NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Lip 30, 2008 5:14 pm
Poszukuje pomocy/porady - zastrzał...
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lis 09, 2008 8:23 pm   

Agnieszka70,.... a nie prosciej bedzie po prostu..... nasiusiac na palec? szczerze powiem o okladach z moczu nie slyszalam! :017:
 
 
Maja 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Wrz 2006
Posty: 33
Wysłany: Nie Lis 09, 2008 9:30 pm   stara metoda

a jak skuteczna!! oklady z wlasnego moczu! /prosze sie nie smiac!/
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lis 09, 2008 9:34 pm   Re: stara metoda

Maja napisał/a:
a jak skuteczna!! oklady z wlasnego moczu! /prosze sie nie smiac!/


dokladnie to sie nazywa urynoterapia
 
 
katerinka 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączyła: 27 Lip 2008
Posty: 4
Skąd: Spijkenisse
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 9:55 pm   

Podłaczę się pod ten temat...
Mam problem z wrastającym się paznokciem...Chciałabym to możliwie szybko załatwić bo już chodzić nie dam rady. Czy potrzebuję skierowanie od lekarza rodzinnego? Gdzie mam jechać z tym. Mam ubezpieczenie. Mieszkam w Rotterdamie.
Dziękuję za pomoc.
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 9:59 pm   

katerinka napisał/a:
Czy potrzebuję skierowanie od lekarza rodzinnego?

Nie,dzwonisz i umawiasz sie w rejesracji na wizyte.
Ja jak mi sie wrastal to wymoczylam go w wodzie z mydlem,dosc goracej i potem cegami go wycielam,ale nie wiem jak bardzo wrasta u ciebie,moze trzeba isc do lekarza rzeczywiscie.

[ Dodano: Pią Lut 20, 2009 10:00 pm ]
p.s.chyba ze nie masz wybranego lekarza to idziesz z karta ubez. do najblizszej przychodni i zapisujesz sie do rodzinnego.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
katerinka 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączyła: 27 Lip 2008
Posty: 4
Skąd: Spijkenisse
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 10:04 pm   

O no to super. Mam nadzieję, że uda mi się to juto załatwić. To już nie pierwszy raz. Wcześniej jednak miałam wycinane w Polsce u chirurga, a tam to trwało kilka dni zanim skierowanie dostałam i poniedziałek przyszedł. Mam nadzieję, że uda mi się to jutro załatwić pomimo tego, że sobota.
RobKAM wielkie dzięki za tak szybką pomoc :)

[ Dodano: Pią Lut 20, 2009 10:17 pm ]
Teraz zauważyłam dopisek ... O ile dobrze zrozumiałam mam iść do lekarza rodzinnego? On mi nie pomoże...chirurg musi to usunąć... Problem w tym, że boli jak diabli i czas nagli. W ciągu tygodnia nie mam jak się dostać do rodzinnego bo ja mieszkam w Rotterdamie, a on w Zoeterwoude...Mąż pracuje do późnych godzin, a ja mam małe dziecko i nie jestem zmotoryzowana... Czy więc jeżeli zajadę do szpitala jutro chirurg mnie przyjmie?
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 10:28 pm   

Katerinka,moze pojedz na ostry dyzur czy cosik takiego,u nas na weekendy to mamy podany numer telefonu do takiej pomocy nocno -weekendowej w szpitalu.Powiedz,ze bardzo boli i moze cos poradza.W jakiej czesc \Rotterdamu mieszkasz?
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
katerinka 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączyła: 27 Lip 2008
Posty: 4
Skąd: Spijkenisse
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 10:36 pm   

Hmm we wrześniu byłam u takiego lekarza nocnego z dzieckiem- jak dzwoniłam na pogotowie to mnie tam wysłali. Czyli myślisz, że z tym moim przypadkiem też tam mogę się zgłosić jutro w ciągu dnia? Hmmm pewnie jak stwierdzi, że chirurg potrzebny to mnie dalej pokieruje...
 
 
Dorisben 
Super gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 10:41 pm   

mysle, ze mozesz sprobowac ale i tak ci sie spytaja dlaczego nie masz rodzinnego lekarza. A jesli masz to najpierw domowy i on wystawia skierowanie i jezeli trzeba to umawia cie szybciej na wizyte u specjalisty... Powodzenia
 
 
 
jolcia88 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Gru 2008
Posty: 190
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 11:00 pm   

Nie slyszalam o tym ze mozna tak o isc do ginekologa..u nas (Lelystad) tylko i wylacznie ze skierowaniem.

:039:
 
 
katerinka 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączyła: 27 Lip 2008
Posty: 4
Skąd: Spijkenisse
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 11:07 pm   

No już rozumiem chyba o co chodzi...teraz tylko muszę jakoś nr telefonu znaleźć do tego weekendowego lekarza...może ktoś zna jakiś w Rotterdamie?
Mieszkam na Ijselmonde.
Dorisben...lekarza mam jak juz pisałam. Palec pobolewał mnie kilka dni juz, ale miałam nadzieje, że może przejdzie. Dzisiaj rozbolał się tak, że nie wiem czy dotrwałabym do poniedziałku... Leci ropa, narosło dzikie mięso...kto miał to wie jaki to ból niemiłosierny.
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 12:27 am   

Ja podam ci ten co ja mam,ja mieszkam na zuid 290-98-88

Jak zadzwonisz i powiesz co i jak to pwoinni ci kazac przyjechac albo podadza jakis inny numer,warto sprobowac ,bo z opisu to wyglada strasznie

jolcia88 napisał/a:
Nie slyszalam o tym ze mozna tak o isc do ginekologa..u nas (Lelystad) tylko i wylacznie ze skierowaniem.

A gdzie tutaj jest mowa o ginekologu??Do ginekologa to trzeba miec skierowanie na 100%,tak na marginesie.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
jolcia88 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Gru 2008
Posty: 190
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 12:31 am   

Pomylilam posty :017:

sorry :081:
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 9:51 pm   

U mnie po ponad roku "zabaw" z roznymi lekami skonczylo sie na czesciowym zerwaniu paznokcia. Zabieg pod znieczuleniem miejscowym i najbardziej bolal zastrzyk znieczulajacy.
Koszt w prywatnej przychodni chirurgicznej w Polsce - 150zl. Czas ponizej 5 minut.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
basik6 
Poczatkujacy
basiak6

Wiek: 54
Dołączyła: 01 Maj 2009
Posty: 2
Skąd: Best
Wysłany: Pią Maj 01, 2009 10:20 pm   wrastający paznokieć zastrzał

Najbardziej skuteczny sposób na zastrzał to wymoczyć w gorącej wodzie z sodą oczyszczoną oto sposób: wkładamy część ciała z zastrzałem do miseczki z bardzo ciepłą wodą z dużą ilością sody oczyszczonej dolewamy wrzątku stopniowo...ups parzy ...za chwilkę znowu i znowu jakieś 20 min powinno wystarczyć (jeżeli wcześniej pojawiła się ropa w trakcie moczenia po ok 10 min należy naciąć miejsce infekcji cążkami wycisnąć ropę polać jodyną(tu betadine) i moczyć następne 10 min potem okład ze spirytusu ...
Wrastające paznokcie usuwają również pedicurzystki ale nie wszystkie ja to robię ale niestety nie mieszkam w Roterdamie mam daleko
Pozdrawiam Basia
_________________
Basik
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group