NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
rasizm w policji ?
Autor Wiadomość
weer
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 12
Wysłany: Sob Maj 10, 2014 9:30 pm   rasizm w policji ?

Witam, miałem wczoraj dosyć nieprzyjemną sytuację. Zatrzymało mnie dwóch policjantów na motorach, gdy jechałem samochodem na polskich tablicach rejestracyjnych. Po zatrzymaniu jeden z nich zapytał się czy mówię po holendersku czy angielsku, gdy odpowiedziałem że po angielsku, poprosił mnie o moje prawo jazdy. Od tego momentu zaczął ciągle mówić, że nie nawidzi polaków, że dla niego jesteśmy najniższą formą życia itp, że jesteśmy tylko pijakami i ćpunami i inne rzeczy w ten deseń. Drugi w tym momencie po prostu odjechał bez słowa. Zanim zdążyłem pozbierać szczękę z ziemi powiedziałem tylko że jest rasistą i zgłoszę to gdzie trzeba. Oddał mi prawo jazdy i powiedział tylko żebym wymienił tylnią żarówkę bo nie świeci i odjechał. I teraz pytanie, gdzie to mogę zgłosić ? nie znam jego danych (zapomniałem zapytać), znam tylko godzinę i miejsce zatrzymania. Gdzie to mogę zgłosić i czy jest prawdopodobieństwo, że wyciągną jakiekolwiek konsekwencje w stosunku do niego ?
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Maj 10, 2014 10:24 pm   

Zapomnij. Ja jechałem raz na autostradzie i policjant na motorze pokazywał ręką, żeby jechać za nim. Minąłem swój zjazd, a byłem po pracy, godzina po 23. Jechałem za nim 10 km i pomyślałem w pewnym momencie, że może to nie do mnie pokazuje. W końcu wkurzony zjechałem z autostrady, on nagle za mną i mnie wyprzedza. Zajechał mi drogę na światłach, podchodzi do drzwi od strony pasażera i drze ryja na cały głos na mnie, czemu za nim nie jadę. Mówię do niego po holendersku, że jadę wystarczająco długo i jest późna pora i czemu taki głośny ton do mnie. Co zrobił? Trzasnął z całej siły drzwiami, aż mi uszkodził zamek w drzwiach.

Pojechałem za nim jakieś 500 m na parking i był tam radiowóz. Mówię do innego policjanta, że ten pan jest nieuprzejmy i zjechałem ze swojego zjazdu i mógł mnie skontrolować na pasie awaryjnym na autostradzie. On, że mają akcję policyjną. Zapytałem o dane tego policjanta, ale ich nie otrzymałem.

Sprawę olałem, bo to tylko holendrzy.
 
 
marek_popczyk 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 37
Wysłany: Pon Maj 12, 2014 12:47 pm   

@ Weer - przykra sprawa, niestety. W NL, podobnie jak i w PL, zatrudnieni na stanowsku policjanta w wiekszosci inteligencja nie grzesza. Bywa i tak. Nie bralbym tego zbyt do siebie.
Czemu nie zglosic tego tu? https://www.discriminatie.nl/
 
 
vanrafell 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 34
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 97
Wysłany: Pon Maj 12, 2014 3:55 pm   

Jest aż tak źle? Ja byłem kilkanaście razy kontrolowany przez policjantów i jakoś nigdy nie trafiła mi się taka sytuacja jak opisujecie tutaj. Zazwyczaj było to w niedzielne poranki gdy jechałem do pracy.
Zazwyczaj kończyło się na dmuchaniu, krótkiej pogawędce, sprawdzeniu prawka i do widzenia.
Weer dałeś mu tak po sobie pojechać jak po szmacie? Zamiast zadzwonić po drugi radiowóz to dałeś sobie naubliżać (i to nie chudo). Teraz taki "pałkarz" będzie skakał do każdego kto ma PL w dowodzie.
Wydaje mi się że takie traktowanie nas przez Holendrów jest akceptowalne przez większość Polaków. I to samo tyczy się w pracy.
Ehhh.....
 
 
weer
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 12
Wysłany: Śro Maj 21, 2014 5:31 pm   

no niestety tym razem dałem po sobie pojechać, bo byłem w niemałym szoku.. wszystko przez to, że po prostu nie wiem jakie mam tutaj prawa w stosunku do policji, czy takie jak w polsce, czy mniejsze, wiem natomiast, że on ma jednak mimo wszystko większą władzę i mógłbym wiele stracić. Przede wszystkim - mógłby zadzwonić po duanę - a wtedy już by mi na pewno nie było do śmiechu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group