NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Pon Maj 13, 2013 9:37 pm
dokument identyfikacyjny holenderski
Autor Wiadomość
agnieszka280 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 45
Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 6:13 pm   dokument identyfikacyjny holenderski

Jak w temacie, orientujecie sie moze czy moge wyrobic sobie identiteitskaart? mieszkam w holandii 6 lat,tzn jestem zameldowana, paszport nie jest mi potrzebny a waznosc polskiego dowodu tez mi sie konczy.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 6:26 pm   

agnieszka280, bez NL obywatelstwa nie wyrobisz sobie NL ID nawet jak beziesz tu juz 25 lat zameldowana .
ID to tak jak pl dowod osobisty . Przeciez pL dowodu nie dostaniesz nie majac obywatelstwa .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
krysta55 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Maj 2011
Posty: 55
Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 8:05 pm   

Witam jedyny dokument który może sobie wyrobić to jest verblijfsdocument (voor duurzaam verblijf als burger van de Unie) i jest ważny tylko na terenie Holandii, zagranicą ważny jest 3 miesiące wraz z ważnym paszportem. Trzeba być zameldowanym min 5lat ale nie wiem czy czasem nie musi być również rejestracja w IND.
Koszt 40 euro (w zeszłym roku tyle kosztował), ważny 5 lat
Dokumenty: aktualny paszport albo dowód osobisty, zdjęcie paszportowe i uitreksel z gemmente gdzie będzie historia zameldowania (od kiedy się jest zameldowanym). Parę tygodni trzeba czekać na odpowiedź.
Sama w zeszłym roku wyrabiałam verblijfsdokument. Oczywiście IND grzecznie mnie poinformowało listownie że nie potrzebuje bo należę do unii ale skoro ja chcę to mi go wydadzą. W sumie przydał się bo teraz nie mam problemu (nie mając holenderskiego prawka tylko polskie) wynająć auto, przyczepę do auta czy jakieś inne duże rzeczy. Wcześniej miałam z tym problemy posługując się polskim paszportem ale nie wiem czy zależało od kaprysu danej firmy.
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 9:08 pm   

Ale jak się ma prawo jazdy to można wymienić na holenderskie które w wielu sprawach słuzy jako dowodzik tozsamości.
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 11:41 pm   

Juz nie , prawo jazdy juz nie jest oficjalnym dokumentem tozsamosci
Ostatnio zmieniony przez mavd Nie Kwi 21, 2013 11:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agawika 
Poczatkujacy
Agnieszka


Wiek: 37
Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 11
Skąd: Doorwerth
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 7:47 am   

Prawo jazdy nie jest dowodem tozsamosci bo nie ma na nim narodowosci (ja mam holenderskie prawko ale jestem w 100% Polka :) ).
Sama ostatnio wpadlam na cudowny pomysl zeby sie ubiegac o Holenderski paszport. Jednak jesli chcesz dostac narodowosc NL to musisz zrezygnowac z PL (juz nie mowiac o tych paruset euro ktore na to trzeba wydac). Juz niestety nie ma mozliwosci miec dwoch narodowosci jesli pochodzisz z kraju EU (a to dlatego ze wychodza z zalozenia ze przeciez nie potrzebna Ci jest inna narodowosc skoro ze swoim dokumentem tozsamosci mozesz wszystko zalatwic)! Kto to wymyslil to ja nie wiem no ale coz...
Ponadto z doswiadczenia wiem ze bardziej uwierza jak bedziesz miec PL paszport niz dowod bo juz wiele razy zdarzylo mi sie ze nie mogli ''skontrolowac'' czy moj dowod jest prawdziwy (haha) i wtedy musialam pokazac prawko (bo paszportu nie mam). Tak wiec paszport jakby nie bylo jest najbardziej popularny :-)

PS. W urzedzie miasta mozna sie wszystkiego na ten temat dowiedziec.
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 6:16 pm   

agawika napisał/a:
Juz niestety nie ma mozliwosci miec dwoch narodowosci jesli pochodzisz z kraju EU
dziwne a ja posiadam . hmmm jakim cudem ???
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
agawika 
Poczatkujacy
Agnieszka


Wiek: 37
Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 11
Skąd: Doorwerth
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 7:25 pm   

No o to to chyba ja powinnam zapytac. Skoro mi tak powiedziano to zrezygnowalam ze starania sie. Tak wiec jak Tobie sie udalo? Gdzie trzeba pojsc zeby mi nie zabrali polskiego paszportu? Moja kolezanka tez musiala zrzec sie polskiego obywatelstwa. Jestem ciekawa gdzie lezy problem w takim razie.
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 7:54 pm   

agawika,

obywatelstwo polskie mozna zatrzymac w wypadku kiedy jest sie
w oficjalnie zarejestrowanym zwiazku z obywatelem tego kraju , tak bylo jeszcze jakis czas temu
ale to juz inny temat i o tym bylo tu http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=1735

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=284413
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
agawika 
Poczatkujacy
Agnieszka


Wiek: 37
Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 11
Skąd: Doorwerth
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 8:20 pm   

No dobrze. To baylies mogla nie reagowac tak dziwnie tylko moze dopelnic moja odpowiedz.. Bo w takim razie nie mowie glupot tylko to co w mojej sytuacji akurat jest jak jest.

PS. Jestesmy na forum zeby wymieniac sie wiadomosciami wiec mozna to robic w grzeczny sposob a nie zadawac pytania typu "ciekawe jakim cudem".
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 8:23 pm   

agawika napisał/a:
gdzie lezy problem w takim razie

tak jak Gochna mowi taka mozliwosc byla duzo lat temu i ci ktorzy z niej skozystali i dotrzymuja pewnych obowiazkow moga nadal posiadac 2 obywatelstwa . Nie koniecznie musi to byc zwiazek z Holendrem/Holenderka .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 8:42 pm   

agawika napisał/a:
No dobrze. To baylies mogla nie reagowac tak dziwnie tylko moze dopelnic moja odpowiedz.. Bo w takim razie nie mowie glupot tylko to co w mojej sytuacji akurat jest jak jest.

PS. Jestesmy na forum zeby wymieniac sie wiadomosciami wiec mozna to robic w grzeczny sposob a nie zadawac pytania typu "ciekawe jakim cudem".


Czy nie moglas jej tego na priw wyslac tylko na forum podejmujesz dyskusje o tym, co mozna bylo zrobic ? czy z racji tego mamy znow zmienic temat?
niepotrzebnie robisz smietnik w tym topicku
 
 
agawika 
Poczatkujacy
Agnieszka


Wiek: 37
Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 11
Skąd: Doorwerth
Wysłany: Pon Maj 13, 2013 7:19 pm   

Powracajac do tematu chcialam jeszcze dodac ze pare dni temu po raz kolejny mialam pania z IND na telefonie ktora po raz 3 mi powiedziala ze nie mozna miec 2 narodowosci. A dokladniej: zalezy to tez od tego co mowi prawo w kraju pochodzenia (np. Argetyna i Marokko maja w prawie ze obywatele nie moga zrezygnowac ze swojej narodowosci i dlatego moga miec ich kilka). Jesli prawo mowi ze mozna zrzec sie swojej narodowosci to Holandia tego wymaga. I pytajac ja o to ile lat musze w takim razie byc zamezna zeby sie zakwalifikowac, odpowiedz rowniez byla ''nie''... Tak wiec dzrzwiami i oknami probowalam, rozmawialam z roznymi pracownikami IND i kazdy mowi to samo.
Chcialam jeszcze tylko dodac ze z tego co wiem to prawo to w Holandii juz sie pare razy zmienilo... Tak wiec moze za pare lat bedzie warto jeszcze raz sprobowac bo moze wtedy akurat bedzie mozna znow miec 2 narodowosci...

Pozdrawiam serdecznie!
 
 
 
duYster 
Super gaduła
Uwaga Baba!


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Maj 13, 2013 7:53 pm   

"Als u getrouwd bent met een Nederlander, mag u uw eigen nationaliteit houden. Dit geldt ook bij een geregistreerd partnerschap."

http://www.rijksoverheid....e-nationaliteit
_________________
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group