NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Holandia opodatkuje każdy kilometr jazdy samochodem
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 9:57 am   

GPS jako zrodlo danych do ilosci przejechanych kilometrow jest nie realne. Dlaczego?

Postawcie sobie GPS przy oknie oknem na pare dni i wlaczcie rejestracje trasy. Zobacz ile km gps "przejedzie" spokojnie sobie lezac.

Najbardziej realnym (wg) rozwiazaniem jst to co mowi Baleys.


@Przemek - maja byc liczone tylko kilometry z Holandii.

Co do doniesien prasowych - wczoraj byl u mnie znajomy ktory pracuje przy tym projekcie. Stawka za kilometr nie bedzie stala! Bedie zalezala od odcinka, pory dnia, etc...
Dokladne stawki nie sa jeszcze ustalone
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 10:11 am   tez mysle ze GPS nie przejdzie

Jakis czas temu,chyba na wp.pl czytałem art. odnosnie nowych ustaw ,projetow Parlamentu Europejskiego i była w nich mowa,że wszyskie panstwa EU beda musialy wprowadzc system tzw."bramkowy" do poboru oplat,na podobe Polski.
Na GPS Holandia stracilaby ogromne miliardy;wdrozenie systemu,utrzymanie go-serwis i oczywiscie ogromne mozliwosci ominiecia systemu opartego na sygnale satelitarnym i nie placenia tego rodzaju balastingu:)
 
 
ghambit 
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 108
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 11:09 am   

baileys napisał/a:
MrRoger napisał/a:
W zyciu bym nie pozwolil na wsadzenie jakiegos GPS'u do mojego auta i zdalne sledzenie go przez - BA!!! Urzad Skarbowy....

Juz sa .9 na 10 aut firmowych ma takiego gps . Ja sobie tez w prywatnym aucie wbudowalam i sie ciesze . w razie kradziezy o wiele szybciej znajda to auto jak bez gps.
Te oplacane km chca wprowadzic na glownych autobanach. nie na wszystkich drogach.

[ Dodano: Sob Lis 14, 2009 6:11 pm ]
singelnl, a poczytaj reszte artykulu. o jakie auta chodzi :)


Jeżeli ktoś będzie na tyle 'ambitny' aby pokusić się na twoje auto, twój lokalizator na nic się zda. Zagłuszacze sygnałów kosztują takie grosze że można nosić je jako breloczki do kluczy.

A co do podatku to świetna sprawa, nie widzę powodu dla którego mam płacić tyle samo co osoby robiące 10x więcej km niż ja mimo iż częściowo płacą już to w podatku na paliwie.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 11:11 am   

Gdzie masz podatek drogowy w paliwie? Bo chyba nie w Holadnii ;)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 11:24 am   

ghambit, a zkad wiesz jaki ja mam ??
A takie gadanie moze na nic sie niezdac ??
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 11:40 am   a propos inwigilacji

Myslisz ze sledzenie zwyklego obywatela jest takie latwe,trzeba miec zezwolenia itd.? Rownie dobrze pewne sposoby inwigilacji moga wykorzystac zwykli obywatele i to bez zezwolenie np. przeciwko leniwym,niekompetentnym badz majacym jakies uprzedzenia urzednikom,badz w biznesie przeciwko nie slownym kontrahentom(ciebie neka CBS a ty urzednikow w skarbowce).A to przyklad mojego urzadzenia:kamera 0,8mm obiektw,dyktofon,i zaklucacz wszystkich sygnalow opartych na falach w promieniu 10 metrow,wbudowane 4 GB ,urzadzenie godne uwagi(to czarne,prawie pioro):
.
a zapomnialem dodac ze jeszcze mozesz nim pisac :)
Ostatnio zmieniony przez przemekm26 Nie Lis 15, 2009 11:47 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 12:50 pm   

przemekm26, zaduzo ogladasz szpiegoskich filmow . JAk nie masz nic do dodania na temat km ktore bedziemy placic w NL . Zamilknij.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
ghambit 
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 108
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 1:30 pm   

baileys napisał/a:
ghambit, a zkad wiesz jaki ja mam ??
A takie gadanie moze na nic sie niezdac ??


Nie ważne jaki odbiornik posiadasz, każdy działa na tej samej zasadzie. Wystarczy zakłócić jedna z dwóch częstotliwości sygnałów nadawanych przez satelity, a twój odbiornik traci fixa. To samo dotyczy wszystkich urządzeń geolokalizacjach opartych o fale radiowe. Więc jeżeli będziesz miał tego pecha i trafisz na złodzieja nie amatora czego Ci nie życzę, twoje zabezpieczenie na niewiele się zda.

Co do opłat paliwowej w Holandii faktycznie nie wiedziałem że nie zawiera podatku, nigdy nie interesowałem się co kryję się pod ceną 1,45€ poza litrem E95.
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 1:48 pm   baileys

Sama zaczelas o instalacji GPS w aucie przeciw zlodziejom. Ja tylko podalem nastepny powod dla ktorego takie system rozwiazan podatkowych minie sie z celem. Co do mojego urzadzenia w dlugopisie moj adwokat bardzo je polubił :) A zastosowan jest wiele i w roznych sytuacjach a dowod w postaci nagrania jest nie zastapiony. A filmow szpiegoskich nie lubie,interesuje mnie elektonika,technika.
A jak chcesz zabezpieczyc auto przed kradzieza to najlepsze sa blokady mechaniczne badz sprytnie przemyslane odciecia jakis ukladow w aucie i to kilka-aby zlodziejowi znudzilo sie po drugim szukac trzeciego kabelka. Mozesz rowniez zmienic bieguny w interfejsie auta a wtedy zlodzieja profesjonaliste szlak trafi jak mu sprzet z dymem pojdzie:) Mojemu znajomemu zdodziej ze zlosci srubokret wbił w wyswietlacz nawigacji w aucie ale auto nie odjechalo w sina dal.
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 1:49 pm   

A mnie się ten pomysł troche podoba bo teraz płacę 350 euro na kwartał, tj 116 miesiecznie a jeżdżę tylko 1400 km/m-c.Może wyjdzie troche mniej.Tylko znając reguły wszelkich zmian to dla rządu kazda zmiana przepisów musi sie opłacać.Liczy się zimna kalkulacja tak,że suma sumarum totalnie musi podrożeć.Osobiście jeżdżę ponizej "normy" jeśli chodzi o samochody z silnikiem diesla moze więc trochę zaoszczędzę. Nie znamy szczegółów więc nie wiemy czy to dotyczyć bedzie wszystkich samochodów czy w pierwszym okresie tylko nowych.Przypomina mi się wprowadzanie katalizatorów w autach.Trwało to wiele lat i tak moze być w tym wypadku.Bo jednorazowo to raczej mało możliwe przy liczbie ponad 6 mln samochodów w NL
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 2:02 pm   nawet jesli zdecyduja sie na wprowdenie ...

... takiego rozwiazania to mysle ze zacznie to od montazu w nowych autach(i tak wiekszosc nowych aut ma juz w standardzie). Choc tez mi sie podoba taki pomysl bo ja poprostu prawie wogole nie jezdze po NL a musze miec auto tutaj zerejestwona. A ktos napisal ze bedziemy placic tylko za kilometry zrobione w NL.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 2:11 pm   

to chyba nie jest takie proste, ze tylko w nowych autach. co z autami sprowadzanymi, bpmem, podatkiem drogowym?
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
oliwek2 
Gaduła


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 173
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 2:17 pm   

Tutaj jest cala strona poswiecona temu zagadnieniu: [link]
Jest tam mnostwo informacji i odpowiedzi na wszystkie wasze pytania i watpliwosci.

Za kilometry zrobione poza granica nie bedzie sie placic:
Cytat:
Kilometers die u in het buitenland rijdt, tellen niet mee voor de kilometerprijs.

A tu mozna zrobic przykladowe wyliczenia, ile placi sie teraz za auto, a ile bedzie sie placic pozniej: [wyliczaczka]

Zastanawia mnie tylko to, dlaczego wszyscy z was sa tacy na "nie". Poza tym wydaje mi sie, ze pewny rzeczy trzeba zaakceptowac i nie ma wyboru, ani nie mozna z tym dyskutowac. Tak jak trzeba placic za prad, ubezpieczenie zdrowotne i inne takie, tak trzeba bedzie placic za przejechane kilometry. I gdzie w tym taki dramat?
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 2:30 pm   

Fajna stronka,bo w moim przypadku rocznie zaoszczędzę kilkaset euro.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 2:39 pm   

jezeli nie dowala mi za duzo z powodu emisji co2, to tez bede duzo do przodu. ale najbardziej sie ciesze na likwidacje bpmu :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group