NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sofi
Autor Wiadomość
marcin_zet 
Super gaduła

Dołączyła: 15 Sie 2006
Posty: 304
Wysłany: Nie Paź 22, 2006 5:57 pm   Sofi

Jak wyglada z tym numerem.Firma w Polsce wystepuje o wszystkie pozwolenia a tym samym o numer SOFI ,czy ja dostaje ten numer czy ja musze odebrac w urzedzie odpowiednim do miejsca zameldowania na czas pracy w Holandii :
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Lut 18, 2013 7:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pon Paź 23, 2006 9:50 am   

hmm..ja wyrabialm sobie sama soffi numer to idziesz do belastingu(nie wiem czy dobrze napisalam,pewnie zle :P ) na umowiony termin..wypelniasz formulasz czekasz nie wiem pare minut i dostajesz soffi do reki na kartce A4 :)
 
 
wlodeks
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 11
Wysłany: Pon Paź 23, 2006 1:44 pm   Pomozcie

Chce wyjechac za pomoca posrednika w Polsce do pracy w Holandii.Oni zalatwiaja wszystkie pozwolenia.I teraz mam pytanie posrednik stara sie o pozwolenie dla konkretnego pracodwacy tak wiec jezeli posrednik mnie zwolni to nie mam juz zezwolnie na prace i nie zatrudnia mnie o kogos innego.A jak jest z numerem SOFI o ten numer tez sie stara posrednik ale wyczytalem na innym forum ze trzeba takie SOFI odebrac osobiscie,tak wiec rozumujac tak po przyjezdzie na miejsce pracy udam sie tam do urzedu po ten numer i jak mnie zwolni posrednik to numer sofi mam go przysobie ale przy obecnych przepisach i tak bede musiał szukam nowej pracy a posrednik starac sie o nowe pozwolenie.Tak wiec Sofi mam na cale zycie tak jak numer Nip w Polsce,bardzo prosze o wyjasnienie mi tej kwestii
Dziekuje :oops: :oops:
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pon Paź 23, 2006 2:16 pm   

Wlodeks tak soffi numer to jak Polski nip i masz go na cale zycie..ja mysle ze do urzedu pojedziecie grupa i od razu Wam wyrobia i dadza do reki soffi numer(tak robi wiele biur posrednictwa pracy)
 
 
agniecha
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 10
Skąd: Wrocław od 16.10 Haga
Wysłany: Wto Paź 24, 2006 5:43 pm   jak załatwić

jak załatwic sofi , jakie formalności trzeba spełnic, mam sprzeczne info , dlatego prosze o podpowiedź.
Dzieki
_________________
Agnieszka
 
 
 
Ewa
Gaduła


Dołączył: 13 Sie 2006
Posty: 112
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Paź 24, 2006 6:28 pm   Re: jak załatwić

agniecha napisał/a:
jak załatwic sofi , jakie formalności trzeba spełnic, mam sprzeczne info , dlatego prosze o podpowiedź.
Dzieki

Musisz zglosic sie do Belasting Dienst w Twojej miejscowosci i poprosic o sofi nummer, przedstawic wazny dowod tozsamosci np. paszport. Mozesz byc przyjeta od razu lub zostanie wyznaczona data na spotkanie (np. w Hadze nalezy sie najpierw umowic na spotkanie) http://www.belastingdiens...er/sofi_nummer/.
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Śro Paź 25, 2006 10:12 am   

w Eindhoven na spotkanie umawia sie telefonicznie pod specjalnym numerem jak sie pojdzie do belastingu to dadza wizotwke z nr pod ktory trzeba zadzwonic..
 
 
marcysia24
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 22
Wysłany: Śro Paź 25, 2006 1:19 pm   sofi-proscizna

kochani Tak jak juz napisal ktos powyzej Poszlam do belastingdienst w Hadze naprzeciwko stacji den Haag HS i umowiono mnie na spotkanie za dwa tygodnie Na spotkaniu wypelnilam formularz (maja z polskim tlumaczeniem) i dostalam po 10minutach sofi numer Proscizna :)Pozdrawiam Niestety jesli mamy go na poslki adres nie pomoze nam to w otwarciu konta bankowego :(
_________________
obecnie jestem na forum jako mandarynka Pozdrawiam
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Paź 27, 2006 10:14 am   Re: sofi-proscizna

marcysia24 napisał/a:
kochani Tak jak juz napisal ktos powyzej Poszlam do belastingdienst w Hadze naprzeciwko stacji den Haag HS i umowiono mnie na spotkanie za dwa tygodnie Na spotkaniu wypelnilam formularz (maja z polskim tlumaczeniem) i dostalam po 10minutach sofi numer Proscizna :)Pozdrawiam Niestety jesli mamy go na poslki adres nie pomoze nam to w otwarciu konta bankowego :(


co ty mowisz marcysia... ja mam sofi numer i polski adres... i jakos nie mialam problemow z otwarciem konta w holandii... mam nawet dwa:-)... wystarczy ze masz odpis z gminy gdzie mieszkasz, albo kontrakt o wynajem mieszkania w holandii i tez mozesz zalozyc konto w banku... no i sofi numer... :-)
 
 
marcysia24
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 22
Wysłany: Pią Paź 27, 2006 1:35 pm   co ja mowie?

ktos mi tu napisal ze jak mam sofi na polski adres to o koncie moge zapomniec Rzeczywiscie ABN Amro mi odmowili Odpis z gminy powiadasz?
jak to zalatwic tzn o co zapytac w gemeente? bo kontraktu na mieszkanie nie mam
_________________
obecnie jestem na forum jako mandarynka Pozdrawiam
 
 
ewka
Gaduła


Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 171
Skąd: amsterdam
Wysłany: Pią Paź 27, 2006 6:46 pm   Re: sofi-proscizna

oczywiście że tak! ja też dostalam sofie na polski adres, a jak poszlam zakladac konto w banku to po prostu pokazalam swistek z geemente, że jestem zameldowana i paszport z wklejka, i tyle!
 
 
marcysia24
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 22
Wysłany: Pią Paź 27, 2006 6:50 pm   

jak zalatwic "wklejke" ?
_________________
obecnie jestem na forum jako mandarynka Pozdrawiam
 
 
ewka
Gaduła


Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 171
Skąd: amsterdam
Wysłany: Pią Paź 27, 2006 6:56 pm   

idziesz do gminy i mowisz, że chcesz sie zameldować, oczywiscie bez kontraktu na mieszkanie nic z tego. Wtedy dajesz paszport, pokazujesz kontrakt( jedno i drugie kserują) i wklejaja Ci do paszportu naklejke, wklejke czy jak to zwał :D , która informuje, że jestes zameldowana w tekiej gminie i okresla też, t\date legalności twojego pobytu, na pół roku, po której to dacie musisz isc po kolejną wklejke. Tak było ze mna. Co do tej kolejnej wizyty za pół roku nie jestem pewna, mój szwagier poszedł i już mu nic nie wklejali, ale moze dlatego że prowadzi tu działalność.Może ktoś co sie dzieje po pół roku?
 
 
bohusz 
Gaduła


Dołączył: 11 Wrz 2006
Posty: 108
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią Paź 27, 2006 8:42 pm   

Witam
Na stronie:
http://www.praca.niepije.pl/holandia2.php

Dzieki informacji uzyskanych z Kancelari Podatkowej BEAN
dokładnie jest opisana procedura uzyskania sofi numeru.
Jest tam tez wiele innych niezbednych informacji.
 
 
gosia
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 80
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Paź 27, 2006 8:47 pm   

po pół roku dostajesz następnego stickera na pół roku lub możesz starać się o resident permit na pięć lat. Tak przynajmniej jest w Hadze
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group