NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto planuje powrót do PL?
Autor Wiadomość
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 8:51 am   

Witam,

Z moich osobistych doświadczeń wiem ze w NL tez raczej nie zostane na stale ...

Na razie pracuje przez pośrednika hol ale wydaje mi sie ze szef u którego pracuje nigdy nie będzie mnie traktował na równi z hol pracownikiem ... Zawsze będę dla niego tylko fizolem którego w każdej chwili będzie mógl zwolnic ... :037:

W następnym roku mam w planach ubiegac sie o prace ma kontrakcie i wynajmować wlasne lokum i jak dobrze sie ułoży to zapisac sie do szkoły językowej

Co do powrotu to all zalezy jak mi sie wszystkjo pouklada w NL ...

Pozdrawiam Serdecznie
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
markolto 
Poczatkujacy
Martin

Wiek: 47
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 16
Skąd: Holland
Wysłany: Śro Gru 30, 2009 7:31 pm   

Sprawa jest otwarta, jak ktos chce to niech wraca. Jest tylko pytanie do czego? Do kogo to moze i jest.

Jak sie polepszy zycie i warunki panujace, to tez pomysle. Narazie nie ma na to widokow.
 
 
oklat 
Poczatkujacy

Wiek: 113
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 40
Skąd: holandia
Wysłany: Nie Sty 03, 2010 9:52 pm   

Widze ze jest tutaj sporo pesymistuw.Ja na emyeryture wruce.Lecz teraz mieszkam tu taj z rodzina inie nazekam.W Polsce mialem wlasny dom i tez utrzymanie kosztowlo.Tutaj takze kupilem dom tez to kosztuje .Dwa samochody w tym dizel sposy Drugi maly nowy.TOsa koszta jezel chcesz tu zyc NORMALNIE jak czlowiek.Conajmniej dwa razy na urlop na narty do Austri A latem gdzies indzej.Pracujemy wsoich zawodach.W Polsce buduje dom z Bali swerkowych na emerytue przy puszczy.A DOM JEST TAM GDZIE JEST RODZINA! A pracowac wszedzie trzeba!!! :039: :039: :039:
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 3:06 pm   

oklat, :038: brawo, bardzo dobre podejscie :039:
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 6:38 pm   

post edytowany nie na temat
pytania prosze kierowac na priv
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Sty 23, 2010 7:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 6:49 pm   

Ja wracam jak tylko moja zona skonczy swoje studia...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
oklat 
Poczatkujacy

Wiek: 113
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 40
Skąd: holandia
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 8:19 pm   

post nie na temat
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Sty 23, 2010 7:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pani_puchatkowa 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 355
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 7:31 am   

oklat napisał/a:
Ja mam wyk.techniczne a druga polowa medyczne.I WIELE LAT W ZAWODACH. :039:

[ Dodano: Wto Sty 12, 2010 8:22 pm ]
Pare LAT. :039:

a jak to się ma do tematu ?
 
 
Jan 
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 32
Skąd: Wroclaw (Haarlem)
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 5:45 pm   

Bedac tutaj trzeba niestety "wliczyc w koszty",ze bedzie sie troche czulo inaczej niz w Polsce.
Tutaj zawsze bedziesz "nie u siebie" ale taka widocznie jest cena ktora kazdy musi zaakceptowac wybierac sie poza granice Polski.

Jedni przyjezdzaja z ciekawosci,z checi dorobienia a inni z koniecznosci by odbic sie od finansowego dna i nie znaczy to,ze ci odbijajacy to tumany i barany ktore nie potrafily odnalezc sie w Polsce i szukaja innego latwiejszego sposobu na lepszy byt.
Sam do nich naleze,pare lat temu myslalem ze zlapalem byka za rogi i moge wszystko ale okazalo sie ,ze uklady i chec wykorzystania czlowieka do maksimum za gow..... pieniadze troche zmienily moje nastawienie na robienie kariery w Polsce.
Nie mam bogatych starych,nie mam plecow i moze najwidoczniej nie mam szczescia i to byl powod ,ze wybralem (w zasadzie musialem wyjechac) emigracje.
Wybor padl na Holandie bo akurat tam byla praca a teraz moge powiedziec tak : do Polski nie wybieram sie w najblizszym czasie na stale bo... bo tu mi sie zyje lepiej o wiele lepiej i moge sobie na wiele pozwolic a nie jak w Polsce przez 11 lat zyc na debecie - kredyt za kawalerke,kredyt za auto (bo akurat autem pracowalem) i jakies ochlapy na otarcie lez.
Jestem pewny ,ze ktos kto bedzie tu siedzial powiedzmy z 5 lat i dobrze przyzwyczai sie do tego ,ze idac do sklepu kupuje to co chce (w miare przyzwoitosci oczywiscie :) ) , ze nie musi sie martwic o to czy starczy kasy nie bedzie chetny wrocic do Polski bo przemysli za i przeciw.
No chyba ,ze dorobi sie fortuny,ze ktos na niego bedzie pracowal choc znam przypadki wtopy.
Kumpel zarzynal sie w Irlandii pare lat i postanowil wrocic i otworzyc pub w rodzinnym miescie.
Na poczatku jeszcze jakos bylo a pozniej to chlopak tylko ku..... rzucal "PO CO WROCILEM ?" i pojechal do Irlandii i tam siedzi i zarzeka sie ,ze zadnego biznesu nie bedzie juz w Polsce otwieral a jedynie teraz kupuje drugie mieszkanie w Polsce by kiedys to na niego pracowalo.
Wiem ,ze zaraz ktos powie,ze kazdy chce zyc teraz a nie za 15-20 lat ale powiedzmy sobie szczerze -az takich kokosow nie ma by po roku lub trzech wracac do Polski jak panisko i mowic czego to sie nie ma.
Wiele osob ktore tu troche siedzi gada niczym aktorzy z filmu Szczesliwego Nowego Jorku - o tym jak jest super,jakie firmy maja i co to nie oni a pozniej okazuje sie ,ze takie z nich gwiazdy jak z koziej d... trabka.
Co do rozwoju duchowego to ludzie robcie cos ze soba - mozna sie spotykac ze znajomymi z kraju bo Polonia dopisuje,mozna probowac nawiazywac przyjaznie z tubylcami :)
Oni nie gryza a jak sie siedzi caly czas w domu to nic dziwnego ,ze sie lapie doly i mowi jaka to Holandia do bani - znam pare przypadkow - praca,praca czasem i nagle jakies doly przychodza.
Jesli sie nie nadajesz do bycia emigrantem wracaj do Polski tu nikt nikogo nie trzyma na sile.
_________________
Jan
Ostatnio zmieniony przez Jan Śro Sty 13, 2010 5:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Misimovic 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 93
Skąd: Europa
Wysłany: Pią Sty 15, 2010 8:58 pm   

Do Polski to ja mogę przyjechać na wakacje i to też jest pod znakiem zapytania? Bo za mniejsze pieniądze to mam wakacje w ciepłych krajach. :081:
 
 
uma1001 
Poczatkujacy
uma1001

Dołączyła: 22 Sty 2010
Posty: 17
Wysłany: Pią Sty 22, 2010 1:34 pm   

post edytowany nie na temat
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Sty 23, 2010 7:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
waldzio_lodz 
Poczatkujacy

Wiek: 52
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 8
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 11:02 pm   

Heh....od wczoraj mam prace w Polsce....O Bose jaka rzeznia. Brakowalo troche Polski na emigracji ale jeszcze bardziej brakuje Holandii w Polsce. Takie mialem wszystko poukladane...
 
 
 
dcio 
Poczatkujacy

Wiek: 59
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 8
Wysłany: Śro Lut 10, 2010 9:02 pm   

post edytowany nie na temat
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Lut 10, 2010 10:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
izeth 
Poczatkujacy

Wiek: 61
Dołączyła: 03 Mar 2009
Posty: 25
Skąd: amsterdam
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 4:39 pm   

jestem tu dopiero rok ale będę się starała tak żeby być tu jak najdłużej może niektórym ciężko uwierzyć ale w holandi daje sobie lepiej rade niż w polsce a zaznaczam że nie mam 20,30 a nawet 40 lat ale to holandia daje mi więcej możliwości niż PL
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 10:03 am   

Jeszce jakeis 1.5 roku i powrot do PL..
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group