NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Sty 30, 2010 11:10 pm
Rodzinne
Autor Wiadomość
zibil 
Poczatkujacy


Wiek: 55
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 9
  Wysłany: Sob Sty 30, 2010 9:24 pm   Rodzinne

Mniej więcej od roku pobieram rodzinne w Holandii.Dzieci z żoną mieszkają w Polsce.Niedawno dostałem od SVB Roermond pismo aby udowodnic że dzieci żyją czyli wypełnić formularz tzw.Levensbewijs.Sugerują tam że może to wypełnic notariusz albo inne uprawnine instytucje(tak z tego zrozumiałem)Czy Ktoś może miał z tym do czynienia i jak najlepiej to załatwić.Pozdrawiam i z góry dziękuje :039:
_________________
zibi
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Sob Sty 30, 2010 9:31 pm   

Myśle , ze najlepiej to , znalezć w Polsce tłumacza przysięgłego - języka holenderskiego i przetłumaczyć akty urodzenia dzieciaczków .
Na tłumaczeniu będzie wiarygodna pieczątka urzędowa . :039:
_________________
Im kto wyższy, tym łatwiej i niżej spaść może.

— Adam Mickiewicz
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Sob Sty 30, 2010 9:59 pm   

ale akty urodzenia są też przez Urząd Stanu Cywilnego wydawane na druku międzynarodowym, nie trzeba tłumaczyć, takie coś nie wystarczy?
 
 
marte78 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 191
Wysłany: Sob Sty 30, 2010 10:13 pm   

dokladnie,druki sa wydawane na drukach unijnych,ale musisz zaznaczyc ze na takim ma byc.najlepiej powiedz,ze potrzebujesz to do rodzinnego lub do szkoly za granica,unikniesz oplat skarbowych.z wydzialu meldenkowego zalatw sobie potwierdzenie,ze jestescie zameldowani z dziecmi pod jednym adresem i to jest wystarczajace.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 6:11 pm   

ten dokument moze wypelnic np. urzednik z Urzedu Gminny...
 
 
Iras 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 65
Skąd: Limburgia
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 9:42 pm   

Zibil już załatwiał rodzinne,więc musiał przedstawić akty urodzenia i akt ślubu na drukach unijnych.Ja posyłałem jeszcze zaświadczenie o zameldowaniu na pobyt stały całej rodziny wraz z tłumaczeniem przez tł. przysięgłego( niemieckiego bo holenderskiego akurat nie było pod ręką)
_________________
Pozdrawiam!
Jeśli czegoś nie ma w necie - znaczy nie istnieje!
 
 
zibil 
Poczatkujacy


Wiek: 55
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 9
Wysłany: Pią Maj 28, 2010 7:13 pm   

Dzieki za pomoc.formularz wypelnila pani z Urzedu Gminy w Polsce tylko musialem troche pomoc w przetlumaczeniu.formularz wyslalem poczta.teraz dalej wyplacaja mi rodzinne :039:
_________________
zibi
 
 
pod0 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 17
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 12:57 pm   levensbewijs

witam. Mam pytanie czy levenbewijs to to samo jak akt urodzenia? Mam akt urodzenia na druku unijnym. Chodzi tu o dziecko, a mianowicie o swiadczenie rodzinne na nie. Jesli jest to cos innego to jak dlugo cos takiego sie wyrabia i gdzie????Mam czas do srody, krotko. Dzieki.
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 1:29 pm   

To jest wyciag z rejestru ludnosci. Nie wiem czy mieszkasz w Holandii, jesli tak to idziesz do gminy i prosisz o uittreksel van het bevolkingsregister i daja Ci od reki i placisz okolo 12 euro.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
pod0 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 17
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 2:26 pm   levensbewijs

mieszkam obecnie w Holandi a musze miec ten levensbewijs na dziecko mieszkajace w Polsce.Musze to przedstawic w holandii. W Polsce o czyms takim nie wiem czy slyszano. Czy wystawią mi to w Polskiej gminie,>? jesli tak to jak mam o to sie zapytac? ten druk co otrzymalam tu w Holandii ma jedynie informacje - kiedy dziecko zmarło... i miejsce na stemple i jakies podpisy.Dziwne.. Czy w urzedzie Polskiej gminy panie beda wiedzialy jak sie do tego druku ustosunkowac, czy wydadza mi inny dokument? czy to jest druk o zameldowaniu? juz zglupialam..
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 2:54 pm   

pod0, jak to nie slyszano o czyms takim w Polsce?

a moze mi powiesz o czym pisza inni w tym temacie ? moze przeczytaj watek od poczatku
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 3:47 pm   

to jest druk ktory ma potwierdzic ze dziecko nadal zyje , wiadomo ze wtedy data zgonu jest nie wpisywana
W Polsce napweno wiedza co z tym zrobic , nie ty pierwsza nie ostatnia dostajesz taki druk
W Polsce musza pobic i podpisac druk ktory dostalas i zaden inny ( tak jak wspomnialam nie wpisywac daty zgonu jesli dziecko ndalal zyje )
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 4:30 pm   

Tylko szkoda ze jak dostawalam z Niemiec niemiecki druk rowniez majacy potwierdzic, ze dziecko zyje ( chodzilo o alimenty) to mi caly czas urzednicy holenderscy w Gemeente odmawiali jego wypelnienia motywujac, ze nie maja prawa wypelniac niemieckiego druku i dawali mi za kazdym razem wyciag z rejestru ludnosci, ze to wystarcza i skoro dziecko na nim figuruje to znaczy, ze zyje.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 5:05 pm   

z innego tematu tylko po to by pytajacych w tym topicku naprowadzic na wlasciwe tory

jkisielewski

Cytat:
. Więc na przyszłość wszystkim tłumaczę, że międzynarodowy akt urodzenia to zupełnie inna sprawa. Taki juz wczesniej posiadałem. A zaświadczenia, że dziecko zyje to inna sprawa. Należy go pobrać w Urzędzie Miasta w którym jest się zamedlowanym. Potrzebują tego papierka ponieważ mogłem oddać dziecko do adopcji, więc wtedy jest już niemoje, a w akcie urodzenia będę nadal figurował jako ojciec. Albo inna sprawa, że dziecko mogło umrzeć, więc też sie nie nalezy.



http://forum.niedziela.nl...a80f631db60b3e1


:035:
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 11:38 pm   Re: levensbewijs

pod0 napisał/a:
mieszkam obecnie w Holandi a musze miec ten levensbewijs na dziecko mieszkajace w Polsce.Musze to przedstawic w holandii. W Polsce o czyms takim nie wiem czy slyszano. Czy wystawią mi to w Polskiej gminie,>? jesli tak to jak mam o to sie zapytac? ten druk co otrzymalam tu w Holandii ma jedynie informacje - kiedy dziecko zmarło... i miejsce na stemple i jakies podpisy.Dziwne.. Czy w urzedzie Polskiej gminy panie beda wiedzialy jak sie do tego druku ustosunkowac, czy wydadza mi inny dokument? czy to jest druk o zameldowaniu? juz zglupialam..

USC ( rejestr ludności) w Polsce nie wypełni i nie podbije Ci druku w innym języku ( nieprzetłumaczonego przez tłumacza przysięgłego )- ja zawsze proszę o potwierdzenie zamieszkania - w naszym przypadku w Holandii przechodzi taki dokument - wystawienie go zajmuje tyle ile trwa praca urzędowej drukarki.

[ Dodano: Pon Wrz 24, 2012 12:42 am ]
Cytat:
W Polsce musza pobic i podpisac druk ktory dostalas i zaden inny ( tak jak wspomnialam nie wpisywac daty zgonu jesli dziecko ndalal zyje )

Nic nie muszą - nawet nie mają prawa podbijać czegoś , czego nie rozumieją - chyba ,że jest po polsku a z tego co ja pamiętam , to po polsku niestety nie jest .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group