NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
marktplaats
Autor Wiadomość
agahaga
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 56
Skąd: den haag
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 10:06 pm   marktplaats

witam, czy ktos mnie moze olsnic jak dziala marktplaats, bo chyba sie troche rozni od allegro. przede wszytskich niektore oferty sa wystawione od kilku miesiecy. nie ma natomiast informacji kiedy sie aukcja konczy. nie wiem tez gdzie szukac dodatkowych informacji np. o sposobie transportu (wysyłka lub inne) lub płatnosci. z tego co widze nie trzeba byc zalogowanym, czyzby wystarczylo podac tylko swoja cene i e-mail? jak transakcja sie konczy, czy otrzymuje jakies informacje mailem, ktore koncza transakcje? z tego co wywnioskowalam to BIEDEN znaczy tyle ze oczekuje propozycji ofert. a co znaczy t.e.a.b. albo co znaczy np. Gezien:129 keer. no to chyba wszystkie pytania na poczatek. chcialabym cos kupic ale nie wiem czy dojdzie do skutku ta transakcja bo wiecej nierozumiem niz rozumiem. dzieki za pomoc (jesli w ogole ktos doczyta do konca) milego wieczoru
 
 
malgosiaxx
Gaduła

Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 138
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 10:10 pm   

Witaj.
Teab-sprzeda za kazda oferowana sume,tzn.ile kto da.,a gezien np.129 ogladany 129 razy.Ja kupowalam tylko w sasiedztwie,tzn.jechalam i kupowalam,wiec nie wiem jak z przesylka.Wiecej napisalam na priv.
_________________
"Zaba ze studni nie wie,co to ocean"
 
 
agahaga
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 56
Skąd: den haag
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 10:29 pm   

no dobra, to jak ja dam 5 euro to juz sprzedany, bo przeciez nie podaja konca licytacji. w takim razie co znaczy bieden
 
 
malgosiaxx
Gaduła

Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 138
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 10:35 pm   

bieden-kto da wiecej,licytuja sie :D
_________________
"Zaba ze studni nie wie,co to ocean"
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 10:36 pm   

Bieden znaczy ze musisz podac cene jak jestes w stanie zaplacic i ta cena ukaze sie wraz Twoim emailem pod podana oferte, ale moge Cie inni ludzie przebic i wtedy przyjdzie Ci na mail informacja ze ktos Cie przebil i tak mozna sie nawzajem przebijac. Jezeli w koncu cena bedzie satysfakcjonowala tego ktory umiescil ofrte napsiza Ci maila ze sie zgadza i dogadujesz sie wtedy z ta osoba jak odebrac przesylke, itd. Ale nigdy nie bedziesz wiedziala ile to wszytsko moze potrwac. Jezeli nie chce Cie przebijac a wlasciciel oferty chce wiecej kasy, moze wogole nie sprzedac poroduktu...
Jezeli juz sie umowisz ze chcesz cos kupic i nawet wyznaczycie date i miejsce odebrania towaru, zawsze mozesz sie wycofac...to nie ma zadnego regulaminu jak na allrego
 
 
agahaga
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 56
Skąd: den haag
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 10:48 pm   

odpwoiedzialam na prv
 
 
agahaga
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 56
Skąd: den haag
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 10:52 pm   

annaW, to juz bardziej jasne, tak czy inaczej po wygranej otrzymuje info ze wygralam i co dalej z tym robimy
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 10:52 pm   

albo jesli masz podany telefon lub e-mail do osoby wystawiajacej dana rzecz, kontaktuj sie bezposrednio, tak jest szybciej i latwiej jesli Ci na zakupie zalezy - mozna sie zawsze dogadac
a z licytacja mozna czekac w nieskonczonosc tak jak napisala AnnaW

acha w cena jest uzalezniona od rozmiaru przesylki (jesli mala '30x20x10', np. to koszt 6,50E dodatkowo - zawsze placilam na konto wysylajacego, ale mozna tez przy odbiorze)
 
 
 
agahaga
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 56
Skąd: den haag
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 11:02 pm   

wielkie dzieki, troche jasniej
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Sob Paź 13, 2007 4:47 pm   

Ja bardzo polecam marktplaats, gdyz jest wiele ciekawych rzeczy do kupienia, a mozna tez i sprzedawac. Mozna w kazdej chwili wycofac sie z danej transakcji.
Oprocz tego jest ciekawa opcja, jezeli poszukuje ktos czegos, rowniez moze dac swoje ogloszenie i czekac na oferty.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
Pola
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 49
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 9:36 pm   

Marktplaats rozni sie od allegro tym, ze tu nie ma takich sztywnych regul, tzn w kazdej chwili mozna zakonczyc 'aukcje', mozna tez reagowac na maila (jak mi na czyms zalezy, to tak robie, po prostu pisze, albo dzwonie, jesli jest podany numer).
 
 
martyna.ewa 
Poczatkujacy


Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 48
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 3:57 pm   rower z marktplaats

Ja rok temu na marktplaats znalazlam rower za 50 euro, w naprawde dobrym stanie. Byl podany numer telefonu, zadzwonilam, umowilam sie na spotkanie, pojechalam i odebralam swoj zakup. Tylko ze teraz mam maly problem, bo jak rower stoi zapiety pod domem to jest narazony na warunki atmosferyczne niestety i szybko rdzewieje itp. I tylne kolo zaczelo mi z tylu szfankowac,cos z lancuchem mi przeskakuje. Jak poszlam do sklepu rowerowego zapytac ile kosztuje odrestaurowanie roweru to powiedzieli ze to zalezy co by musieli zrobic. Spojrzeli na mojego fits'a i stwierdzili ze rower ten nie jest produkowany w Holandii tylko jest importowany i ze oni nie maja czesci do tego roweru. Mogliby wymienic mi to wadliwe kolo, ale kosztuje to 80 eur, a za takie pieniadze to ja nowy rower kupie...;] oczywiscie na marktplaats bo w sklepach sa duzo drozsze. Chodzi mi o to zeby przed zakupem dobrze sie zorientowac co kupujemy. ;) Milych transakcji zycze.
 
 
Simmonides
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 22
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 4:43 pm   

Zdecydowanie najlepiej skontaktowac sie bezposrednio ze sprzedajacym, dogadac sie przez telefon co do ceny i mozliwosci odbioru lub ewentualnej wysylki. Najlepiej wybierac sprzedajacych jak najblizej wlasnego miejsca zamieszkania i po prostu jechac i obejrzec towar przed jego zakupem. W przeciwienstwie do Allegro i EBay, Markplaats nie daje zadnego zabezpieczenia przed nieuczciwymi sprzedawcami.
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 2:01 pm   

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak robić by aukcja była jako zarezerwowana? Dogadałam się z kupującym, ale dopóki nie dostanę przelewu wolałabym aukcji nie usuwać, widziałam że ludzie tak robią lecz ja nie wiem jak...
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 2:10 pm   

zaloguj sie na swoje konto, wejdz w aukcje ktora chesz zarezerwowac (pojawi sie ona tak jak jest wyswietlana na stronach marktplaats i po prawej stronie z boku bedziesz miala tabeleczki i tam pod DEZE ADVERTENTIE i tam jest reservieren klikasz i masz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group