NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyjazd z Holandii na stałe
Autor Wiadomość
Krzysiek
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 16
Wysłany: Śro Mar 26, 2014 10:40 am   Wyjazd z Holandii na stałe

Witam,
Wiem że były już takie posty na temat wymeldowania się, w związku z powrotem na stałe do Polski. Jednak mam kilka pytań, ze względu na długi pobyt w Holandii:
1. Możliwość wynajęcia mieszkania pod hipotekę (tylko oficjalnie przez maklera).
2. Dokumenty związane z moją "wypracowaną" emeryturą w Holandii.
3. Czy muszę po zamknięciu roku bieżącego podatkowego, zgłosić w Belastingu wyjazd z Holandii na stałe (sofinummer, DigiD itd.).
Sprawy związane z zakończeniem ubezpieczenia zdrowotnego, auta, upc, abonamentu na telefon, etc, etc. są mi jasne.

Pozdrawiam Moderatora strony :)
Krzysztof
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Pią Mar 28, 2014 4:22 pm   

1. nie ma znaczenia ze przez maklera (to nie jest oficjalnie, a jedynie powoduje, ze placisz mu czesc zysku z wynajmu ;-) ) - dla banku i tak to jest niedopuszczalne, wiec jesli sie bank "jakos" dowie, to bedziesz mial problemy (prawdopodobnie nakaza zakonczenie najmu + splate szybsza hipoteki)
2. musisz w obecnej firmie od emerytury zglosic fakt wyjazdu z NL od dnia X (wypracowana emerytura "zostaje" w NL do osiagniecia wieku emerytalnego z tego co wiem)
3. jak wyjedziesz z NL, to w twoim gemeente (mozna online) wyrejestrowujesz sie, podajac nowy adres zamieszkania (poza NL), oni informuja belastingdienst itp. nie czekasz do konca roku podatkowego, tylko zglaszasz OD MOMENTU wyjazdu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group