NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dziura w dachu - dom od maklera
Autor Wiadomość
faza01
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 3
Wysłany: Nie Maj 12, 2013 9:09 am   dziura w dachu - dom od maklera

witam
mam taki problem wynajęłam dom od maklera mieszkam tam już 2 tyg ale przy pierwszym opadzie deszczu zaczęła mi się lać woda po ścianie bo dach ma dziurę... !!! i to dosyć dużą.. co teraz mogę zrobić? czy makler musi coś zrobić czy właściciel czy jestem pozostawiona sama sobie w takim wypadku? ktoś jest zobowiązany do naprawy tego uszkodzenia? jak to rozegrać gdzie pójść najpierw? i czy jak np. dach się zawali to czy mają obowiązek go zrobić w trybie natychmiastowym czy jak to tu działa i gdzie muszę z tym iść pozdrawiam serdecznie
 
 
ewelinahh19
Nieśmiały użytkownik
ewelinahh19

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 62
Wysłany: Nie Maj 12, 2013 10:40 am   

Kiedys mialam taka sytuacje. Zadzwonilam do wlasciciela mieszkania, przyszedl, zobaczyl i przyslal osobe do naprawy tego.
 
 
martyna.ewa 
Poczatkujacy


Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 48
Wysłany: Nie Maj 12, 2013 1:33 pm   

spokojnie, wszystkie takie sprawy typu dach dziurawy, lekkage czyli przeciek z dachu do domu, powazne dziury pekniecia nawet w mieszkaniu i kazdta tzw buitemwerk czyli praca na zewnatrz domu, np naprawa okien,malowanie, drzwi wejsciowe i w nich zamki, to jest dzialka verhuurdera, czyli tego od kogo wynajmujesz.powinnas miec z kontraktem tzw onderhoudswijzer, kto za co odpowiada, w razie czego jak znasz w miare jez holenderski przyda sie strona huurcommisie.nl tam jest czarno na bialym co do kogo nalezy. w razie gdybys miala problemy z wlascicielem tez mozesz go postraszyc huurcommisie :)
 
 
faza01
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 3
Wysłany: Pon Maj 13, 2013 6:38 pm   

rozmawiałam z maklerem ale powiedział że wyśle list i nic więcej nie może zrobić.. a wie ktoś jak to wygląda jak dach się zawali co wtedy robić? gdzie zadzwonić i do czego zobowiązany jest wynajmujący jeżeli chodzi o lokal zastępczy
 
 
martyna.ewa 
Poczatkujacy


Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 48
Wysłany: Pon Maj 13, 2013 9:29 pm   

makelaar a wlasciciel to raczej to samo :) Wlascicel w TYM przypadku powinien piorunem przyjsc i sprawdzic i od razu przyslac ekipe zeby zreperowala dach. To jest tzw spoedgeval, czyli wazna i wymagajaca natychmiastowej interwencji sprawa. Co on listem chce dach naprawic? dach jest napewno jego broszka i tu bez dwóch zdan powinien dzialac jak najszybciej. Ja kiedys czekalam tez 2 tygodnie prawie na reakcje ze strony mojego makelaara, zadzwonilam do huurcommisie-komisja do spraw wynajmu,i rozwiazywania problemow m-dzy wynajmujacym a najmujacy. Napisalam pismo-a raczej wypelnilam formularz gotowy do zaladowania na str huurcommisie.nl, wyslalam do makelaara, i od razu ladnie przyszedl. Napewno nie jestes sama w tym wypadku. masz jakis kontrakt na pismie? jak on ci dachu nie zreperuje to powiedz ze nie zaplacisz za czynsz, dopoki tego nie zalatwi. nie wiem, jak wyglada sprawa zastepczego lokum, o ile nie ma tego w kontrakcie to on ci nie da innego mieszkania,no chyba ze okaze sie dobrym wujkiem ... ;) Ale dach na bank musi zrobic i to szybko! Jak ci sie dach by zawalil na glowe ( czego ci nie zycze!) wtedy szlabym na policje, do tego jakas inspekcje budowlana bym jeszcze wrobila. Jednym slowem jak by ci sie jakas krzywda stala bo ci dachowka na glowe spadla...oj makelaar ma przegwizdane wtedy!
Ostatnio zmieniony przez martyna.ewa Pon Maj 13, 2013 9:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Maj 13, 2013 9:59 pm   

martyna.ewa,
Cytat:

Jak ci sie dach by zawalil na glowe ( czego ci nie zycze!) wtedy szlabym na policje, do tego jakas inspekcje budowlana bym jeszcze wrobila.


o ile przezyje !

Cytat:
Ja kiedys czekalam tez 2 tygodnie prawie na reakcje ze strony mojego makelaara,


to co tak sie ekscytujesz tym dziurawym dachem ? przeciez nie tobie na glowe cieknie
 
 
faza01
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 3
Wysłany: Wto Maj 14, 2013 9:10 am   

Cytat:
Cytat:
Ja kiedys czekalam tez 2 tygodnie prawie na reakcje ze strony mojego makelaara,


to co tak sie ekscytujesz tym dziurawym dachem ? przeciez nie tobie na glowe cieknie

może się nie ekscytuje tylko próbuje wyjaśnić jak to działa... za co bardzo dziękuję bo pierwszy raz mam taką sytuację

[ Dodano: Wto Maj 14, 2013 9:28 am ]
a który formularz trzeba wypełnić? mogła byś podesłać linka?
Ostatnio zmieniony przez faza01 Wto Maj 14, 2013 9:17 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
martyna.ewa 
Poczatkujacy


Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 48
Wysłany: Wto Maj 14, 2013 2:56 pm   

a ty Gocha czego sie tak ekscytujesz, przeciez nie tobie rady uzyczam.
- masz jakis problem???

-sa tu setki ludzi na forum, ktorzy maja problemy i jakos im pomagasz, a przeciez tez bys mogla powiedziec, ze to nie twoja sprawa, co mnie to obchodzi,nie? niech im sie dach wali,niech se radza...

do fazy: :)

na stronie. www.huurcommissie.nl w dziale Downloads sa przerozne formularze do wypelnienia, w zaleznosci od typu sprawy. Wg mnie najbardziej odpowiednim dla Ciebie bylby tzw "Modelbrief melding gebreken aan woning (huurder) " (model listu/pisma dot. uszkodzen w mieszkaniu) . Mozna sobie go najlepiej wydrukowac i wypelnic czytelnie dlugopisem,duzymi literami, lub uzupelnic komputerowo i dopiero wydrukowac.
Ja wlasnie taki list wypelnilam, i podzialalo. Mam nadzieje ze szybko ci pomoga z tym dachem. 3 maj sie!
tu link na ten formularz / list:
http://www.huurcommissie....ef_huurders.pdf
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group