NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
euro-acceptgiro
Autor Wiadomość
rokiii 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 3
Wysłany: Czw Sie 11, 2011 7:31 pm   

no tez mi sie tak wydaje ale biuro mnie wkurzylo bo 80 euro to jednak troche grosza jest, w nazwie banku wpisac tylko 2445588 Belastingdienst Apeldoorn a w tytule platnosci betalingskenmer nr zgadza sie?? Beda widzieli o co chodzi??
 
 
Damianos 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Cze 2009
Posty: 173
Wysłany: Czw Sie 11, 2011 8:03 pm   

A przelwu będziesz dokonywać z Polski? A z biurem to idź i porozmawiaj jeszcze raz bo skoro miło być 555 a jest 477 to coś nie gra. Chyba, że brakująca kwota jest zapłatą za pomoc w uzyskaniu dodatku do ubezpieczenia. Płaciłeś wcześniej za tą usługę?
Ostatnio zmieniony przez Damianos Czw Sie 11, 2011 8:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rokiii 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 3
Wysłany: Pią Sie 12, 2011 10:49 am   

tak przelew bede robil z polski z konta walutowego ing, ja placilem wczesniej za zwrot podatku 150 zl i za zwrot dodatku zdrowotnego 80 zl( razem 230zl), takze nie powinni mi nic brac, wiec co tam wpisac :) druk mam taki sam jak ten wklejony na poczatku tego tematu :)

[ Dodano: Sob Sie 13, 2011 12:06 pm ]
Juz wszystko wiem, przelew poszedl :) w nazwie odbiorcy pisze sie tylko
2445588
Belastngdienst
Apeldoorn


W tytule platnosci piszemy nr calej dyspozycji czyli Beschikkingsnummer

Lepiej oddac pieniazki ktore sie nam nie naleza i nie robic sobie niepotrzebnych klopotow :)

Pozdrawiam rodakow w NL :)
 
 
bachen 
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 8
Wysłany: Pią Sie 19, 2011 1:30 pm   

Witam,

Także dostał żółty blankiecik euro-acceptgiro.

Jednak mam problem z wykonaniem przelewu przez internet z polskiego banku ING ( konto walutowe ) na konto belastingdienst.

Wybieram opcje przelew europejski.

Wybieram kwote, opcje nierezydent.

W numerze rachunku wpisywałem: iban NL38 PSTB 0002445588 a także NL86 INGB 0002445588 ( oba nie działają ).

Nazwe odbiorcy: Belastingdienst Apeldoorn

Kraj: Netherlands NL

BIC ( SWIFT ): INGBNL2A

Tytuł płatności: beschikkingsnummer <numer>



Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie robie błąd? Cały czas wyskakuje mi komunikat o niepoprawnym numerze IBAN lub BIC.

Chciałbym się także upewnić czy beschikkingsnummer wpisany w tytule wystarczy do rozpoznania tożsamości wpłaty ( może wypadałoby jakoś dopisać ten drugi numer: Betalingskenmerk "kod" opłaty?? )

A także mam pytanie czy robiąć przelew z polskiego ING, belastingdienst nie będzie musiał zapłacić jakiejś prowizji z tytuły odbioru przelewu?
Ostatnio zmieniony przez bachen Pią Sie 19, 2011 1:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Sie 19, 2011 1:41 pm   

wg ibannl.org poprawny dane to:
IBAN/SEPA Nummer: NL86INGB0002445588
BIC Nummer: INGBNL2A
Banknaam: ING BANK N.V

moze problem jest z jakimis spacjami, ktore robisz w numerze rachunku?
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Aanniiaa 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Sie 2011
Posty: 2
Wysłany: Pon Sie 29, 2011 12:03 pm   euro-acceptgiro

Witam:)

Mam dokladnie taki sam problem:/ dokladnie wszystko przeczytalam i mam 2 pytania:
1) co wpisac w rubryce: van bankrekening
2) czy moge zaplacic poprzez ten zolty formularz w Polsce, np na poczcie?

Sprawa niecierpiaca zwloki, poniewaz musze zaplacic do 6 wrzesnia br, a chwilowo jestem w PL. Niestety nie moge zrobic przelewu przez internet, bo mam zablokowany dostep do internetowego konta :/


Bardzo dziekuje za pomoc.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pon Sie 29, 2011 12:23 pm   

Aanniiaa,
1. jak chcesz zlecic przelew, to jest to miejsce na twoj numer rachunku
2. w pl to chyba nie przejdzie na poczcie (mysle, ze nie obsluguja wplat zagranicznych). jakby jednak bylo inaczej, to pewnie zaplacisz majatek za taki przelew/wplate.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Aanniiaa 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Sie 2011
Posty: 2
Wysłany: Pon Sie 29, 2011 12:29 pm   euro-acceptgiro

Dzieki za odp. Popytam na poczcie. Odsetki holenderskie sa straszne, juz raz mialam taka sytuacje i z kwoty 300euro zrobilo sie 1000... ale jakos to rozwiazali, bo nic nie zaplacilam. A teraz znow cos:/
Dzieki:)
 
 
Andreass 
Poczatkujacy

Wiek: 47
Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 9
  Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 4:41 pm   

Witam. Mam druzgocący problem. Ostatni mój pobyt w Holandii odbył się w roku 2007 na początku roku, okolice lutego. Przepracowałem ogółem 4 tygodnie i do dnia dzisiejszego nie miałem nic związanego z tym krajem, czyli nie pracowałem w Holandii. 2 tygodnie temu Belastingdienst przesłali mi kopertę do zapłaty - 226 euro za nierozliczenie się za 2008 rok? Oczywiście szybko skontaktowałem się z biurem podatkowym i wysłaliśmy pismo w języku angielskim, aby uniknąć kary? Nie wiem za co? Po 2 tygodniach dostałem kolejne pismo, tym razem belastingdienst odpisują, że nie rozliczyłem za 2010 rok, w związku z tym dają mi termin do rozliczenia do 22 września. Ludzie! Głowa mi pęka, jestem już 2 lata bez pracy, moje wyjazdy spełzy na niczym. Pracowałem krótko w Niemczech i przyjechałem do kraju i znowu nie mam pracy. Do Holandii nie chcę wyjeżdzać, bo tam najbardziej oszukują rodaków. czy ktoś może mi wyjaśnić, o co tu chodzi? Skoro nie pracuje w Holandii, to z jakiej przyczyny mam się rozliczyć? Belastingdienst przesłali mi kopertę, że muszę wpłacić 226 euro na drugiej stronie mam napisane, że moje dochodzy za 2008 rok wyniosły- 0, 0.. Jak mam się do tego ustosunkować? Skontaktować się z kancelarią prawniczą?
Ostatnio zmieniony przez Andreass Pią Wrz 02, 2011 6:08 pm, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 5:36 pm   

pewnie chodzi tu o dodatek do ubezpieczenia ktory dostawales jeszcze w 2008 roku podczas gdy juz nie powinienes byl go dostawac

tak w ogole to po co piszesz o pomoc skoro nie napiszesz wszystkiego dokladnie mamy sie na domyslach opierac? jaki byl tytul pisam ktore dostales? pewnie cos zorgtoeslag iem
 
 
Andreass 
Poczatkujacy

Wiek: 47
Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 9
Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 6:02 pm   

Ja kompletnie nie rozumiem czego ode mnie oczekuje Belastingdienst?
Przepraszam za błąd, który wprowadziłem chodziło o kwotę 226euro za 2008 rok.

Proszę, o to pierwsza koperta, którą dostałem 2 tygodnie temu:




post czesciowo edytowany nie ten temat
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Wrz 02, 2011 6:09 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 6:08 pm   

post przenioslam tu http://www.niedziela.nl/f...p=237160#237160
 
 
Katharina 
Poczatkujacy

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2011
Posty: 4
Wysłany: Wto Wrz 13, 2011 11:47 am   pomyłka przy acceptgiro

POMOCY!
dostałam acceptgiro, z terminem 15.08. i grzecznie zapłaciłam w holenderskim ING 10.08 czyli przed terminem. Dzisiaj przyszło pismo, że kwota nie została wpłacona i mam czas do 08. września... Teraz zosrientowałam się, że Koleś w banku pomylił się przy wpisywaniu betalingskenmerk i co mam teraz zrobić? 95euro do tyłu?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Wrz 13, 2011 12:37 pm   

Katharina,

ale co koles w banku ma wspolnego z acceptgiro ?

przeciez to druk prawie ze wypelniony wpisujesz na nim ( czasem )numer konta , skladasz podpis i wrzucasz do skrzynki w banku
czy mowimy o jakims innym acceptgiro?

jesli pieniadze zostaly przekazane na niewlasciwy numer konta, to najlepiej zalatwic to osbiscie w swoim banku, powinni to wyprostowac
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Katharina 
Poczatkujacy

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2011
Posty: 4
Wysłany: Wto Wrz 13, 2011 12:50 pm   

to w takim razie gdzie zaszła pomyłka, skoro koleś dał mi potwierdzenie wpłaty w banku a to acceptgiro mi oddał. Konto zamknęłam w ten sam dzień...
Dodam, że dzwoniłam do ING i pani poinformowała mnie, że musze dzwonić do Belastingu a z kolei tamta kazała dzwonić do banku.
Ostatnio zmieniony przez Katharina Wto Wrz 13, 2011 12:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group