NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak znaleźć pracę w tym dziwnym kraju??
Autor Wiadomość
kaba1109
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 4
  Wysłany: Śro Lis 07, 2012 4:48 pm   Jak znaleźć pracę w tym dziwnym kraju??

Witam wszystkich pewnie zaraz usłyszę że jak się chcę to napewno się znajdzie itd. Ale ja naprawdę szukam bardzo intensywnie jakiejkolwiek pracy zarejestrowałam się już w 37 biurach biegałam po okolicznych restauracjach, byłam w KFC i innych fastfoodach i nic. Wszędzie słyszę że albo stawka wiekowa ( a u mnie już 25 wiosen) albo wymagany język holenderski a ja znam tylko angielski. Szukam w fabrykach na produkcji, albo jakieś sprzątanie. Może ktoś życzliwy podpowie gdzie jeszcze mogę szuka.
Pozdrawiam
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Lis 07, 2012 5:38 pm   

kaba1109 napisał/a:
Wszędzie słyszę że albo stawka wiekowa ( a u mnie już 25 wiosen)
Jesli masz 25 lat to stawka wiekowa CIe nie obowiazuje ...

Obecnie bardzo ciezko z praca , zima idzie ...


PSSS
Na forum jest sporo podobnych tematow ... :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Śro Lis 07, 2012 7:21 pm   

Beny.rac zapewne chodziło koleżance o to, że jak pytała o pracę w biurach, to odpowiedzieli jej, że przyjmują tylko osoby poniżej 2 latek :028:
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 10:57 am   Re: Jak znaleźć pracę w tym dziwnym kraju??

kaba1109 napisał/a:
Witam wszystkich pewnie zaraz usłyszę że jak się chcę to napewno się znajdzie itd. Ale ja naprawdę szukam bardzo intensywnie jakiejkolwiek pracy zarejestrowałam się już w 37 biurach biegałam po okolicznych restauracjach, byłam w KFC i innych fastfoodach i nic. Wszędzie słyszę że albo stawka wiekowa ( a u mnie już 25 wiosen) albo wymagany język holenderski a ja znam tylko angielski. Szukam w fabrykach na produkcji, albo jakieś sprzątanie. Może ktoś życzliwy podpowie gdzie jeszcze mogę szuka.
Pozdrawiam


Osobiście myślę że w TYM DZIWNYM KRAJU szukasz tak samo pracy jak W INNYM DZIWNYM KRAJU zwanym Polska. I tak bardzo dobrze zaczynasz, że sama wychodzisz i idziesz bezpośrednio szukać! Bardzo dobrze!!! No zostaje jeszcze szukanie przez neta, ale tutaj polecam ci przejrzeć to forum, jest multum stronek z ofertami pracy. Osobiście polecam przejść się do UWVwerkbedrijf (dawniej CWI) i tak mają często takie kartki skopiowane z adresami stron z ofertami oraz wykaz biur PP w okolicy! Powodzenia i nie poddawaj sie! :039:
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
demon cleaner 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 10
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 2:19 pm   

misia0101 napisał/a:
. I tak bardzo dobrze zaczynasz, że sama wychodzisz i idziesz bezpośrednio szukać!


Z doświadczenia wiem, że takie szukanie pracy (jeżeli mówimy o szukaniu pracy dla niewykwalifikowanych) nic nie da. W Polsce jak szukasz pracy np w restauracji czy u pana Zenka w skupie palet - wtedy idziesz i rozmawiasz. Czasem możesz dostać pracę od ręki. W Holandii zatrudnianiem na produkcję zajmują się agencje. Jak wparujesz jakiejś firmie do recepcji i oznajmisz że szukasz pracy najprawdopodobniej odeślą Cię do swojej strony internetowej albo agencji. Czasami panie recepcjonistki nawet nie wiedzą kto w ich firmie zajmuję się HR-em. Pozostaje więc: wysłanie cv przez Internet na adres podany na stronce albo przez formularz (niestety mało firm w ogóle odpowiada, że nie mają dla Ciebie wakatu) albo wycieczka z wizytówką firmy do uitzendburea.
 
 
kaba1109
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 4
  Wysłany: Czw Lis 08, 2012 2:47 pm   

Dziękuje wszystkim za ciepłe słowa, choć przyznam że poziom frustracji z każdym dniem wzrasta. Niestety nie pomagają setki telefonów ( rachunek kosmiczny) oraz szukanie przez neta i tak jak pisałam chodzenie po okolicy i te wszystkie biura... Może macie jeszcze jakiś pomysł bo mi chwilowo brak
 
 
demon cleaner 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 10
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 2:52 pm   

A masz jakieś specyficzne umiejętności? Może jakieś doświadczenie?
 
 
kaba1109
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 4
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 7:42 pm   

W Polsce pracowałam przy zbiorze i pakowaniu pomidorów ( sezonowo) ,w sklepie, banku, biurze nieruchomości i prowadziłam własną działalność gospodarczą. W Niemczech sprzątałam hotele. Studia na kierunku edukacja obronna bezpieczeństwo publiczne. Trochę się tego nazbierało ale nic konkretnego...
 
 
biedrek
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 45
Wysłany: Nie Lis 11, 2012 11:12 am   praca

Jedyne co moge poradzic- a co sie napewno oplaci- kurs holenderskiego... No i pozostaje tez czekanie do wiosny- rusza kwiaty i inne rzeczy do pracy na polach. Poki co niestety chyba bedziesz musiala przemeczyc sie pracujac dla jakiegos posrednika (biuro pracy) - wiem ze np w agencji w ktorej ja pracuje na brak ofert pracy jak sie jest obrotnym to sie nie narzeka...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group