polskiej

Kazimierz Smoliński – były prezes Stoczni Gdynia


Dodajmy do tego ciekawego grona Pana Anrzeja Urbańskiego - Prezes TVP. Byly szef kancelari Prezydenta Kaczyńskiego oraz Panią Kruk KRRIT. :D

Odpolitycznienie spółek skarbu państwa było sztandarowym hasłem PiS w kampanii wyborczej :!: :D
 
 
Pan Diabel 
Poczatkujacy
Fashe Romantyk


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 31
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 3:45 pm   

Bardzo wazny glos w dyskusji! Czytalas co masz w sygnaturce?

Ostatnio zmieniony przez Pan Diabel Śro Wrz 19, 2007 3:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pan Diabel 
Poczatkujacy
Fashe Romantyk


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 31
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 3:47 pm   

yourij napisał/a:
Diabełku, cytuję za wikipedią...

bla bla bla cos tam cos tam



A jak sie odmienia Kiepo? Przeciez tak sie chlopak nazywa....
 
 
yourij 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 19
Skąd: Myslovitz
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 3:51 pm   

doczytałem po czasie - Diabeł ma rację... Tusk i PO są cholernie nijakie... czasem mam wrażenie, że powinni się zbratać z PSL i równie nijakim (czyt.niezdecydowanym i bez jaj) Pawlakiem...
tyle że z drugiej strony PiS przegrał u mnie po tym, jak wszedł w koalicję z LPR i Samoobroną - obie partie są zbyt skrajne.. oraz zbyt populistyczne. Moje prywatne zdanie jest takie, że po wyborach PiS i PO powinni dojść w końcu dać POPiS wzajemnych ustępstw... LiD będzie miał (miała?) dość dobry wynik i duże szanse na skuteczne działania jako opozycja.. ale bracia u władzy są zbyt bliźniaczy... i nie będą chcieli się podzielić tortem..
Dlaczego POPiS ? Na chwilę obecną tylko z jednego powodu - łącznie ponad 60% głosów !! A przy dobrych wiatrach nawet 2/3 i żadnego dogadywania się z kimś, kto tak naprawdę nie ma realnego poparcia społeczeństwa...
 
 
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 3:53 pm   

Administrator albo Pawel! Prosze o zamkniecie tego tematu zanim ktos kogos zatlucze klawiatura tutaj.
_________________
Nell
 
 
yourij 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 19
Skąd: Myslovitz
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 3:57 pm   

nie widzę powodu..
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 3:59 pm   

nelly napisał/a:
Administrator albo Pawel! Prosze o zamkniecie tego tematu zanim ktos kogos zatlucze klawiatura tutaj.


Nelly, pozwol ze ja sie wypowiem:
przy polityce nie bedziemy stosowac cenzury... ;) Juz nie raz tu na forum zarzucano nadgorliwosc z kasowaniem co ciekawszych dyskusji... Jak tak dalej pojdzie to forum calkiem wymrze tylko pod nawalem ogloszen...

Jak na razie wszystko jest pod kontrola i nikt nikogo nie moze zatluc klawiatura - niemozliwe by chlopcy siedzieli obok siebie to piszac :lol:

No wiec kontynuujcie swoja dyskusje byle nie obrazac sie niepotrzebnie nawzajem....
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 4:01 pm   

Niby dlaczego? Pan Diabeł chciał argumentów i je dostaje jak na dłoni.

Jak bedzie się prosił o wiecej również je dostanie. Chodź i tak nie sciągnie z siebie tego mocherowego beretu. Skoro on przewodniczącego LiD'u , który ma 33 lata i z pewnością byłby dobrym kandydatem na premiera nazywa komuchem. To ja nazywam go mocherem.
 
 
Pan Diabel 
Poczatkujacy
Fashe Romantyk


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 31
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 4:04 pm   

Nie bede cytowal calego tekstu Jurija. Zgadzam sie ze obie partie powinni wykazac zdrowe myslenie i razem polaczyc sily. Tym bardziej ze LiD zaczyna przybierac realne ksztalty. Pogladowo obie partie (Po i PiS) sa do siebie zblizone. PO wyznaje ordoliberalizm ktory w swoich zalozeniach laczy katolickie nauki spoleczne i konserwatyzm, ktorego zasady wyznaje rowniez PiS.
Beda oczywiscie zgrzyty na linii prowadzenia gospodarki ale mysle ze i na tej plaszczyznie mozna dojsc do konsensusu.
Problem w tym ze niestety poziom prowadzenia polityki jest w tym momencie zalosny. Od pewnego czasu mam wrazenie ze najlepsza inwestycja w Polsce jest kupno dobrego dyktafonu :?
Zobaczymy co pokaza wybory. Licze na rozsadek i dzentelmenstwo po obu stronach (wiem ze to pobozne zyczenie patrzac na powyzsze plakaty).
 
 
Pan Diabel 
Poczatkujacy
Fashe Romantyk


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 31
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 4:13 pm   

Kiepo napisał/a:
Niby dlaczego? Pan Diabeł chciał argumentów i je dostaje jak na dłoni.

Jak bedzie się prosił o wiecej również je dostanie. Chodź i tak nie sciągnie z siebie tego mocherowego beretu. Skoro on przewodniczącego LiD'u , który ma 33 lata i z pewnością byłby dobrym kandydatem na premiera nazywa komuchem. To ja nazywam go mocherem.


Jezeli uwazasz ze Wojciech Olejniczak jest dobrym kandydatem na premiera i nie jest komuchem to ja jak najbardziej jestem mocherem.
Zapytam tylko dla pewnosci: chodzi o TEGO Wojciecha Olejniczaka? Czlonka sztabow wyborczych Kwasniewskiego i potem Cimoszewicza? Przewodniczacego SLD?

Napisz moze cos od siebie a nie kolejna wyliczanke wklejanke. Chetnie poznam Twoj sposob myslenia.
 
 
yourij 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 19
Skąd: Myslovitz
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 4:14 pm   

no dokładnie... dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby POPiS vs. LiD - plus PSL zamiast Samoobrony... ale strażak Pawlak w porównaniu z Lepperem wypada dość blado na ekranie telewizora w polskiej, swojskiej chałupie... a o ile wiem, to PSL to partia reprezentująca interesy wsi...

generalnie tak długo, jak do sejmu (i senatu) będzie pchało się przy pomocy blokowania 5 tysięcy mało ważnych partyjek, tak długo będzie za przeproszeniem RLD w parlamencie...

a tak przy okazji... właśnie się dowiedziałem, że kolejny Lepper pcha się do polityki - przyszły senator Boguś A. Lepper :shock:

Głównym atutem ma być nazwisko i drugie imię - Andrzej. (za GW)
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 4:15 pm   

To moze Ty odnieś się w koncu do tych obietnic wyborczych Kaczyńskiego miedzy innymi do tego co Ci przedstawilem, a nie piszesz co by było gdyby było.

Tak to Ten Wojciech Olejniczak, pare lat temu najlepszy minister rolnictwa jakiego Polska miała.

Po drugie poświęć troche czasu i sprawdz ile posłow z PiSuaru bylo w PZPR.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group