NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Wto Lip 24, 2018 8:26 pm
Wypłata składek z funduszu emerytalnego a podatek
Autor Wiadomość
yabolik 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 65
Skąd: z kuchni
Wysłany: Pon Lip 23, 2018 10:57 pm   Wypłata składek z funduszu emerytalnego a podatek

Witam,

Jestem w trakcie procesu wypłaty zebranego kapitału emerytalnego w formie jednorazowej wypłaty. Nie mieszkam i nie pracuje w NL od kilku lat.

Poinformowany zostałem że pobrany zostanie podatek w wysokości 36,55%.

1. Czy płacąc ten podatek mogę później wystąpić o zwrot?
2. Czy jest możliwość nie płacenia tego podatku? To pytanie zadaję w związku z otrzymanym listem z funduszu, niestety po holendersku a translator nie jest zbyt przyjazny więc prosiłbym w tym przypadku o pomoc w tłumaczeniu i zrozumieniu co piszą na temat tego podatku:

Vrijstelling loonbelasting
Wij zijn verplicht om loonbelasting en premie volksverzekeringen in te houden op het afkoopbedrag. Woont u in een zogeheten verdragsland met afspraken over afkoop van pensioenen? Dan komt u in aanmerking voor vrijstelling van loonbelasting. Hiermee voorkomt u dat u dubbel belasting betaalt.

Wilt u de vrijsteling aanvragen? Donwload dan het formulier Verzoek vrijstelling inhouding loonbeleasting/premie volksverzekeringen van www en stuur het ondertekende formulier naar de Belastingdienst. De Belastingdienst stuurt de vrijstelling naar ons en u ontvangt enn kopie. Zodra wij de vrijstelling van de Belastingdienst ontvangen, kunnen wij het netto bedrag aan u overmaken.

Woont u niet in een verdragsland? Of vraagt u geen vrijstelling van loonbelasting aan? Dan houden wij loonbelasting in. Welk perentage wij moeten inhouden, stelt de Belastingdienst jaarlijks vast.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Lip 24, 2018 1:00 pm   

http://www.niedziela.nl/i...pl&cr=countryNL
 
 
yabolik 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 65
Skąd: z kuchni
Wysłany: Wto Lip 24, 2018 7:52 pm   

Droga Pani a co to za link? Bo na pewno nie odpowiedź i przechodząc kilka stron z wynikami nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Czy przeczytała Pani pytanie ze zrozumieniem?

Moje pytanie było konkretne w odniesieniu do konkretnej sytuacji jaką mam a Pani mi daje linka z hasłem emerytura? Ja wiem co to jest emerytura w NL i nie to jest przedmiotem pytania. Chyba się Pani pomyliła.

czesciowo edytowane

jesli pan jest slepy ,to juz nie moj problem ,ze nie dowidzi czego dotyczy link, oraz jego odnosniki
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Lip 24, 2018 8:33 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group