NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
praca na dwa kontrakty
Autor Wiadomość
elzunia
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 164
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 2:49 pm   praca na dwa kontrakty

Tak sie zastanawiam...Mam prace na kontrakt-2 godz. dziennie, Dzis dostalam propozycje kolejnej pracy- z innej firmy tez na kontrakt i tez 2 godz. dziennie.
Czy moge podpisac umowe z ta druga firma w przypadku gdy juz mam jeden kontrakt?
Nie mam pojecia jak to jest? Czy nie bedzie problemow z podatkiem i wogole,ze pracuje na dwa kontrakty?
Jak myslicie?
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 3:59 pm   

a dlaczego mialabys miec problem?? ja rowniez dostaje z dwoch roznych zrodel wyplate... jedynie musialam zaznaczyc, ktory pracodawca potraca heffingskorting...
 
 
elzunia
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 164
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 4:10 pm   

Duuvelke, W takim razie przed podpisaniem umowy z druga firma musze ich poinformowac o pierwszej pracy i w kontrakcie bedzie wzmianka o heffingskorting i tam mam zaznaczyc kto ma potracac?

[ Dodano: Wto Maj 06, 2008 5:13 pm ]
Ale heffingskorting nalezy sie wtedy gdy sie rozliczamy wspolnie z partnerem czy tez malzonkiem...no Ja takiego nie posiadam-wiec nie musze zaznaczac i wybierac?!
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 4:13 pm   

tak... ja tak robilam...
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 4:35 pm   

Duuvelke,a czy pracujac w dwoch roznych firmach nie traci sie na zarobkach?Nie jestem na biezaco w tym temacie,ale ponad 10 lat temu nieoplacalo sie.Po odciagnieciu podatku w pierwszej firmie,odciagneli mi w drugiej tyle,ze zrezygnowalam.W drugiej wychodzilo za godzine ok.polowe tego co w pierwszej.Pytam dla upewnienia sie - teraz chyba wyglada to innaczej ?- wnioskuje z tego co piszesz.Pozdr.
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 35
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 4:42 pm   

To przecież zależy od płacy jaką zarabiasz w obydwu pracach. Jeżeli w jednej pracy, zarabiasz powiedzmy... 1300 euro netto? A masz drugą pracę by tylko troszkę dorobić i miesięczna wypłata wychodzi Ci powiedzmy 200-300 euro, to może być to troszkę nieopłacalne...

Ale z tego co wiem, to wszystko zależy od płac w obydwu pracach :) .

P.S. Jak się mylę to proszę o poprawkę :P .
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 4:47 pm   

O to chodzi,ze gdybym zrezygnowala z pierwszej pracy stawka za godzine bylaby podobna a nawet wyzsza,bo byly godziny wieczorne.A ze pracowalam u drugiego pracodawcy,bardzo duzo podatku mi odciagali.Dlatego szybko zrezygnowalam.Ale to bylo ponad 10 lat temu,wiec chyba sporo sie zmienilo od tego czasu.
 
 
elzunia
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 164
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 5:29 pm   

Nie wiem..nie rozumiem tych zasad.
Te obie prace sa po 17-stej. Mam male dziecko wiec wczesniejsze godziny nie wchodza w rachube. W sumie razem pracowalabym 22 godz. tygodniowo.
Wychodzi na to ze jak w pierwszej firmie mam np. 12 euro na godz. to w tej drugiej pracy moga mi dac duzo mniej?
Zreszta i tak pewnie pierwsze 3 miesiace sa probne-zobacze jak to bedzie wygladac.
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 35
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 6:53 pm   

elzunia napisał/a:
N
Wychodzi na to ze jak w pierwszej firmie mam np. 12 euro na godz. to w tej drugiej pracy moga mi dac duzo mniej?


To chyba nie oto chodzi. Dana firma ma swoją stawkę jaką płaci pracownikom (często zależy to od wieku, czasu przepracowania, funkcji bla bla...). Jeżeli zarabiasz w jednej pracy 12 euro, to nie mogą w drugiej dać Ci mniej, ponieważ tutaj dużo zarabiasz. Druga firma daję Ci stawkę jaką dają innym. Teraz wracając do podatku. Loonheffingskorting, czyli zniżkę podatkową wybierasz w tej pracy gdzie więcej zarabiasz. Wtedy w pracy gdzie masz tą zniżkę, płacisz mniej za podatek a w pracy gdzie nie masz zniżki więcej...

:) .
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Maj 07, 2008 2:19 am   

Witch01 napisał/a:
Duuvelke,a czy pracujac w dwoch roznych firmach nie traci sie na zarobkach?


tak i nie... zalezy ile sie zarabia... ja duzo nie zarabiam wiec duzo na tym nie trace...
 
 
karszczanka 
Poczatkujacy
karszczanka

Wiek: 39
Dołączyła: 01 Kwi 2011
Posty: 1
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 1:58 pm   praca na dwa kontrakty

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie pracy. Chciałabym podjąć dwie prace i każda z nich jest na kontrakt. Jeden kontrakt na 4h tygodniowo ("kontrakt na telefon"), a drugi na 25h w tygodniu. Z związku z tym mam pytanie, czy są jakieś haczyki jeżeli chodzi o podatki. Tutaj wyczytałam coś o heffingskorting i Loonheffingskorting. Chciałabym się dowiedzieć dokładniej o co z tym chodzi. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
 
ela123 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Sie 2009
Posty: 34
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 8:09 pm   

Mam pytanie a jesli sama sie rozliczam i w drugim kontrakcie, ktora to jest moja dodatkowa praca (ok. 28godz miesiecznie) wlasnie mam zaznaczone heffingskorting. Czy to jest jakis problem? Prosze o odp. Pozdrawiam :039:
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 10:15 pm   

heffingskorting mozesz dostac tylko z jednej pracy/dochodu... jesli w obu pracach zaznaczylas, ze chcesz dostawac heffingskorting to licz sie z tym, ze bedziesz pozniej musiala placic podatek do Belastingdienst...

cytat: De loonheffingskorting mag maar bij 1 werkgever of uitkeringsinstantie worden toegepast.
http://belastingdienst.nl...1.html#P21_2371
 
 
ela123 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Sie 2009
Posty: 34
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 10:51 pm   

Dzieki. Wlasnie w tej drugiej pracy mam zaznaczone heffingskorting, a w tej pierwszej gdzie mam okolo 40godz. tyg. mam zaznaczone loonheffing. I czy tak jest Ok, czy tez bede musiala placic podatek do belastigdienst? :026:
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 9:01 am   

Ja tylko zaznacze ze czasami jest tak ze w kontrakcie z 1 firmy moze stac ze nie wolno ci miec kontraktu w innej firmie z taka sama praca lub stanowiskiem bo mozna zaplacic kare. Wiec przeczytaj kontrakt z tej pierwszej firmy czy jest cos o warunkach jakbys chciala druga prace.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group