NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:04 am
kupno samochodu
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Sty 07, 2010 8:22 pm   

zaq napisał/a:
poczytalem troche wiecej i jest tak, ze dsg to jakies 15kg wiecej. roznice robi silnik i 4motion.


W8 czy 3.6?
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Czw Sty 07, 2010 8:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Sty 07, 2010 9:08 pm   

w8 juz nie ma, a 3.6 jest tylko w r36 (nie lubie takich odpustowych wersji) i w ameryce (liczniki w milach). wiec jest europejska wersja - 3.2 :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Czw Sty 07, 2010 10:56 pm   

baileys napisał/a:
Mucha_75 napisał/a:
ML waży około 1800
musze cie niestety rozczarowac .
Waga ML- ow zaczyna sie od 2000 kg.
W diesle zaczynaja wage od 2200 kg :(
Mucha_75 napisał/a:
szukam czegoś do 11 tyś euro

Ale powiedz jeszcze w jakim wieku :)


Mercedes ML 230 waży niecałe 1850 kg. Waga ML-a to jest właśnie powód dla którego nie kupię tego auta, teściu ma ładnego ML 2000 rok, jeździ mi sie nim pięknie jak jestem w Polsce na urlopie, czuć tą moc, tyle że paliwożerny no i ta waga. A wiek auta którego szukam zależy od klasy auta, wolę Audi A6 2003 rok niż za te same pieniądze np jakieś Mondeo 2005/ 06.
Ostatnio zmieniony przez Mucha_75 Czw Sty 07, 2010 10:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hamster 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Lip 2007
Posty: 102
Skąd: Hengelo
Wysłany: Śro Lut 10, 2010 5:43 pm   kupno samochodu

tak jak obiecywalam , jesli dokonam zakupu samochodu to sie pochwale...

mianowicie : Alfa Romeo GT coupe

za tydzien test na polskich drogach ;)
Ostatnio zmieniony przez Hamster Śro Lut 10, 2010 5:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Czw Lut 11, 2010 4:08 am   

No to ja też :) Opel Vectra 2003 1.8 benzynka, lekko usportowiony :)
 
 
polodriver13 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 40
Wysłany: Pon Lut 15, 2010 3:01 am   ???

Cytat:

chcialam prosic o rade w sprawie kupna samochodu.
Jakie auto sugerujecie do jezdzenia po Holandii, parkowania szczegolnie
No i zeby czasem mozna bylo wyskoczyc do Polski bez obciazania silnika samochodu,
aha , auto ma byc dla 3 osobowej rodziny,wszyscy dorosli..


Uważam, że Twoim wymaganiom w zupełności odpowiada Skoda Fabia 1,2 60KM. Znakomicie parkuje i do Polski też możesz nim wyskoczyć bez obciążania silnika samochodu. Gorąco polecam.

A tak na poważnie - nie zawracaj Pan dupy forumowiczom takim dennym pytaniem i zastanów się Pan zanim zadasz pytanie. Nikt tu nie jest Duchem Świętym i nie wie jakie gusta Pan masz i ile kasy na koncie :013:
Ostatnio zmieniony przez polodriver13 Pon Lut 15, 2010 3:07 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pon Lut 15, 2010 8:16 am   

po pierwsze to autorka watku kupila juz auto (pochwalila sie kilka postow wyzej). a po drugie toforumowicze byli chetni do pomocy, wiec twoja rada jest jakby bez sensu...
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 10:48 pm   

Witam,

Nie chce zaklać nowego tematu wiec napisze go tutaj:

Otoż jesli wszystko pójdzie dobrze to od września bedę pracował na kontrakcie , bedę również wynajmował wlasne lokum - problem w tym ze nie bede juz mial auta firmowego jak teraz ...

Moje pytanie jest takie czy np bede mogl zakupic auto na hol rejestracjach(mowa tutaj o jakimś malutkim autku max do 500-1000 euro) i czy do tego auta bedę mogl wykupic hol ubezpieczenie na polski paszport/dowód (posiadam polskie prawo jazdy, na początku będę bez meldunku )

Do pracy bede mial jakies 15 km w jedna strone a boje sie kupic auto do 5 tys zl w Polsce a nastepnie jechac nim do NL (bo mam ok 1200 km i nie kazde stare auto da rade z taka traca )

Autem tym mam zamiar jedzic tylko do pracy i na zakupy w NL a do Polski bedę smigal busem lub samolotem ... :083:

Co myślicie na ten temat ???

Pozdrawiam Serdecznie
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
Ostatnio zmieniony przez Beny.rac Wto Lut 16, 2010 10:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 11:12 pm   

bez problemu kupisz ubezpieczenie na pl paszport i prawko.
problemem moze byc meldunek przy zakupie samego samochodu. na poczcie moga sie o to zapytac jak zobacza pl prawko (o dokument potwierdzajacy zameldowanie w NL).
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
Ostatnio zmieniony przez zaq Wto Lut 16, 2010 11:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 11:43 pm   

zaq napisał/a:
bez problemu kupisz ubezpieczenie na pl paszport i prawko.
problemem moze byc meldunek przy zakupie samego samochodu. na poczcie moga sie o to zapytac jak zobacza pl prawko (o dokument potwierdzajacy zameldowanie w NL).


Czyli mam rozumiec ze z ubezp problemu nie będzie tylko z zakupem auta ... :011:
Bo przeglądam :
http://www.autowereld.nl/
http://www.autodealers.nl/

I powiem ze do tej ceny tzn do ok 600 euro miałbym takie same auto jak moja firmowka Citroen AX 1.1 benzyna ... :082:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 1:05 am   

Ja niedawno przez to przechodziłem, do ubezpieczalni nie potrzebujesz w zasadzie żadnego dokumentu, wszystko załatwiasz przez internet.Tak jak kolega wyżej pisał, problem pojawia się przy rejestracji auta na poczcie na twoje nazwisko, musisz mieć Uittreksel z Gemeente potwierdzający meldunek (nie starszy niż bodajże 30 dni) dla RDW itp, albo holenderskie prawo jazdy, którego wyrobienie wiąże się z meldunkiem.
 
 
Hamster 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Lip 2007
Posty: 102
Skąd: Hengelo
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 8:45 am   kupno samochodu

zgadza sie , przy rejestracji samochodu wymagaja potwierdzenia zameldowania w danej gminie , uitreksel (na rejestracje samochodu ) jest wazny 3 miesiace od wydania , mnie kosztowalo to 8,50

jesli chodzi o ubezpieczenie , to bez problemu mozna dokonac tego przez internet,

sprawa kupna samochodu 500-1000eu, obawialabym sie , ze koszty utrzymania -naprawy tego samochodu moga sie okazac wysokie w skali roku, no chyba , ze reparujesz czasem sam...
zycze powodzenia :023:
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 8:58 am   

w takim citroenie to za bardzo nie bedzie mialo sie co popsuc :) czesci tez do najdrozszych nie naleza, wiec nie powinno byc zle.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 12:07 pm   

Dzięki Panowie za wyczerpującą odpowiedz ;)

Troszkę mnie zasmuciliście czyli nici z zakupu auta na hol rejestracjach... :011:

Pozdrawiam Serdecznie
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 2:36 pm   

zaq napisał/a:
w takim citroenie to za bardzo nie bedzie mialo sie co popsuc :) czesci tez do najdrozszych nie naleza, wiec nie powinno byc zle.


A szczeoglnie w wersji 1.5D ktora wącha paliwo :-) Przy 50km/dzien dieslel moze sie juz oplacac trzeba by policzyc.

A i sprawdz ubezpiecznie bo sie mozesz niemilo zaskoczyc...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Śro Lut 17, 2010 2:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group