NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Alimenty - Kompedium wiedzy
Autor Wiadomość
bobik27
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 3
Skąd: Węgorzewo/Hoogvliet
  Wysłany: Nie Wrz 01, 2013 3:54 am   Alimenty - Kompedium wiedzy

Przeczytałem wszystkie tematy dotyczące alimentów ale dotyczą one głównie sytuacji gdy ojciec dziecka przebywa w PL. Ja natomiast mam inną sytuacje.
Kobieta z którą nie jestem w związku małżeńskim przebywa wraz z naszym 2 letnim synem w Holandii, ja przyjechałem niedawno i tez zamierzam tutaj osiąść.
Ona dowiedziawszy się że przyjechałem za chlebem zagroziła mi ze poda mnie do holenderskiego sadu o alimenty. Do tej pory wpłacałem jej na polskie konto 350zł co miesiąc. nie było to uregulowane zadnym wyrokiem. Po prostu tak się kiedyś dogadaliśmy.
Od 3 tygodni posiadam już meldunek holenderski i podjąłem prace przez biuro pracy (8.84E brutto/godz).
Ona z tego co wiem pobiera już jakieś pieniądze na nasze dziecko raz na 3 miesiące ok 200E.
Czy sąd holenderski może nałożyć na mnie obowiązek płacenia alimentów na dziecko skoro ani ja ani moja była ani nasz syn nie mamy holenderskiego obywatelstwa tylko polskie?
Jeśli tak to jakiej wysokości alimentów mogę się spodziewać? Dodam że chce płacić na naszego synka ale ona też powinna go utrzymywać i do tego dostaje jeszcze te 200E od państwa na dziecko.
Co zrobić w takiej sytuacji?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Wrz 01, 2013 11:53 am   

bobik27,

Cytat:
Ona z tego co wiem pobiera już jakieś pieniądze na nasze dziecko raz na 3 miesiące ok 200E.

i do tego dostaje jeszcze te 200E od państwa na dziecko.


to jest kinderbijslag ,ktory nalezy sie dziecku wiec tobie nic do tego, co cie to tak boli ze dostaje pieniadze

Cytat:

Czy sąd holenderski może nałożyć na mnie obowiązek płacenia alimentów na dziecko skoro ani ja ani moja była ani nasz syn nie mamy holenderskiego obywatelstwa tylko polskie?



Moze i nie ma znaczenia czy masz obywatelstwo polskie Ona jak to ujales ,ma prawo wystapic tu o alimenty na dziecko od ciebie


Cytat:
Als u in Nederland woont kunt u het LBIO verzoeken te bemiddelen bij de inning van alimentatie in het buitenland. Andersom int het LBIO in Nederland op verzoek van samenwerkende verdragspartners de alimentatie. Wij voeren ook gerechtelijke procedures, mocht dat nodig zijn.


http://www.lbio.nl/intern...-op-alimentatie

Polska podpisala umowe, A bedac na miejscu twojej bylej partnerki tez bym wystapila o alimenty ... chyba nawet uprosciles sprawe przyjezdzajac do Holandii




Cytat:
Co zrobić w takiej sytuacji?
ale co masz na mysli?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Wrz 01, 2013 11:58 am   

bobik27, jak dziecko jest tu zameldowane to mataka moze ciebie podac tu do sadu o alimenty. Alimenty sa przyznawane na podstawie dochodw . Znajoma podala swojego bylego partnera o alimenty i przyznano jej 150€ , chlopak ma dochody roczne okolo 20.000€ .
To ze partnerka dostaje 200€ na kwartel to nie ma zadnego wplywu na wysokosc towich alimentow . Tu kazdy rodzic dostaje kindgebonden budget i kindertoeslag nie zaleznie czy dostaje alimenty czy nie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
bobik27
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 3
Skąd: Węgorzewo/Hoogvliet
Wysłany: Nie Wrz 01, 2013 12:13 pm   

Baileys - napisałaś ze każdy rodzic dostaje te pieniądze to czy ja też jako rodzic mogę wystąpić o te dofinansowanie?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Wrz 01, 2013 12:18 pm   

bobik27,


Nie mozesz
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Wrz 01, 2013 12:27 pm   

bobik27 napisał/a:
czy ja też jako rodzic mogę wystąpić o te dofinansowanie?
Mozesz wystepowac ale ich i tak nie dostaniesz bo juz twoja ex odtrzymuje , zle napisalam nie ma byc "kazdy "a "jeden z rodzicow " po drugie to nie jest dofinansowanie a rodzinne i dodatek do rodzinnego ,
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Wrz 01, 2013 12:30 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Wrz 01, 2013 1:43 pm   

baileys napisał/a:
Znajoma podala swojego bylego partnera o alimenty i przyznano jej 150€ , chlopak ma dochody roczne okolo 20.000€ .


Majac ok 1600 brutto miesięcznie placi jedyne 150 e na miecha :119: ???

Smiem twierdzić ze to bardzo mało bo co to 150 e nawet na jedzenie nie starczy ... :072:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Nie Wrz 01, 2013 5:20 pm   

Kolega z pracy przy zarobkach w okolicy 2.000 na reke placi rowniez 150 eur..
Ale dlatego iz w tutajszych sadach musisz przedstawic swoje zarobki, odliczyc vaste lasten wiec hipoteka, oplaty wszytskie, kredyty , i wszystko co wydajesz ..i z kwoty ktora ci zostaje sam orzeka czesc na alimenty...
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Wrz 01, 2013 7:16 pm   

Beny.rac napisał/a:
Smiem twierdzić ze to bardzo mało bo co to 150 e nawet na jedzenie nie starczy
ale czegos chyba nie rozumiesz w sprawie alimentow . Alimenty to nie jest kompletne utrzymanie dziecka , domu itd ( jak czesto mysla matki ) ale zobowiazenie ojca wzgledem podstawowych potrzeb dziecka . Wiec ojciec nie musis wszystkiego sam placic , bo jest tez matka . prawo wychodzi z zalozenia ze polowe utrzymania doklada ojciec i polowe matka .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Wrz 01, 2013 11:16 pm   

baileys napisał/a:
prawo wychodzi z zalozenia ze polowe utrzymania doklada ojciec i polowe matka .


W takim razie albo ja żyję w innym świecie albo prawo nie ma zielonego pojecia o kosztach zycia w NL bo wg nich 300 e starcza na utrzymanie dziecka ... :043:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Wrz 01, 2013 11:26 pm   

Beny.rac, i wlasnie dla tego jest jeszcze kindgebonden budget i konderbijslag to na miesiac tez wychodzi +/- 150€. a za 450€ mozna naprawde na pozadnym poziomie utrzymac dziecko .
Podstawowe potrzeby dziecka to nie sa buty firmy nicke i nie kupujesz ich co miesiac tak samo jak telefon nie jest podstawowa potrzeba dziecka . :030:
tylko ze widzisz matki otrzymujace alimenty widza to jako dodatkowy dochod .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Wrz 01, 2013 11:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bobik27
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 3
Skąd: Węgorzewo/Hoogvliet
Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 11:37 am   

Dziekuje za wypowwiedzi. Rzuciły one nieco światła na tą sprawę. Chetnię poddam sie obowiązkowi alimentacyjnemu bo to przecież mój potomek:)
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 12:55 pm   

To nie jest tak, ze polowe alimentow placi ojciec a polowe matka, to zalezy od dochodow. Przyklad:

Cytat:
Een voorbeeld.

Victor en Linda gaan scheiden. Zij hebben twee kinderen. Na de scheiding blijven de kinderen bij Linda wonen. Het besteedbaar gezinsinkomen van Victor en Linda bedroeg 3.000 euro netto per maand. Op basis van de tabel 'eigen aandeel kosten kinderen' wordt de behoefte van de kinderen vastgesteld op 700 euro per maand. Na de scheiding bedraagt de draagkracht van Victor 500 euro per maand, terwijl de draagkracht van Linda 300 euro per maand bedraagt.

Het bedrag dat Victor per maand aan kinderalimentatie moet betalen is 700 euro x (500:800) = 437,50 euro. Een bedrag van 262,50 euro is de bijdrage van Linda aan de kosten van de kinderen.


http://www.scheidingsinfo...atie-bepaald%3F

W tym wypadku ojciec placi wiecej niz matka.

Sad obliczy Twoje dochody i wydatki na mieszkanie plus inne oplaty, pieniadze na zycie i rozpatrzy ile Ci zostaje zeby placic na dziecko oraz jakie sa potrzeby dziecka. jesli mialbys minimum socjalne to bys nic nie placil. . Tu jest innaczej niz w Polsce i jesli Twoja byla zona ulozy sobie zycie z kim innym to Sad bedzie wychodzil z zalozenia, ze jej nowy partner/ maz biorac slub z Twoja ex jednoczesnie zobowiazal sie utrzymywac jej dzieci. Tak samo jak Ty zalozysz nowa rodzine i urodzi Wam sie dziecko, to Sad uzna, ze masz teraz nowa rodzine i na nia musisz lozyc. Ogolnie alimenty sa tu niskie czyli 150-200 euro na dziecko, w rzadkich przypadkach i przy naprawde wysokich zarobkach moga byc wyzsze. Ja mam znajoma, ktora nie mogla od meza uzyskac po 50 euro na 2 dzieci, poniewaz jej maz Holender zalozyl nowa rodzine i Sad uznal, ze teraz na nia musi lozyc.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Paź 09, 2013 7:54 pm   

przeniesione

miskoralgol napisał/a:
Od ok trzech lat borykam się z problemami dotyczącymi widzeń z dzieckiem. Załatwianie sprawy kosztuje mnie ogrom czasu i pieniędzy (adwokat). Niestety zarabiam troszeczkę za dużo więc nie przysługuje mi się dofinansowanie z urzędu. Zaczynam popadać w ruinę finansową a najbardziej dobijają mnie alimenty wysokości 400eur na miesiąc. Czy da się jakoś wnieść sprawę o zmniejszenie alimentów bez wynajmowania adwokata?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group