NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybory 2007
Autor Wiadomość
yourij 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 19
Skąd: Myslovitz
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 6:09 pm   

tak... na jednej z takich list to nawet Owsiaka znalazłem :lol:
Cytat:
Jerzy Owsiak - wróg #1 Polski, Polskości, Narodu Polskiego i Wolnego i Niepodległego Państwa Polskiego, polonofob, komuch, dywersant, świnia Orwell'owska, oszust, renegat, degenerat i deprawant polskiej młodzieży, spec od anarchii i ..."róbta co chceta"

znałem jednego takiego wszystko-co-nie-czysto-polskie-foba... nie potrafił powiedzieć nic sensownego poza cytowaniem tych g***en
 
 
Pyra 
Gaduła
pyra

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 102
Skąd: Genemuiden
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 7:04 pm   

Mam nadzieje, ze przez te polityczne gaworzenie... nie zapomnicie pojsc na wybory!!! Cos mi sie wydaje, ze tu nikt nikogo nie przekona!
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 7:38 pm   

Renata_H napisał/a:
mariodsl napisał/a:
Prezydent dla mnie powinien mieć : znajomości językowe, renome , wykształcenie no i przynajmniej 180 cm wzrostu i ładna żone :) :P

az tyle?
i to ci w zupelnosci wystarczy by zyc szczesliwie w kraja rzadzonym przez takiego prezydenta?

Prezydent w Polsce to jak Beatrix w Holandii , nie rzadzi az tak panstwem.
 
 
Pan Diabel 
Poczatkujacy
Fashe Romantyk


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 31
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 8:09 pm   

Wez sie chlopcze przenies na pudelek.pl bo gadasz takie bzdury ze az sie chce plakac.

Uprawnienia Prezydenta RP:

- ratyfikuje i wypowiada umowy międzynarodowe
- jest najwyższym zwierzchnikiem sił zbrojnych, mianuje szefa sztabu generalnego i dowódców poszczególnych rodzajów sił zbrojnych
- ma prawo inicjatywy ustawodawczej
- powołuje Prezesa Rady Ministrów, a także przyjmuje jego dymisję
- powołuje sędziów
- zarządza wybory do Sejmu i Senatu
- stosuje prawo łaski

Mam wymieniac dalej czy napiszesz mi ze sie kompromituje?

Uprawnienia Krolowej Krolestwa Niderlandow:

- przywileje podatkowe
- prawo dziedziczenia tronu

Zapewne rowniez sie skompromituje, kiedy Ci wytlumacze, ze nie mozna porownywac urzedu Prezydenta i Krolowej bo to dwie rozne instytucje.
Ta pierwsza jest powolywana z woli narodu a ta druga jest z prawa do dziedziczenia tronu. Prezydentem moze byc kazdy, a Krolem/Krolowa tylko czlonek rodziny krolewskiej.

A wracajac do Wojciecha Olejniczaka. Nigdy mi sie nie jawil jako lider lewicy. Niby byl szefem SLD ale nigdy nie byl na tyle wyrazista postacia zeby zastapic Tow.Kwasniewskiego. Przez to lewica nigdy sie nie pozbedzie widma starych towarzyszy i dodanie slowa Demokraci tez duzo nie zmieni. Obecne sondaze przedwyborcze (nie wiadomo dokladnie ktorym wierzyc) pokazuja 17% poparcia dla LiD. W tej liczbie zawiera sie zapewne niezdecydowany elektorat PO, ludzie ktorzy od dawna glosowali na SLD i byc moze odrobina elektoratu Samoobrony.
Ciekawe jak to sie potoczy...nie wydaje mi sie zeby LiD mogl urwac wiecej glosow PO i PiS. Jezeli Ci pierwsi wykaza odrobine rozumu to nie pojda na uklad z LiDem a zawiaza koalicje z PiSem ktora miala miec miejsce juz w 2005 roku. Zobaczymy czy tym razem panowie wezma pod uwage dobro kraju czy tez znowu sie nadasaja.
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 10:40 pm   

A ja jednak nie rozumiem tych waszych slownych przekomarzan. Kazdy ma swoje racje nikt nie jest doskonaly ani Pis ani PO najlepiej byloby wymienic caly rzad. A wy macie pretensje do naszych politykow ale czemu sie dziwic jak tak samo my tu sie zachowujemy .Pan Diabel jak ktos sie nie zgadza z jego zdaniem to zaczyna ublizac ze ktos ma sie isc leczyc ze ktos inny jest prostakiem i takie tam . To co sie dziwic ze nasi politycy obrzucaja sie blotem jak my sami nie jestesmy lepsi. I co i tak nikt nic nie wskora tyle tylko ze sobie pogada ja wiem na kogo ide glosowac i zadne argumenty mnie nie przekonaja ze to ugrupowanie jest lepsze czy tamto. Pozdrawiam
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 10:47 pm   

z Panem Diabłem to jak ze ścianą gadać :) Nic go nie przekona
Akurat wiem co robi prezydent w Polsce bo zdawalem maturke z WOS :P :P
Tylko powiedz mi ile razy wykorzystuje tą władze nasz prezydent ??
Ale no dobra poslucham twojej rady i przenosze sie na pudelka albo na lansika :P
 
 
sakahet
Poczatkujacy


Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 15
Skąd: Lelystad, Dronten
Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 8:54 am   

mariodsl napisał/a:
Tylko powiedz mi ile razy wykorzystuje tą władze nasz prezydent ??

Nooo, na przyklad byly prezydent tow. Kwasniewski ulaskawil swoich kolesiow partyjnych po ktorejs aferze.

Moim zdaniem korzysta. Zreszta w Polsce pomimo sprawowania faktycznej i najwiekszej wladzy przez premiera i tak centrum uwagi jest przy prezydencie. Zastanawiam sie dlaczego.

A tak w ogole to ja nie wiem, czy tu faktycznie chodzi o to, by kogos na sile przekonac do swoich pogladow. Dyskutowac to nie znaczy na sile przekonywac.
A co do ostrosci slow, z moich doswiadczen uczestnictwa w zyciu roznych for moge Was zapewnic, ze to co pisze Pan Diabel to jest light. Nie ma co sie obrazac.
To jest internetowa dyskusja, podzielmy sie wlasnymi opiniami!
_________________
Pozdrawiam

Asia
 
 
winide

Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 0
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 9:24 am   

Życzę Wam wszystkim udanego głosowania oraz szacunku dla samych siebie nawzajem. I tak nie rozstrzygniecie kto ma rację, wiem to z własnego doświadczenia. Choćbyście nie wiem jakich argumentów używali to raczej nie przekonacie swoich adwersarzy.

Wykorzystajcie to forum do integracji wszystkich Polaków mieszkających w Holandii. Szanujcie się wszyscy i pomagajcie sobie nawzajem. Pokażcie że Polak to dobry człowiek.

Pozdrawiam :039:
Były mieszkaniec Niderlandów
 
 
sakahet
Poczatkujacy


Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 15
Skąd: Lelystad, Dronten
Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 9:42 am   

Nigdy nie traktuje merytorycznej dyskusji jako gloszenie jedynie slusznej racji. Nie uwazam w ogole by taka istniala. Kazdy ma swoje priorytety i pewne opcje do tych priorytetow pasuja, inne nie.
Dyskusje polityczne zawsze wywoluja duzo emocji. Jednak to postawa, z jaka kazdy w tej dyskusji do niej podchodzi, dzieli badz laczy. Odrebne preferencje polityczne wcale nie musza powodowac jakichs rozlamow. Czy powoduja - zalezy od klasy dyskutujacych.

Zachecam do merytorycznych dyskusji. Ich celem nie ma byc zmiana stanowiska tylko MYSLENIE i intelektualny rozwoj.
_________________
Pozdrawiam

Asia
 
 
Pan Diabel 
Poczatkujacy
Fashe Romantyk


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 31
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 11:04 am   

mariodsl napisał/a:

Akurat wiem co robi prezydent w Polsce bo zdawalem maturke z WOS


Od razu widac ze maturzysta! Wiedzialem ze za tym przenikliwym umyslem kryje sie nie lada persona.


Mozecie teraz wkleic zdjecie Wojtyly, zapalic ['] ,wpisac miasta i zjednoczyc sie forumowo. Ja zagram na trabce Piesn Dla Wszystkich Polakow Na Obczyznie a potem oddam honorowa salwe z nosa.

Kiepo, Sakahet i Jurij. Dzieki za rozmowe. Jezeli lubicie porozmawiac i macie conajmniej mature z WOSu to zapraszam na conservativepunk.net.
 
 
yourij 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 19
Skąd: Myslovitz
Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 11:16 am   

cholera... wydało się, że mam maturę :P ale chyba nei z wosu...
ja też w sumie wyczerpałem swoją rządzę tematu (na razie...)
także tych, co nie wiedzą czy iść czy nie na wybory - niczemu to nie grozi, nie jest to zakazane i nic nie stracicie.. .ja idę i zapraszam każdego, komu po drodze...

W razie czego i tak z Haarlemu do Hagi będę się musiał kopnąć autkiem do tej ambasady/konsulatu *) - mogę zabrać kogoś, kto się na polskich blachach nie wstydzi jeździć :wink: (ale pojechałem, haha...)
---
*)niepotrzebne skreślić
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 12:01 pm   

Pan Diabel napisał/a:
mariodsl napisał/a:

Akurat wiem co robi prezydent w Polsce bo zdawalem maturke z WOS


Od razu widac ze maturzysta! Wiedzialem ze za tym przenikliwym umyslem kryje sie nie lada persona.



No tak maturzysta ale juz jakis czas temu to bylo ....
BTW po co sie tutaj udzielasz na forum , u brudasków lepiej :)
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 12:25 pm   

mariodsl napisał/a:
Pan Diabel napisał/a:
mariodsl napisał/a:

Akurat wiem co robi prezydent w Polsce bo zdawalem maturke z WOS


Od razu widac ze maturzysta! Wiedzialem ze za tym przenikliwym umyslem kryje sie nie lada persona.



No tak maturzysta ale juz jakis czas temu to bylo ....
BTW po co sie tutaj udzielasz na forum , u brudasków lepiej :)


mario, a pszepszaszam, a o czo tobie chodzi?

Pawel dal Ci jedna uwage, ja Ci daje druga...
Nie wtracaj sie w cudze dyskusje odzywkami tego typu - nie po raz pierwszy starasz sie tu kogos obrazic, chcesz sie wlaczyc do dyskusji: napisz cos na temat i uwaga: z sensem!
W przeciwnym wypadku trzymaj sie czegos blizszego swojego poziomu....
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 12:44 pm   

Renatko przeczytaj caly temat i zobacz kto tu brudzi .
 
 
yourij 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 19
Skąd: Myslovitz
Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 12:51 pm   

mariodsl :arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group