NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
porady językowe, tłumaczenie - pisz tylko tutaj
Autor Wiadomość
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Lis 02, 2017 10:41 pm   

neciaaa89
Cytat:
Pracowałam tam od lipca 2009 roku do lutego 2010....
nie mam tam konta bankowego i nie pobieram stamtąd żadnych pieniędzy.


Z pisma wynika ze, otrzymalas , lub otrzymywalas, dodatek do ubezpieczenia .. tzw zorgtoelsag

Jesli ktos wyjezdza z Holandii, to taki dodatek oraz wszystkie inne swiadczenia ,dla wlasnego dobra musi zastopowac, bo potem pieniadze niejako automatycznie...jeszcze przez jakis czas beda przelewane na podane konto

673 euro to kwota, ktora musisz zwrocic
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lis 03, 2017 4:25 pm   

kasa12 napisał/a:
Witam dzisiaj otrzymałem Pismo z Holandi w Niebieskiej Kopercie. Nie pracuje już w Holandii 3 lata.
W razie potrzeby proszę przenieś do odpowiedniego działu dziękuje.
[url=https://images83.fotosik.pl/884/1be35691f7e8ae34m.jpg]Obrazek[/URL]
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lis 03, 2017 4:35 pm   

kasa12,

We wrzesniu otrzymales wezwanie do rozliczenia sie z podatku dodchodowego
Z listu wynika ,ze tego nie zrobiles, (nie rozliczyles sie z podatku za 2016..., )
zadzwon do Belastingdienst i wyjasnij sprawe , bo grozi ci kara od 369 do ponad 5 tys,euro .


edit

O ile to nie pomylka BD , to z wczesniejszych twoich postow wynika ,ze ty nie rozliczyles sie z podatku dochodowego za inne lata ,pomimo iz dostawales wezwania ,domyslam sie ze otrzymywales nawet listowne ponaglenia z wyznaczana data ,do kiedy masz to zrobic... tak jak w liscie wyzej i ... nie reagowales ?
Moja szczera radz ,zbierz sie do kupy i rozlicz z podatku ,bo to nie przelewki ,znaja twoj adres w Polsce, to cie namierza i mozesz miec z tego tytulu nieprzyjemnosci ,ktore walna cie po kieszeni ,ze zaboli .
http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#306599
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pią Lis 03, 2017 5:14 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kasa12 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 13
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Lis 04, 2017 4:28 pm   

Proszę mi wytłumaczyć.
Prace zakończyłem w 2014 roku (rozliczyłem się z tego roku jak i wcześniejszych lat). I już nie wróciłem do Holandii.
Dlaczego przychodzą pisma o rozliczenie roczne z kolejnych lat od 2014r, jak ja tam już nie przebywam. Wszyscy tak mają.
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Sob Lis 04, 2017 5:03 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Lis 04, 2017 5:26 pm   

kasa12 napisał/a:
Dlaczego przychodzą pisma o rozliczenie roczne z kolejnych lat



Na to niestety trudno mi odpowiedziec .
Jak juz wyzej wspomnialam jesli to nie pomylka BD, to musi byc tego jakas inna przyczyna .
Moze rozliczajace cie biuro podatkowe, o ile przez takowe sie rozliczales ,zawalilo sprawe.

Zacznij od upewnienia sie ,ze ostatnie rozliczenie z holenderskim urzedem podatkowym przebieglo prawidlowo .

A jesli wszystko bylo ok ,to wtedy zadzwonic i naswietlic sprawe w tutejszym urzedzie podatkowym.
Jesli tego nie zrobisz ,to beda slali te pisma do ..usranej smierci niepotrzebnie cie stresujac..

Pozdrawiam
 
 
wesoły2015 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 27
Wysłany: Nie Lis 05, 2017 1:02 pm   

Proszę o przetłumaczenie tego pisma wiem ze musze zapłacić tą kwotę ale moje pytanie za co czy to jakaś kara ?

Jedną z tych kwot pamiętam ta 1823 bo tyle dodałem dodatku na dziecko

 
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Nie Lis 05, 2017 1:46 pm   

wesoły2015 napisał/a:
Proszę o przetłumaczenie tego pisma wiem ze musze zapłacić tą kwotę ale moje pytanie za co czy to jakaś kara ?

Jedną z tych kwot pamiętam ta 1823 bo tyle dodałem dodatku na dziecko


Tyle Ci wyszedł podatek dochodowy za 2015 rok do zapłacenia na holenderski U.Skarbowy. To definitywne wyliczenie. Płatność do 8.12. Dane konta do zapłaty w dolnym prawym rogu pisma.
Ostatnio zmieniony przez FijneBuurman Nie Lis 05, 2017 1:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wesoły2015 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 27
Wysłany: Nie Lis 05, 2017 2:18 pm   

Czyli zostałem wprowadzony w błąd przez księgowego który odliczył mi dofinansowanie na dziecko w wysokosci 1823 euro a z tego wychodzi teraz iż mi się nie należały te pieniądze.
 
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Nie Lis 05, 2017 2:26 pm   

wesoły2015 napisał/a:
Czyli zostałem wprowadzony w błąd przez księgowego który odliczył mi dofinansowanie na dziecko w wysokosci 1823 euro a z tego wychodzi teraz iż mi się nie należały te pieniądze.


Tutejsza skarbówka mogła to stwierdzić na podstawie innych informacji które uzyskała później (mogą do kilku lat wstecz weryfikować wcześniej rozpatrzone sprawy), że jednak nie spełniasz wszystkich kryterii żeby takie dofinansowanie dostać (np. mogli brać pod uwagę Twój dochód z poprzedniego roku podatkowego tj.2014, w następnym jednak 2015 już zarobiłeś więcej nad dopuszczalny limit, posiadasz większy majątek osobisty wraz z tym w Polsce niż przepisy dopuszczają przy takim dofinansowaniu, ewent. pobierasz w innym kraju na dziecko już inny zasiłek). Ciężko powiedzieć, na pewno skieruj się z tym do księgowego.
Ostatnio zmieniony przez FijneBuurman Nie Lis 05, 2017 2:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
czarnamagia
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lis 2017
Posty: 5
Wysłany: Śro Lis 08, 2017 6:33 pm   

Czy ktoś wie co oznaczają te dwa skróty na salarisie i do czego to się tyczy w praktyce?
LTV-dagen LH
LTV dagen SVW

2 pytanie czym w praktyce jest na salarisie :
Cumulatief - suma (od momentu podjęcia stosunku do pracy)
Wyszło mi ,że jest to suma dni z LTVdagenLH lub z LTVdagenSVW(liczba dni przepracowanych wyszła mi 33, cumulatief -40),czy dobrze wnioskuję,że jest to ilość dni potrzebna do odliczenia diet(a nie ilość faktycznie przepracowanych dni po zsumowaniu)?
Ostatnio zmieniony przez czarnamagia Śro Lis 08, 2017 6:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
obodzin
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lis 2017
Posty: 1
  Wysłany: Śro Lis 08, 2017 9:54 pm   proszę o pomoc

Witam,

wczoraj, dn. 07.11.2017 otrzymałem pismo, które dołączam w załączniku.
Nie bardzo wiem o co chodzi. Jest kilka bardzo ważnych niejasności, a mianowicie:

- W listopadzie 2013r zostało wydane pismo o zwrocie należności, którego w ogóle nie dostałem i nic o tej sytuacji nie wiedziałem.

- Należność jest naliczona za cały rok 2011, natomiast ja jeździłem do Holandii tylko w okresie wakacyjnym i nigdy nie przebywałem w Holandii dłużej niż 3 miesiące w roku.

- Dlaczego taka duża kwota jest naliczona? Za co to? Napisane jest, że to za dodatek chorobowy, więc tym bardziej nie wiem o co chodzi - nigdy nie byłem na chorobowym, ani na jakimkolwiek płatnym urlopie.

- Domyślam się, że może chodzić o zwrot wypłaconych pieniędzy po powrocie do Polski za niewykorzystanie chorobowego w Holandii, ale z tego co kojarzę, to były kwoty mniej więcej 70-80 euro na rok kalendarzowy (pracowałem 2-3 miesiące max). Dlatego tym bardziej nie rozumiem skąd taka duża kwota i za co to. W firmie, w której się rozliczałem za każdym razem figurują w ofercie takie zwroty, więc chyba jest to legalne i dlaczego mam po kilku latach zwracać pieniądze, które mi się należały?

- Nie kojarzę i nie przypominam sobie, żebym odbierał taki list w 2013r, jeżeli w ogóle takowy został mi doręczony, a przyszedł po tylu latach właśnie teraz jako pierwszy raz - to po ponad 5 latach nie powinno być zastosowane przedawnienie?

- Dlaczego w ogóle mam cos zwracać? Kto nie dopilnował tego? Firma, która mnie rozliczała, czy holenderski Urząd Skarbowy? Jest to spora suma, na którą w tym momencie nie mogę sobie pozwolić.

- Jak wygląda to postępowanie egzekucyjne? Polski ZUS lub Urząd Skarbowy będzie mnie teraz ścigał o zapłatę, czy jak to wygląda?

- Przysługuje mi jakiekolwiek odwołanie od tego pisma i zwrotu należności? Jeżeli tak, to w jaki sposób i ile mam na to dni?

Z góry dziękuję za szybką i pomocną odpowiedź na zadane pytania.
Pozdrawiam.







 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Lis 08, 2017 11:02 pm   

obodzin napisał/a:
Domyślam się, że może chodzić o zwrot wypłaconych pieniędzy po powrocie do Polski za niewykorzystanie chorobowego w Holandii....

Dlaczego taka duża kwota jest naliczona? Za co to? Napisane jest, że to za dodatek chorobowy, więc tym bardziej nie wiem o co chodzi - nigdy nie byłem na chorobowym, ani na jakimkolwiek płatnym urlopie.

Niestety tu nie chodzi o zaden dodatek chorobowy , ani tez platny urlop jak piszesz .
Z tego holenderskiego pisma ktore tu umiesciles wynika, ze przyznano ci i otrzymales tzw. zorgtoeslag - czyli dodatek, do swojego ubezpieczenia.
Co to za dodatek i komu on przysluguje, o tym poczytaj na forum , w watku o zorgtoeslag
edit http://www.niedziela.nl/f...p=320291#320291

Wyzej lub na poprzedniej stronie tego tematu tez omawiana jest sprawa dotyczaca tego dodatku
a mi szczerze mowiac nie chce sie tego juz powtarzac..
obodzin napisał/a:
Przysługuje mi jakiekolwiek odwołanie od tego pisma i zwrotu należności? Jeżeli tak, to w jaki sposób i ile mam na to dni?

Twoje zadluzenie w Holandii zostalo oddane juz do komornika / do instytucji sciagajacej dlugi - sa naliczana z kara ,stad te wysokie koszta (a odsetki od tej niezaplaconej kwoty beda nadal rosly )

Niestety sprawa tu sie nie przedawnia po pieciu latach
Holenderski belasting moze cie skontrolowac i ma do tego prawo nawet po 5 latach i dluzej
(niektorzy pisali o 10 latach wstecz)
obodzin napisał/a:
Jak wygląda to postępowanie egzekucyjne? Polski ZUS lub Urząd Skarbowy będzie mnie teraz ścigał o zapłatę, czy jak to wygląda


Trudno powiedziec jak to dziala w Polsce , ale cos mi sie wydaje ze oddadza sprawe do polskiej instytucji windykacyjnej
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Czw Lis 09, 2017 6:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PsychoPatka
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 1
Wysłany: Czw Lis 09, 2017 10:03 pm   

Hej,
Kilka dni temu przyszedł mi taki list, nie do końca jestem pewna czy muszę dopłacić czy to ja mam dostać pieniądze, a po przejrzeniu kilku stron z tego tematu nabrałam jeszcze większych wątpliwości.
Nie mam pojęcia jak działa system urzędowy w NL, byłam tam tylko w zeszlym roku na 3 miesiące. Uprzejmie proszę o przetłumaczonie i rady co do kroków które muszę teraz podjąć. http://www.tinypic.pl/93t7cn1iz8i1



 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Lis 09, 2017 10:27 pm   

PsychoPatka, to jest devinitywne rozliczenie i wyplacony dodatek jest dobrze wyplacony w wymieninej wysokosci wiec nic nie doplacasz ani nie zostanie ci doplacone
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Tefal93 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lis 2017
Posty: 1
Wysłany: Sob Lis 11, 2017 9:59 pm   

Witam

Dostałem ostatnio takie o to pismo.
Ktoś mógłby mi powiedzieć o co chodzi. I czy muszę coś zwracać, czy raczej dostałem zwrot?



https://naforum.zapodaj.net/dfa5fd547a8d.jpg.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group