NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Gru 11, 2014 9:49 pm
Wlasna dzialalnosc ksiegowosc i administracja
Autor Wiadomość
Hania23
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 3
Wysłany: Śro Wrz 11, 2013 7:12 pm   Wlasna dzialalnosc ksiegowosc i administracja

Witam wszystkich bardzo serdecznie

Pisze na forum gdyz mam nadzieje uzyskac odpowiedz badz chociaz podpowiedz na nurtujace mnie pytania dotyczace wlasnej dzialalnosci w NL.
Mianowicie czym sie rozni zzp od Eenmanszaak?
Najbardziej jednak nurtuja mnie podatki ktore trzeba odprowadzac. Czy mozecie mi w tym pomoc?

Jaki podatek odtraca sie kwartalna a jakie raz do roku? oraz czy oprocz tych dwoch sa jeszcze jakies poodatki ktore trzeba odprowadzac?
Czy musze wystawiac faktury czy wystarcza np tzw. kwitantie oraz jak naliczam sobie godziny pracy i wlasna wyplate? czy decyduje o tym sama oraz czy musze moje godz przepracowane ujawniac do belastingu ?
Mam nadzieje ze znajdzie sie jakas zyczliwa osoba ktora odpowie mi na moje pytania czyalam na forum o firmach ale nie znalazlam nic na temat firmy administracyjnej.
pozdrawiam serdecznie Hania
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Wrz 11, 2013 10:01 pm   

zalezy co chcesz robic
zzp-to jestes tyko ty w tej firmie i nie mozesz zatrudniac personelu
eenmanszaak-jest jeden szef i mozesz zatrudniac personel
podatek kwartelny to jest podatek obrotowy (samo BTW )
na koniec roku jest podatek dochodowy wtedy juz sie wszystko liczyc
mozesz wystawiac kwitantie czyli fakture uproszczona ( jednak musi ona zawierac twoje dane i firmy , najlepiej zrobic pieczatke z tymi danymi )
Od ilosci przepracowanych godzin mozesz lub nie uzyskac znizke dla malych firm , trzeba miec przepracowane 1225 godzin rocznie
 
 
Hania23
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 3
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 12:20 pm   

Dziekuje bardzo za odpowiedz. Czy tak na dobra sprawe raz na kwartal robi sie btw a raz rocznie wszystko. Czy oprocz tego musze jeszcze jakies podatki odpowadzac? Odnosnie tych przepracowanych godzin na dla jezeli chce je odtracic z podatku wystarczy jak bede je sobie gdzies zapisywac a potem podam je do rozliczenia? Czytalam o tym ze jest to pomniejszenie kosztow podatkow poprzez przepracowania w wlasnej firmie. Czy znasz moze jakiegos naprawde dobrego ksiegowego ktory jest godniy polecenia? pozdrawiam serdecznie
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 1:27 pm   

Hania23, szukaj firmy która specjalizuje się w prowadzeniu księgowości dla małych firm/ZZP,koszty +/- 100 euro miesięcznie, do tego roczne rozliczenie kilka stówek. Tylko nie chwal się że chcesz oszukiwać belastingdienst, bo troche zle o tobie świadczy. Jak puscisz taki tekst księgowemu to raczej nie licz na to że zechce z tobą współpracować.
 
 
Hania23
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 3
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 4:58 pm   

Witam
Ja nie mam zamiaru oszukiwac belasting tylko po prostu pytam czy oprocz kwartalnego i rocznego rozliczenia trzeba jeszcze cos odprowadzac do belastingdienst. A szukam rzetelnego ksiegowego ktory mnie nie oszuka, bo duzo naczytalam sie ze i ksiegowy potrafi odliczyc nie to co trzeba. pozdrawiam
 
 
albax 
Poczatkujacy
Valdi

Wiek: 60
Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 7:13 am   

Interesujący temat,mam zamiar otworzyć knajpkę,ale ten drugi mi nie pozwala....strach.
Strach przed podatkami i księgowością...
_________________
Czerpać z życia garściami...wycisnąć co się da,jak z cytryny...
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 8:08 am   

Hania23, faktycznie dobrze sprawdz ksiegowego. Bo ja juz tu spotkalam osoby, ktore np. biora pieniadze za rozliczanie z podatkow, a wiedza o tym mniej, niz ja. Gdzie ja bym sie w zyciu nie odwazyla rozliczac kogos spoza rodziny.
_________________
<cenzura>
 
 
Jadwiga84
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 13
Wysłany: Pią Lip 04, 2014 12:53 pm   

Podczepię się z pytaniem pod ten temat, bo nie mogę znaleźć wyszukiwarki na tym forum a sprawa nagli... Mianowicie czy jeżeli firma X istniała 3 miesiące i 3 dni i polegało to na pracowaniu dla innej firmy, nazwijmy ją Y, która wystawiła 2 faktury i przelała kasę na prywatne konto właściciela tej zamknietej firmy X, ale cała kasa a nawet więcej poszło na materiały budowlane, narzędzia itd. więc bilans zysków i strat jest taki, że jest się dużo poniżej zera i pracowało się za darmo a wręcz dołożyło do tego "biznesu" (firma X została oszukana przez firmę Y) to księgowy musi wykonać BTW i roczny podatek dochodowy czy coś jeszcze? Czy jest jakaś opcja zapłacenia tego w późniejszym czasie? I drugie pytanie jeżeli firma Y wystawiła tylko 2 faktury a powinna więcej (praca została wykonana prawidłowo, tylko właściciel firmy Y jest oszustem), to czy jest sens wchodzenia na drogę sądową albo czy jest możliwość zgłoszenia oszustwa na policji? Czy jest jakakolwiek szansa odzyskania kasy? Czy po prostu rozliczyć te 2 fakturki i zapomnieć...?
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pią Lip 04, 2014 2:36 pm   

Jadwiga84,

Przeciez jak nie mialas zyskow, to od czego masz placisz podatek dochodowy? Jak masz malo BTW do zaplacenia, skorzystaj z kleine ondernemersregeling, ponizej 1300e BTW mozna sobie odliczyc. Ja radze udac sie do ksiegowej, bo sa to zbyt skomplikowane sprawy na forum.

2 niezaplacone faktury mozesz przekazac do incassobureau (firma windykacyjna), oni sprobuja je sciagnac, z tego wezma prowizje.
 
 
Tim
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 5
Wysłany: Śro Wrz 10, 2014 4:29 pm   

edytowane


Prosze z tym na priw do osoby zainteresowanej, lub w Serwisie Ogłoszeniowym na http://ogloszenia.niedziela.nl
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Wrz 10, 2014 4:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group