NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UWV i "komisja lekarska"
Autor Wiadomość
ona280
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 7
Wysłany: Śro Sie 22, 2012 9:10 pm   

tak nie jestem w stanie..nie potrafie sama ustac na nogach kolana mam tak spuchniete,rece..i biore silne leki..zaczelo sie to od silnej infekcji nerek a potem przeszlo na stawy ktore zaczely puchnac i przez to nie moge chodzic..biore leki ktore powoduja rozne obiawy od 8 miesiecy mam infekcje organizmu ktora nie potrafia zbic zadne leki co chwilke przechodze nowe kuracje bo ostatnio dostalam alergii nagle zaczelam sie dusic i musialam jechac do szpitala..dostawalam zastrzyki detox...teraz mam nowa kuracje..i wczoraj mialam cisnienie 50 na56 a puls 100 zawroty glowy i wymioty.czy to jest normalne albo jakas kombinacja jestem mloda mam dopiero 25 lat i wierzcie mi chcialabym byc wkoncu zdrowa to sa bole nie do wytrzymania ciagle jestem na lekach przeciwbolowych..jakbym mogla to lekarz prowadzacy zezwoliby na to..a co do pani co wozila meza to bylo 30km a ja mam 400..to jest roznica....chcialam jakiej rady a nie osadzania ze kombinuje..bo zdrowie jest najwazniejsze ..

[ Dodano: Sro Sie 22, 2012 9:23 pm ]
a leczyc sie zaczelam tylko dlatego w niemczech poniewaz nie otrzymalam odpowiedniej pomocy w holl..mialam silnie zainfekowane nerki a oni stwierdzili ze to wyrostek i trzeba go wyciac ale za duy jest stan zapalny wiec dali mi antybiotyk i wyslali do domu po paru dniach nie umialam wstac z lozka dostalam paracetamol..mialam goraczke 42 stopnie a oni pow.ze mi nic nie jest..rodzice zabrali mnie do niemiec i odrazu trafilam na oddzial pod kroplowki..a pozniej infekcja zaatakowala stawy wtedy dostala reum a poniej jeszcze watrobe..gdzie wyniki sa okropne mam dwa razy w tyg badania i usg..i gdyby holl udzielila mi odpowiedniej pomocy nie bylo by tego..wiec to nie byl moj kaprys zeby leczyc sie w innym kraju

[ Dodano: Sro Sie 22, 2012 9:24 pm ]
a reumatyzm mam we wszystkich stawach..
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Śro Sie 22, 2012 9:38 pm   

ona 280 ja bym na twoim miejscu postarał sie o pełną dokumentację,pismo przewodnie od lekarza/lekarzy i to wszystko wysłałbym do komisji lekarskiej.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sie 22, 2012 9:40 pm   

ona280 napisał/a:
zdrowie jest najwazniejsze ..

oczywiscie ze tak nikt nie zaprzeczal .
ona280 napisał/a:
nie osadzania ze kombinuje
niestety to tak wyglada z opisu .
ona280 napisał/a:
chcialam jakiej rady
to ja dostalas
Gochna H napisał/a:
Nie jedz , ale pozegnaj sie z chorobowym :035:
ona280 napisał/a:
...wysylam im dokumenty od lekarzra wszystko...zawiadomilam ich o decyzji lekarza ze nie moge wstawic sie na ta komisje ze wzgledow zdrowotnych ,powiedzialam ze wysle zaswiadczenie od lekarza..ale oni stwierdzili ze moga przerwac mi chorobowe dopoki sie nie wstawie..
skoro po tylu danych stwiedzili ze masz sie stawic to najprawdopodobniej wzieli na siebie ryzyko komplikacji i kosztow . ]
ona280 napisał/a:
...i chodzi mi o to czy maja takie prawo??
tak jak najbardziej . Pozatym masz obowiazek wspolpracowac z prcodawca i lub ARBO lekarzem w razie nieudokumentowanej lub niewystarczajacej dokumentacji maja prawo ci wstrzymac chorobowe. W twoim wypadku po udokumentowaniu niemoznosci sie stawieni postanowiono jednak ciebie powolac , co oznacza ze jesli sie nie stawisz maja prawo zatrzymac chorobowe.
http://www.fnvbondgenoten...begeleiding.pdf
A aj juz na koniec to powiem tak od siebie ty wyjechalas do DE do lekarza i juz tam zostalas , mogla jeszcze wczesnije wziasc wyniki i wrocic do NL tu gdzie wczesniej prcowalas i mieszkalas jednak tego nie zrobilas.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Sie 22, 2012 9:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ona280
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 7
Wysłany: Śro Sie 22, 2012 9:43 pm   

wszystkie dokumenty na bierzaco wysylam..teraz dostalam pismo od lakarza jaki jest moj stan i ze nie moge sie wstawic..wiec mam nadzieje ze to cos pomoze..:(

[ Dodano: Sro Sie 22, 2012 9:52 pm ]
ja dopiero wyslalam zaswiadczenie od lekarza i nie dostalam zadnej odpowiedzi...a po drugie czy pani bedac zle potraktowana i zdiagnozowana wrocila by spowrotem do tych samych lekarzy..chyba to nie madre..raz malobym sie nie przekrecila gdzie mam to na pismie od niemieckich lekarzy ze moj stan byl bardzo zly????chyba nie..i jeszcze jedno ja mieszkam w holl mam mieszkanie i partnera

[ Dodano: Sro Sie 22, 2012 9:55 pm ]
ale lecze sie tam gdzie mnie naprawde lecza ..a nie traktuja przedmiotowo..
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sie 22, 2012 10:27 pm   

ona280 napisał/a:
a po drugie czy pani bedac zle potraktowana i zdiagnozowana wrocila by spowrotem do tych samych lekarzy..
ja zrobilm second opinin w Antwerpii i wrocilam z diagnoza i papierami do NL . Teraz sie lecze u innych lekarzy w NL niz na samym poczatku .
ona280 napisał/a:
i jeszcze jedno ja mieszkam w holl mam mieszkanie i partnera
to jak mieszkasz w NL to popros o blizsze miejsce spotkania z lekarzem/komisja .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
ona280
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 7
Wysłany: Śro Sie 22, 2012 10:34 pm   

mieszkam w nl..ale obecnie od zachorowania jestem w de..co nie znaczy ye nie wroce jak zakoncze leczenie...
 
 
marcin778 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 35
Wysłany: Czw Kwi 09, 2015 8:20 am   Czy mozna wyrazic zgode

Mam pytanie czy mozna wyrazic zgode na to aby lekarz w UWV mial wglad do historii choroby,i jak to zrobic aby oszczedzic sobie czasu i bolu przy bieganiu od lekarza do lekarza i zbierania dokumentacji.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Kwi 09, 2015 11:08 am   

marcin778,
jak to bieganiu? ja nie musialam biegac, wszystko bylo w komputerze jak poszlam do ARBO arts
zadnych dokumentow nawet w rece nie mialam i nikt mnie o zgode nawet nie pytal
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Kwi 09, 2015 11:19 am   

marcin778 napisał/a:
Mam pytanie czy mozna wyrazic zgode na to aby lekarz w UWV mial wglad do historii choroby
tak mozna
marcin778 napisał/a:
jak to zrobic aby oszczedzic sobie czasu i bolu przy bieganiu od lekarza do lekarza i zbierania dokumentacji.
na spotkaniu w UWV powiedz ze chcesz im dac takowe pozwolenie oni maja standardowe formularze do tego . Wystarczy ze go podpiszesz i po wszystkim .
ARBO lekarz nie bedzie "zagladal" w twoja historie horoby bo nie jest tot tak jak wielu sobie wyobraza ze kazda wizyta , kazdey lek bedzie meldowany przez lekarzy w UWV.
Mianowicie ARBO arts wystepuje np szpitala o twoje dane z tym pozwoleniem i oni wysylaja mu cala medyczna historie do danego dnia .
Ja osobiscie nikomu nie daje takiego pozwolenia procz mojego adwokata . Nawet cofnelam pzwolenia na wymiane danych o zazywanyc lekach . Nikomu nic do tego to tylko moja i wylacznie moja sprawa .
Pozwolenie na wglad do akt medycznych nie jest obowiazkiem . Nikt nie ma obowiazku dawania takiego pozwolenia nawet dla UWV czy innych lekarzy .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Kwi 09, 2015 11:22 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marcin778 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 35
Wysłany: Czw Kwi 09, 2015 6:16 pm   

Jutro bede wysylala formularz second opinion ja robie to z wlasnej woli gdyz mam problemy zdrowotne moj Arbo twierdzi ze nie, a pracodawca nawet poszedl krok dalej i wstrzymal mi wyplacanie pensji do momentu opinii lekarza UWV.
Czyli co mnie czeka po wyslaniu formularza second opinion do UWV? wiecie moze ile bede czekal na wezwanie,i czy poniose jakies konsekwencje jezeli lekarz UWV stwierdzi ze jestem zdrowy bo czytajac opinie niektorych forumowiczow po takim spotkaniu jest wszystko moziliwe.

[ Dodano: Czw Kwi 09, 2015 6:24 pm ]
Panicelinka napisał/a:
marcin778,
jak to bieganiu? ja nie musialam biegac, wszystko bylo w komputerze jak poszlam do ARBO arts
zadnych dokumentow nawet w rece nie mialam i nikt mnie o zgode nawet nie pytal

Arbo arts a lekarz UWV second opinion to dwie rozne osoby.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Kwi 09, 2015 6:45 pm   

marcin778 napisał/a:
Arbo arts a lekarz UWV second opinion to dwie rozne osoby.


Tylko, ze wczesniej nic nie pisales o second opinion ...albo nie doczytalam

marcin778 napisał/a:
czy poniose jakies konsekwencje jezeli lekarz UWV

Nie, masz do tego prawo,

w linku wiecej informacji
Cytat:
Bij een second opinion (deskundigenoordeel) geeft de deskundige van het UWV een advies. Het is dus geen beslissing. U beslist zelf of u het advies volgt. Doet u dat niet, of is uw werknemer het oneens met het advies? Dan kunt u beiden naar de rechter.


https://www.arbovitale.nl...ond-opinion-uwv
 
 
marcin778 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 35
Wysłany: Czw Kwi 09, 2015 7:27 pm   

Dziekuje za link
Napiszcie cos wiecej jak wyglada sprawa z second opinion,jak dlugo si czeka na wezwanie,jak wyglada rozmowa z lekarzem,co z ta nieszczesna historia choroby mam na mysli to czy bede musial sam zalatwiac wszystkie papiery od lekarzy,pracodawca obecnie nie wyplaca mi pensji wiem ze ja predzej czy pozniej musze dostac od momentu wsztrzymania czy beda mi sie nalezaly jakies odsetki?
Ostatnio zmieniony przez marcin778 Czw Kwi 09, 2015 7:30 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Kwi 11, 2015 6:49 pm   

marcin778 napisał/a:


Wsztrymanie wyplaty przez pracodawce na chorobowym
Witam mam kontrakt na stale ale od 8 miesiecy przebywam na chorobowym,z malymi przerwami gdyz probuje bezskutecznie wrocic do pracy,moj pracodawca wstrzymal mi wyplacanie pensji argumentujac to niestosowaniem sie do zalecen lekarza zakladowego.
Wedlug pracodawcy w zaistnialej sytuacji zmusza mnie do zlozenia opinii o mojej chorobie u lekarza UWV i tu moje pytanie co sie stanie jezeli bede czekal naprzyklad miesiac lub dwa na opinie lekarza UWV odnosnie mojeg ostanu zdrowia,czy wyplata ktora zostala mi wstrzymana przepadnie czy naprzyklad po opinii lekarza UWV zostanie ona zwrocona.
Jezeli zwrocona czy beda nalezaly mi sie jakies odsetki.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Kwi 11, 2015 6:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marcin778 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 35
Wysłany: Pon Maj 11, 2015 9:32 pm   

Witam moze zna ktos odpowiedz na moje pytanie mianowicie czy lekarz zakladowy moze wymuszac na mojej osobie zlozenie wniosku o second opinon w UWV?
Sprawa dotyczy tego ze nie zawsze jestem w stanie pracowac wedlug planu zalozonego przez lekarza zakladowego czasami mam takie bole ze nie moge przepracowac 4 godzin ktore wyznaczyl mi lekarz zakladowy,kontaktuje sie wtedy z lekarzem zakladowym opisujac mu moje problemy zdrowotne a dostaje odpowiedz ze albo ide do pracy wedlug jego zalozen albo w momencie zameldowania chorobowego natychmiast mam skladac wniosek o second opinion.
Do tego dostalem pismo od pracodawcy ze w momencie zameldowania chorobowego pracodawca uznaje iz nie stosuje sie do zalozen lekarza zakladowego i od momentu zameldowania chorobowego mam zlozyc wniosek o second opinion a to jest jednoznaczne z tym iz w takim momencie moja wypalata wynagrodzenia zostaje zatrzymana w trybie natychmiastowym.
Czy to wszystko jest zgodne z prawem czy pracodawca z lekarzem zakladowym robia mnie w "bambuko"
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 7:09 pm   

Cytat:
czy lekarz zakladowy moze wymuszac na mojej osobie zlozenie wniosku o second opinon w UWV?


pierwszy raz o czyms takim slysze , to ty mozesz wymusic ale zeby lekarz wymuszal na tobie?

marcin778 napisał/a:
albo w momencie zameldowania chorobowego natychmiast mam skladac wniosek o second opinion.


ale w jakim celu ma byc to second opinion, czyzby lekarz zakladowy sam sobie nie dowierzal
z postawionej diagnozy ? ze tobie kaze odwolywac sie do innego lekarza

na pewno chodzi o second opinion?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group